BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Yandaş müteahhitlerden noksan harç alındığı doğru mu?

Yandaş müteahhitlerden noksan harç alındığı doğru mu?
  14 Ocak 2020

  Yılmaz ile Özcan arasındaki bu sıcak görüntülerin ışığında, değişimden birçok beklentisi olan başta CHP’liler olmak üzere vatandaşlar, sükutu hayale uğradıklarını açıkça dile getiriyorlar.  

          Yandaş müteahhitlerden noksan harç alındığı doğru mu?
          Bolu Belediyesi’nde Alaaddin Yılmaz döneminde binalardan alınan otopark harç bedellerine iki kez üst üste 10’ar misli zam yapılarak, başta müteahhitler olmak üzere inşaat sahiplerine çok büyük bir yük getirilmişti. 
          Bu büyük yük inşaat maliyetlerini de katlayarak artmasına neden olmuştu. Örneğin 1. Bölgede yer alan bir binadan daire başına 25 bin lira gibi harç bedelleri alınıyordu. Bu harç bedelleri 2, 3 ve 4’üncü bölgeye göre kademeli olarak daha düşük rakamlardan tahsil ediliyordu. 
           Bölge tespitleri adamına göre mi belirlendi? 
           Alaaddin Yılmaz döneminde ve sonrasında gazetemize gelen ihbarlara göre Bolu Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde alınan harç bedellerinin; 1. Bölgede yer alan bazı binaların müteahhitlerine 3’üncü veya 4’üncü bölge üzerinden hesaplama yapılarak harç bedellerinin bilerek düşük alındığı ve bu şekilde belediyenin zarara uğratıldığı iddia ediliyor. 
           “Ne değişti?”, “Yılmaz’ın devamı!”  
           Bolu Belediye Başkanlığı’nda bir yılını tamamlamak üzere olan Başkan Tanju Özcan’ın, seçimlerden bu yana eski eski Başkan Alaaddin Yılmaz ile aralarından su sızmadığı konuşuluyor ve her yerde; “Ne değişti?”, “Yılmaz’ın devamı!” yakıştırmaları yapılıyor. Yılmaz’la ilgili soruşturma konusu olabilecek birçok iddia kendisine de ulaştırılmasına rağmen, Özcan’ın bunları kulak ardı ettiği ifade ediliyor. Özcan’ın aynı daire müdürleri ile devam etmesi de yine CHP’liler arasında en çok konuşulan ve eleştirilen bir konu olarak gündemden düşmüyor.
            Yılmaz ile Özcan arasındaki bu sıcak görüntülerin ışığında, değişimden birçok beklentisi olan başta CHP’liler olmak üzere vatandaşlar, sükutu hayale uğradıklarını açıkça dile getiriyorlar.  
   

  • Bolulu16 Ocak 2020 . 21:08

   Aramızda Alaaddin Yılmaz'ın kaşığını yemeyenler var galiba
  • Gerçekler16 Ocak 2020 . 01:35

   Aladin gideli 1 yıl oldu beceriksizliklerini artık aladdine yüklemesinler 5 sene de geçse aladdini bahane edecekler
  • Taner Ehil16 Ocak 2020 . 01:35

   Kökez suyu birkaç gündür Kireçli akıyor.. Belediye uyuyormu..?
  • Bolux15 Ocak 2020 . 13:01

   Körler sağırlar birbirlerini ağırlarlar
  • Bolulu15 Ocak 2020 . 11:11

   İki kez bir konu için görüşüldü ve etrafındaki iyi sandığı kişilerin haklarını savunmak için iyiyi ve kötüyü ayırt edemiyor ve CHP nin özü düşüncesini yansıtamıyor ( Her zaman doğrunun yanında olma ).Bir sonraki seçimde görüşmek üzere başkan devam et böyle.
  • M.evren 15 Ocak 2020 . 00:57

   Şuan a kadar aradaki fark sadece isim ve parti değişti sanırım belediyeyi yine Alaaddin bey yönetiyor aradaki fark ı gören anlatsın alkışlayalım
  • İsimsiz14 Ocak 2020 . 22:38

   Alaattin zamanında en azından derdini anlatıyordun şimdi ise dinliyorlarmış gibi yapıyorlar birde fen işlerine getirilen Feridun yılmaz adam robot gibi birde adam önceden konuşan selam veren adam kendi partililerine bile selam vermiyor ondan daha soğuğunu bulamadınızmı tanju başkan ve ismail özgüneyli yavaş yavaş sempatinizi kaybettiniz Ankara'da olunca belli olmuyormuştu ama tanju Başkan tanıdığı sümer mahallesinden kişilere bile şüphe ile yaklaşıyor korkma
  • gercekci14 Ocak 2020 . 21:21

   fatih metin firsatını kaçirdın Bolu.
  • OnmsiZ14 Ocak 2020 . 19:43

   Alkol ruhsatina para istiyor adamina gore muamele yapiliyor. cami okul yurt mesafe sartini degerlendiren bile yok parayi bastirinca .sehir merkezinde gusto alkol satiyor 4-5 masasi var kim kallarda 500 bin tl ruhsata para verir 4-5 masasi olan yer icin. Leman kultur karsisinda cami var karayola 200 metre mesafe sarti var gormezden geliniyor . Yazik cok yazik
  • NEFES NEFESE14 Ocak 2020 . 19:25

   Tanju bey iyi adam severimde... orası ayrı konu ama malesef belediye yönetecek kapatisede göremiyorum... bu kareyide seçimden önce ak parti alaattin beyi aday göstermediklerinde, 2 si bir olup fatih beye cephe aldıklarından hatırlıyorum ... alaattin bey siper arkasından tanju beye muhimmiat taşıyordu. tanju beyde o muhimmatlarla ateş ediyordu... ))))) hey yavrumm heyyy daha bunlar başlangıç. ... tamam akkoyunlar fazla... ama al koyunlarda epey var
  • Bolu14 Ocak 2020 . 13:02

   Bu resim Cumhuriyetin bittiğini anlatıyor. 2023 dedikleri islam devletine doğru emin adımlarla ilerleyen iktidara var gücüyle destek vermeye devam eden bir muhalefet.
  • Mustafa USTUNDAG14 Ocak 2020 . 11:00

   Yok yok, Hiçbirşey değişmeyecek.. Aynı tas aynı hamam..! Belediyede bile aynı Alaaddin YILMAZ kadrosuyla devam ediliyor.. Madem yoktu yeni kadronuz, yeni bir sözunuz, niye aday oldunuz..!
  • berk14 Ocak 2020 . 10:58

   Müdürler aynı..üstelik eski dönemden daha forslular..mali işler müdürüne bir iş için gidenin bir dayak yemediği kalıyor bir çoğu makamlarını güçleri olarak bellemişler..değişen tek şey 10 yıl marşı konserler tc yazısı ve caddede senfoni orkestrası yöneten bir başkan...Balon patlamadı durduğu yerde pörsüdü..
  • gene aynı14 Ocak 2020 . 10:45

   Aynı müdürler aynen devam, belediye sanki seben belediyesi. Aladdinin yeğenleri, süleymanın sülalesi sebende ne var ne yok hepsini doldurmuşlar. Seben belediye başkanı süleyman bolu belediyesinden maaş almış durmuş. İmardan yayılan çırkin kokular bütün boluyu sarmış. Tanju bey kardeşim tırışkadan işlerle uğraşıyor. Bu kafayla Dağ fare doğrurur tabii. o kadar çok şey var ki. Ama hiç bir şey yapılmıyor. Yılmaz döneminin üzerine hasır çekmek için gelmiş
  • Ak takke ver külah14 Ocak 2020 . 10:05

   Bunu seçimlerden önce aklı selim herkes gördü ve söyledi. Ama uçan mühür boyasına kaçırılan İnce ye inanan CHP'li arkadaşlar göremedi başgan Tancu da gözlerine sokuyor ama hâlâ at gözlüğü takan CHP'li güruh var
  • Aladağ 14 Ocak 2020 . 09:49

   Siyasete bakışınız zayıf olduğu için durumu anlamakta zorlanıyorsunuz. Takım tutar gibi bir siyasi partinin peşinde koşturduğunuz için durumu idrak edemiyorsunuz. Halbuki george orwellin hayvan çiftliğinde anlattığı gibi aslında hayvanlarla insanlar arasında bir fark yok. Zihniyet aynı. Iktidara gelen gücünü kendi için kullanır. Bunda şaşılacak pek bir şey yok. Öyle seçimden seçime oy vermekle olmuyor. Oy verdiklerimizden bir kurtarıcı çıkmaz.
  • CHP14 Ocak 2020 . 09:46

   "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden önceki dönemlere ait en az 50 imar-rant yolsuzluk dosyasının ellerinde hazır olduğunu ve bunların kısa sürede savcılığa verileceğini açıkladı. Yavaş, bazı ihbarların incelenmesinin de devam ettiğini belirtti." Tanju Bey Mansur Yavaş'tan biraz örnek al.
  • BOLULU 1414 Ocak 2020 . 09:45

   KAMURAN BEY KÖKEZ SULSRINA DA BİR DEĞİNSENİZ 3 AYDIR KİREÇ AKIYOR
  • Şahit14 Ocak 2020 . 09:02

   15 yıl boyunca birbirine söylemedik laf bırakmadılar. Alaaddin efendi aday gösterilmeyince seçimlerde tanju'ya çalıştı. Bu işbirliğinin şahitleri de arkada görülüyorlar zaten. Fotoğraf cuk oturmuş hakkaten.
  • Öz bolulu14 Ocak 2020 . 00:24

   Özcan kendine gel artık bunlar doğru haberler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak