BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Alaaddin Yılmaz Bolu’dan kaçıyor mu?

Alaaddin Yılmaz Bolu’dan kaçıyor mu?
  7 Ocak 2020

  Alaaddin Yılmaz Bolu’dan kaçıyor mu? Bolu’da 3 dönem belediye ...

        Alaaddin Yılmaz Bolu’dan kaçıyor mu?

         Bolu’da 3 dönem belediye başkanlığı yapan Alaaddin Yılmaz’ın, son günlerde hakkında açılan davalar ve müfettiş raporları nedeniyle kendisini sıkıntılı günler beklediği ve bu nedenle Bolu’dan kaçış planları yaptığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre üzerindeki tapulu gayrimenkullerini ve fabrika hissesini satışa çıkardığı öğrenilirken, yine kendisine ait fakat tapuda başka isimler üzerine görünen gayrimenkullerinin de kendisine yakın bazı isimler tarafından satılmak üzere pazarlanmaya çalışıldığı öğrenildi.

           Bilindiği gibi Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu’nun evinin elektriklerini ve sularını kestirmesi, iş yerini haksız ve hukuksuz bir şekilde mühürlemesi gibi görevi kötüye kullanma suçlarından yargılanacak olan Alaaddin Yılmaz’ın 29 maddelik müfettiş raporu da Valiye teslim edilmiş bulunuyor. Bolu Belediyesi’nin 2014-2019 yılları arasında ki çalışmalarını ve uygulamalarını inceleyen Mülkiye Müfettişi Osman Aslan tarafından hazırlanan raporda 29 madde yer alırken, bunlarla ilgili olarak Alaaddin Yılmaz hakkında kamunun zarara uğratıldığı gerekçesiyle 4483 sayılı kanun gereği yargılanmasına izin verilmesi talep edilmiş bulunuyor. Vali Ümit’in gelen raporu inceleyerek gerekli gördüğü ilgili maddeler hakkında Alaaddin Yılmaz hakkında soruşturma açılmasına izin vermesi isteniyor.

         Hazırlanan raporda ise dikkat çekici tespitler yer alıyor. Raporda Yılmaz döneminde görevde yükselme sınavına katılmadan kamuoyunca da tanınan bazı isimlerin müdürlük kadrosuna yükseltildiği, 2013 yılından buyana üniversiteyi kazanan öğrencilere dağıtılan bilgisayarların meclis kararıyla kanuna aykırı şekilde dağıtımının yapıldığı, Bolu Belediyesinin yeni hizmet binasıyla ilgili kesilen faturalar ile belediye yönetimi tarafından yapılan ödemler arasında farklar olduğu, Boluspor’a kiraya verilen mülklerin raiç bedellerinin çok altında Boluspor’a kiralandığı, bazı bilgisayarların nerede olduğunun bilinmediği, 27 personele sosyal denge tazminatları fazla ödenerek kamunun zarara uğratıldığı gibi iddialar var. 

                Bolu’da 3 dönem belediye başkanlığı yapan Alaaddin Yılmaz’ın, son günlerde hakkında açılan davalar ve müfettiş raporları nedeniyle kendisini sıkıntılı günler beklediği ve bu nedenle Bolu’dan kaçış planları yaptığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre üzerindeki birçok tapulu arsa ve gayrimenkullerini ve fabrika hissesini satışa çıkardığı öğrenilirken, yine kendisine ait fakat tapuda başka isimler üzerine görünen gayrimenkullerinin de, kendisine yakın bazı isimler tarafından satılmak üzere pazarlanmaya çalışıldığı biliniyor.

                Bilindiği gibi Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu’nun evinin elektriklerini ve sularını kestirmesi, iş yerini haksız ve hukuksuz bir şekilde mühürlemesi gibi görevi kötüye kullanma suçlarından yargılanacak olan Alaaddin Yılmaz’ın 29 maddelik müfettiş raporu da Valiye teslim edilmiş bulunuyor.  Bolu Belediyesi’nin son 5 yıllık icraat ve uygulamaları, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talebi doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’na bağlı Mülkiye Müfettişi Osman Aslan tarafından yapılan yaklaşık 2 aylık titiz bir çalışma sonrası raporlaştırıldı. Mülkiye Müfettişi tarafından yapılan çalışmalar sonrası hazırlanan raporda 29 maddeden oluşan bir rapor hazırlanırken, rapor içerisinde kamu zararları ve usulsüz uygulamalar tek tek not alındı. Bolu Valisi Ahmet Ümit2e ulaştırılan raporla ilgili tespit edilen kamu zararı ve usulsüz uygulamalar kapsamında eski belediye başkanı Alaaaddin Yılmaz hakkında 4483 sayılı kanun çerçevesinde kamu personellerinin yargılanması için izin verilmesi talep edildi.

          Mülki müfettişi tarafından hazırlanarak Bolu Valisi Ahmet Ümit’e gönderilen rapor içerisinde 29 madde yer alıyor.

         Rapordan bazı maddeler şöyle;

        YENİ HİZMET BİNASINA ÖZEL SORUŞTURMA TELEBİ

         Mülkiye Müfettişi Aslan, Alaaddin Yılmaz döneminde ihalesi yapılarak hizmete sunulan yeni hizmet binasıyla ilgili olarak özel bir soruşturma yapılması talebinde bulunuyor. Müfettiş Aslan tarafından yapılan incelemelerde Bolu Belediyesi’ne kesilen faturalar ile Bolu Belediyesi tarafından yapılan ödemeler arasında tutarsızlık olduğu, bu nedenle yapılacak özel bir soruşturma ile ihalenin detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirtiliyor.

         SINAVSIZ GÖREVDE YÜKSELMELER

         Mülkiye müfettişi Osman Aslan tarafından hazırlanan raporda, Bolu Belediyesi’nde görevli bazı personellere yasa tarafından belirlenen görevde yükselme sınavlarına girmeden müdürlük kadrosu verildiği belirlendi. Müdürlük kadrosu için gerekli yeterliliğe sahip olmadığı ifade edilen personeller ise Melike Gezgin, Necmi Arman, Güler Mert, Zerrin Biçen ve Hayri Mısırlıoğlu olarak raporda yer aldı.

         BİLGİSAYARLAR USULSÜZ ŞEKİLDE DAĞITILMIŞ

         Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz 2013 yılından itibaren Bolu merkezde bulunan her hangi bir okuldan mezun olup 4 yıllık fakülte kazanan üniversite öğrencilerine bilgisayar dağıtımı gerçekleştiriyordu. Bolu Belediye Meclisi’nde alınan karara istinaden yapılan bilgisayar dağıtımın kanuna aykırı olduğu ve bu nedenle 5 yılda kamunun 9 milyon lira zarara uğratıldığı iddia ediliyor.

         BOLUSPOR’A KİRALANAN MÜLKLERDE, KAMUYU ZARARA UĞURTAMIŞ

         Raporda ayrıca Boluspor’a Bolu Belediyesi üzerinden kiralanan iş yerleri de tek tek yer aldı. Bolu kamuoyu tarafından bilinen bu mülkler, Bolu Belediyesi tarafından Boluspor’a kiralanırken, Boluspor’da 3’üncü şahıslara bu iş yerlerini kiralayarak maddi gelir elde ediyor. Geçmiş dönemlerde de örneklerine sıkça rastlanan uygulamada raporda yer alırken, mülklerin Boluspor’a rayiç bedellerinin çok çok altında kiralanması sebebiyle kamunun zarara uğratıldığı ifade ediliyor.

          250 BİLGİSAYAR KAYIP

          Raporda ayrıca Bolu Belediyesi’ne alınan bazı bilgisayarların nerede, kim tarafından kullanıldığının bilinmediği belirtiliyor. Yapılan incelemeler sonrası Bolu Belediyesi’nde olması gereken yaklaşık 250 bilgisayarın belediye de olmadığı tespit edildi. Mahalle Muhtarlarına dağıtılan bilgisayarlarında bu bilgisayarlar içerisinde olabileceği, ancak bilgisayarların kime ve niye teslim edildiği tutanak altına alınmadığı için her hangi bir resmi kayıt olmadığı da gelen bilgiler arasında.

         4 SEÇİLMİŞE MEMUR ÖDEMESİ YAPILARAK, BELEDİYE 242 BİN LİRA ZARARA UĞRATILMIŞ

         Muhasebe Müdürlüğü tarafından ‘Sosyal Denge Tazminatı’ adı altında sadece devlet memurlarına ödenmesi gereken maaş farkının seçilmiş isimlerin maaşlarına da yansıtıldığı, böylelikle kamunun zarara uğratıldığı belirtiliyor. Yapılan tespitlerde Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın görev süresi boyunca maaşına Sosyal Denge Tazminatı olarak 161 bin 999 lira eklendiği, Ekrem Çetinkaya’ya 54 bin 847 lira, Hüseyin İka’ya 18 bin 843 lira ve bir süre Bolu Belediyesi’nde Genel Koordinatör olarak görev yapan İbrahim Ertiryaki’ye 6 bin 786 lira olmak üzere ödeme yapıldığı, yapılan bu ödemeler nedeniyle Bolu Belediyesi’nin toplamda 242 bin 486 lira zarara uğratıldığı iddia ediliyor.

         23 DEVLET MEMURLARINA DA FAZLA ÖDEME YAPILMIŞ

         Müfettiş tarafından yapılan incelemede ayrıca devlet memuru olmasına rağmen Sosyal Denge Tazminatı’nın yanlış hesaplanması nedeniyle 23 devlet memuruna da fazla ödeme yapıldığı ifade ediliyor. Yapılan tespitler sonucu eski belediye başkan yardımcıları Emine Davarcıoğlu’na 98 bin 507 lira, İhsan Ağcan’a 85 bin 55 lira, Zerrin Biçen’e 46 bin 397 lira, Necmi Arman’a 26 bin 274 lira, İsa Özcan’a 4 bin 534, İlhan Öztürk’e 17 bin 149 lira, Serkan Ilgaz’a 17 bin 749 lira, Metin Çakmak’a 6 bin 178 lira, Mehmet Özen’e 11 bin 926 lira, Adnan Demirel’e 10 bin 568 lira, M. Fatih Kaplan’a 10 bin 445 lira, Koray Kolludemiroğlu’na 14 bin 144 lira, İsmail Şentürk’e 99 lira, Sadık Kaymaz’a 300 lira, Mehmet Duman’a 290 lira, Ömer Faruk Erkoç’a 6 bin 35 lira, Zafer Kazan’a 18 bin 934 lira, İsmail Özmen’e 7 bin 297 lira, Şeyhmuz Çelik’e 4 bin 17, İsmail Civelek’e 3 bin 703 lira, Selim Süren’e 3 bin 940 lira, Ayhan Yıldırım’a 66 lira ve İsmail Yaşar’a 141 lira fazla ödeme yapıldığı belirtildi. Raporda yapılan ödemeler sebebiyle 393 bin 760 lira Bolu Belediyesi’nin zarara uğradığı da yer alan bilgiler arasında.

  • Yuuhhhhhhhhh.....11 Ocak 2020 . 10:43

   AKP iktidardan düşünce binlercesi soluğu Avrupa' da alır. Kala kala bizler ve bunlara oy vermiş ama dizini dövecek olan garibanlar ile Suriyeli vatan hainleri kalır.
  • Bolulu10 Ocak 2020 . 21:51

   Parti gözetmeksizin tüm belediye başkanları göreve başlarken ve görevi teslim ederken malvarlıkları, üzerine kayıtlı her şey sorgulanmalı....
  • SARI7 Ocak 2020 . 15:02

   ALADDİN EFENDİ DEMİCEM 15 YIL İMAR MÜDÜRLUGUNE KENDİ ADAMLARIN HARİCİNDE KİMSEYİ KOYMADIN BUNUN HESABI HİÇMİ SORULMAYACAK BUDA Bİ İHBAR OLSUN MÜFETTİŞLER BUNUDA BİR ARAŞTIRSIN
  • ibrahim yaman7 Ocak 2020 . 14:19

   Bu arada suya zam yapılmış hani encümen suya zam teklifi ile gelmiştide başkan kabul etmemişti. Neler oluyor biz su 1 tl olacak diye beklerken.
  • Taner EHİL7 Ocak 2020 . 11:15

   Tanju bey seçildi ve kendi ekibini oluşturur diye bekledik ama nafile, zaten 1 yıl da gecti artık.. Eski başkan Alaaddin YILMAZ ekibinden oldukça memnun görüküyor.. Allah ayırmasın diyelim artık.. CHP il yönetimi de memnun bu durumdan.. Yalnız, bu ekipten bi kişi eksik, Emine Davarcıoğlu - onu da tekrar Başkan Yardımcılığına getirirlerse şaşırmayız elbette..! Tabii ki gelecek seçime kadar.. Halk ta, ilk fırsatta cevabını verir bu durumun..!!!
  • Belediyeci 1177 Ocak 2020 . 08:44

   defolsun gitsin. CEHENNEMİN dibine kadar yolu var.
  • vatandaş7 Ocak 2020 . 07:53

   zorunlu olarak kartlı su sayaca geçildikten sonra vatandaştan alınan eski su sayaçların akıbeti? alınan binlerce eski su sayaçlarını kimse merak etmiyor
  • Deyalla7 Ocak 2020 . 03:13

   İsa Özcan'ın Alüddün zamanında sıf müdür yapabilmek için iki yıllık meslek okulunun araba bölümüne gönderildiği doğrumu ? Derslerinin % 80 ine devam mecburiyeti olan okula nasıl gidebildi ? İşten mi Kaçtı ? BERK beye katılıyorum bu fazladan yapılan ödemeler yapılırkenki müdür şimdide mali işler müdürü onun imzası yok mu oda suçlu değil mi ? Deyalla ben demeyan.
  • haluk7 Ocak 2020 . 00:58

   HER KİM BU MİLLETİN HAKKINI YİYORSA ZEHİR ZIKKIM OLSUN ALLAH ACILARIN EN BÜYÜYÜNÜ YAŞATSIN ŞİMDİKİ BAŞKAN GELDİĞİNDEN BERİ KONSER VERDİRMEYE PARA VAR MERDİVEN YAPTIRMAYA YOK O BEYENMEDİĞİNİZ ADAM ALLATİN YILMAZIN YAPTIRDIĞI BELDİYE BİNASINA ÖNÜNÜ 9 AYDIR DÜZELTİP BİTİREMEDİNİZ ALLATİNİ SAVUNMUYOM SİZİN NE KADAR BECERİKSİZ OLDUĞUNUZU GÖRMEYEN YANDAŞ MEDYANIZDA SİZDE AYNİSİNİZ Bİ HALT YAPACAĞINIZ YOK LAGA LUGA
  • Gercek gündem7 Ocak 2020 . 00:58

   Bunlar yani yutulan devenin tüyüdür ancak 18 uygulamaları emlakçılarla düşüp kalkmalar belediye a.ş asfaltlama işleri otopark ve bilumum adrese teslim ihaleler....
  • MOKOKO6 Ocak 2020 . 23:07

   Hangi işi doğru ve adildi ki bu ALLLADDİN isimli başkan ESKİSİnin? Onun için Belediyedeki her şey muhteşem, Türkiye de ilk ve tekti , yersen tabiki. " Ben gelmeden önce belediye de yetişmiş eleman yoktu " diyordu başkan ESKİSİ. Liyakat aramadan gözetmeden kudret ve güç zehirlenmesi ile istediği personeli oraya buraya gönderiyordu ansızın. Keser Sap meselesi geldi çattı işte Ömrü mahkemelere girip çıkmakla tükenir inşaallah......
  • Sedat6 Ocak 2020 . 22:18

   Derhal tahsil edilmeli ve gereksiz yükselmesi sağlanan memurlar varsa işten çıkartılmalı aldıkları maaşlar geri alınmalıdır bolu halkı böylece rahatlayacaktır sayın başkanım gereğini yapacaktır bunların sesleri kesilmelidir
  • Yandı bitti kül oldu6 Ocak 2020 . 22:10

   Arşiv arşiv ne oldu
  • Ultra aslan 146 Ocak 2020 . 20:59

   Akp Eski il başkanları da arastiril mali ömer sayın mesela sözde adaletli insanlar ya bunlar
  • Ultra aslan 6 Ocak 2020 . 20:56

   Ak parti eski il başkanlık lari yapanlar da arastiril sin mesela ömer sayın
  • Bolu6 Ocak 2020 . 20:29

   Peki buna oy verenler ahirette nasil hesap verecek
  • BOLU LU6 Ocak 2020 . 20:28

   BEN DE DİYORUM BUNLAR NASIL ÇABUK TIRMANIYORLAR DİYE ,MEĞERSE DOPİNG YAPILIYORMUŞ. YARIŞTA GERİ KALMASINLAR DİYE....! HADİ KOÇUM KİM TUTAR SİZİ....
  • berk6 Ocak 2020 . 20:07

   mali işelerin demogoji müdürü o günde müdür bu günde..bu işlerin mali işlerle alakası yok mu Tanju bey hala bu adamlarla çalışıyor..Mali işler müdürü tanjununda kankası anlaşılan
  • Bolu 146 Ocak 2020 . 19:26

   Alaaddin nerdesin çik piyasaya vur yumruğunu artık ben koltuğun gücüyle aslan kesilmiyodum , işte burdayım heyt be de bı kükre gacim
  • Bolulu6 Ocak 2020 . 18:20

   Ben anladimki dürüst vatandaş her zaman ac böyle müslüman bir ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını ye sonrada gos gos gez hangisi bu paraları alın teriyle kazanmis
  • sss6 Ocak 2020 . 17:13

   fazla para alan mudurler zimmetine nasıl gecırmıs bu paraları...
  • bolulu6 Ocak 2020 . 16:44

   mal varlığı araştırılsın başkan olmadan önce neyi varmış şimdi ise neleri var araştırılsın
  • Mesut Doğanöz6 Ocak 2020 . 15:29

   Bu Kaf Dağının görünen yüzü olsa gerek , duymadığımız acaba daha neler aldılar . Alaaddin Yılmaz eğer bu suçları işlediyse müfettiş raporları ile tespit edilmiş yatacak yeri yoktur . Bolu'dan kaçsa ne yazar vicdanlardan kaçabilecek mi ?
  • AHESTE 6 Ocak 2020 . 15:23

   ALMA MAZLUM AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE
  • Habib DOĞRU6 Ocak 2020 . 14:57

   İYİ DE be Kardeşim; Sorarlar adama.!!!!! "Müdürlük kadrosu için gerekli yeterliliğe sahip olmadığı" ifade edilen personeller arasında yer alan bazı isimler hala şu anda Bolu Belediyesi'nde NASIL MUDURLÜK YAPIYOR..???????

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak