BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Yayla yolunda mahsur kalan aile kurtarıldı

Yayla yolunda mahsur kalan aile kurtarıldı
  2 Ocak 2020

  Yayla yolunda mahsur kalan aile kurtarıldı Abant yolu kapanınca ...

        Yayla yolunda mahsur kalan aile kurtarıldı     

        Abant yolu kapanınca arazi araçları ile yayla yolundan gitmeye kalkan aile yayla yolunda mahsur kaldı. Aile, DAKE kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı. 
         

        Düzce’den, arazi tipi araçları ile Bolu’nun Abant Gölü’ne yeni yılın ilk gününde giden 4 kişilik aile, Abant yolunda yaşanan trafik yoğunluğuna takılmamak için
  Sinekli Yaylası yolunu kullanarak Düzce’ye ulaşmak istediler.

        Gözütok ailesi, kar yağışının etkisini artırması nedeniyle orman yolunda kara saplandılar. 112 Acil servisine mahsur kaldıklarını bildirmeli üzerine Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Gözütok Ailesinin kurtarılması için gönüllü olarak kurulan Düzce Arama ve Kurtarma Derneği (DAKE) ekiplerine kurtarma yetkisi verdi.

        DAKE ekipleri Sinekli Yaylası’na çıkarak 4 kişilik Gözütok Ailesine ulaştı. 4x4 araçlarla çekilemeyen araç traktörlerle çekilerek karın içinden kurtarıldıktan sonra Abant'a indirildi. Araçta bulunan Oktay Gözütok, Şenay Gözütok, Cihan Gözütok ve Neslihan Gözütok’un sağlık durumlarının da iyi olduğu öğrenildi.

  • Aladağ 4 Ocak 2020 . 11:57

   Bu arkadaş düzceli ama sanırım doğu karadeniz kökenli. Kendini akıllı zannedenlerden yani. Sonunu düşünmeden hareket edenlerden.
  • Adnan Soner 4 Ocak 2020 . 01:34

   Giderken benim arabam 4 çeker diye haber verme, sonra acil 112 yi ara beni kurtar. Kim dedi sana düz yol varken dağa çık diye? Önce arasaydın bu yol açık mı kulanılurmı diye? Yok siz akıllısınız, uysnıksınız ya ondan. DAKE nin yerinde olsam tüm masrafların faturasını keser bunlardan tahsil ederdim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak