Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Defineci Polis Müdürü ve Albay'a adeta ödül !

Defineci Polis Müdürü ve Albay'a adeta ödül !
  5 Aralık 2019

  “Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na hazine götüreceğiz bu bir gizli görev” diyen polis müdürü yine üniformasını giydi Yaklaşık 20 gün cezaevinde tutuklu olarak kalan Keskin ve Yörür 2019 Mayıs’ta tahliye edildi.

       Defineci Polis Müdürü ve Albay'a adeta ödül !
        “Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na hazine götüreceğiz bu bir gizli görev” diyen polis müdürü yine üniformasını giydi. Yaklaşık 20 gün cezaevinde tutuklu olarak kalan Keskin ve Yörür 2019 Mayıs’ta tahliye edildi. Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Keskin, Sinop’ta göreve başladı. Ankara Jandarma Komutanlığı'nda istihbaratçı albay Kadri Yörür ise emekliliğe ayrıldı.

         Bolu’da gizli görevde olduklarını ve çıkacak hazineyi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne götüreceklerini söyleyerek define arayan eski Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Keskin ve Ankara Jandarma Komutanlığı’nda istihbaratçı Albay Kadri Yörür 1 ay tutuklu kalıp tahliye oldu. Keskin, Sinop’ta göreve başlarken, Yörür emekliliğe ayrıldı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Keskin ve Yörür’ün de aralarında olduğu 16 kişiye mala zarar vermek ve izinsiz kazı suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis istedi.

        "Hazine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne götürülecekti"     

          Alınan bilgiye göre; Metin Keskin ve Kadri Yörür ile arkadaşları Halil Köşger ve Hasan Sezer Çelebi 13 Nisan 2019 günü Bolu’ya geldi. Keskin ve Yörür aynı gün Bolu İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik’i ziyaret etti. İkili, görüşme yaptıkları komutana gizli görev için geldiklerini ve Güney Felakettin Köyü’nde kazı yapacaklarını söyledi. İddialarına göre arazide hazine vardı. Herkesten gizli olarak çalışma yürütülecek, kazı yapılan bölgeye jandarma ve siviller sokulmayacaktı. Anlatımlarına göre sonrasında da çıkartılacak hazine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne götürülecekti.

        Keskin ile Yörür de kaldıkları otelde gözaltına alındı

         O gün bir otele yerleşen Keskin ve Yörür vakit geçirmeden bölgede kazı başlattı. Durumdan şüphelenen komutan Nadir Çelik ise bu görüşmeyi tutanak altına alarak Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na durumu bildirdi. Başsavcılık kazı yapanların gözaltına alınması talimatı verdi. Jandarma ekipleri 14 Nisan’da kazı alanına baskın yaparak 14 kişiyi suçüstü yakaladı. Keskin ile Yörür de kaldıkları otelde gözaltına alındı. Sorgulamalarının ardından Keskin ve Yörür ile arkadaşları Hasan Karagöz, Faruk Erol ve Hasan Sezer Çelebi tutuklandı. Kazıda çalışan 11 işçi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak