Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Ahmet Amca'yı dolandıranların hepsi de suçsuz MUŞ!

Ahmet Amca'yı dolandıranların hepsi de suçsuz MUŞ!
  5 Aralık 2019

  Ahmet Amca'yı dolandıranların hepsi de suçsuz MUŞ! İzzet Baysal ...

        Ahmet Amca'yı dolandıranların hepsi de suçsuz MUŞ!      

         İzzet Baysal Vakfı’nın Başkanı Ahmet Baysal’ı telefonla arayarak 10 bin lira dolandırdığı iddia edilen M.Y. savunmasında; suçu, olay günü kendilerinden hesap numaralarını isteyen 2 kadının işlediğini söyledi.

         2015 yılının Mart Ayında meydana gelen olayın duruşması dün Bolu Adliyesi’nde yapıldı. Duruşma kayıtlarına geçen iddiaya göre; İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ı arayan bir şahsın kendisini Bolu’ya yeni atanan Vali Aydın Baruş’un özel kalem olarak tanıtıp, Vali Baruş’un görüşme talebi olduğunu söyledi. Daha sonra yanındaki diğer şahıs telefonu alarak, “Bolu’ya çok büyük hizmetler yapıyorsunuz, sizi bugün aramamın nedenini biliyorsunuz. Bolu’ya yen tayin oldum. Bolu’daki bedensel engeli bulunan çocukların akülü araba ihtiyacı olduğunu öğrendim. Bolu’ya ilk gelişimde hayırseverler ve tanıdıkların yardımı le bir kampanya başlattım. Sizin de bu kampanyaya destek vereceğinizi umuyorum. Alabildiğimiz 150 akülü arabayı törenle ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Sizin de katkılarınızı bekliyorum” dedi ve daha sonra 4 akülü araba fiyatı olarak gösterdiği 10 bin lirayı talep etti. Bugüne kadar kendisinden istenilen yardım taleplerini geri çevirmeyen Ahmet Baysal da bu isteği de geri çevirmedi ve vakıf görevlilerine talimat vererek kısa süre içinde 10 bin lirayı, şahısların verdikleri banka hesabına yolladı. Durumun daha sonra ortaya çıkması le beraber Çorum’da yaşayan M.Y. ve A.K. yakalanarak gözaltına alındı. Vakfın şikayetçi olması üzerine şahıslar hakkında ‘Dolandırıcılık’ suçlaması ile dava açıldı.

        “Ben kendisine kızarak aldığım parayı geri teslim ettim”

         Olayın Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında “Dolandırıcılık” suçundan tutuksuz yargılanan sanıklar A.K. ve M.Y. Çorum’dan, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistem (SEGBİS) aracılığı le hakim karşısına çıktı. Mahkeme salonunda tanık ve avukatlar da hazır bulundu. Mahkeme heyeti yoklamanın ardından sanık A.K.’ye savunmasını yapmak üzere söz verdi. Sanık A.K. dayısının bu konuda kendi hesabını kullanmasına kızdığını ve parayı çeker çekmez teslim ettiğini söyleyerek, “Benim bu suçlama le bir alakam yok. Diğer sanık M.Y. benim dayımdır. Kendi hesabından, benim hesabıma 9 bin lira para yolladı. Tam olarak kendisinin gönderip göndermediğin de hatırlamıyorum. Ben kendisine kızarak aldığım parayı teslim ettim. Bu olaya ben dahil etmesine kızdım” dedi.

        “Dolandırıcılık la bir alakam yok”

        Sanık A.K.’nın savunmasının ardından savunmasını yapmak üzere sanık M.Y.’ye söz verildi. Sanık M.Y. se savunmasında çocuklarının hasta olduğunu söyleyen k kadının kendisinden hesap numarası istediğini ve onların bu suçu işlediğini söyleyerek, “Ben dışarıda yürüyordum. Bu esnada çocuklarının hasta olduğunu söyleyen kadın benden hesap numaramı istedi. Ben de insanlık namına hesap numaramı kendilerine verdim. Yanlış hatırlamıyorsam 10 bin lira para yattı. Bin lirasını ATM’den çektim. Daha önce böyle bir olayla karşılaşmadığım için korktum. Paranın kalan kısmını yeğenim A.K.’ye yolladım. Dolandırıcılık la bir alakam yok” ifadelerini kullandı.

         Sanık savunmaları ve tanık ifadesinin ardından mahkeme heyet eksik hususların giderilmesi için mahkemeyi 20 Şubat 2020 tarihine erteledi.

  • Köprü 6 Aralık 2019 . 11:27

   Sene 2015 Mart ayı...sene 2019 Aralık ayı ...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak