BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Öğretmen dayağı sonrası 26 yıldır hayatları felç oldu

Öğretmen dayağı sonrası 26 yıldır hayatları felç oldu
  4 Aralık 2019

  Öğretmen dayağı sonrası 26 yıldır hayatları felç oldu Mengen'de ...

        Öğretmen dayağı sonrası 26 yıldır hayatları felç oldu 

        Mengen'de 26 yıl önce ilkokul müdüründen tekme tokat yediği dayak sonrası beyin kanaması geçirerek felç olan ve o günden bu yana yatağa bağlı olarak adeta bitkisel bir yaşam sürdüren İbrahim Akkaş ile birlikte ailesi de tam bir felç hayatı yaşıyor. Şu an 41 yaşında olan İbrahim Akkaş'ın, tüm ihtiyaçlarını annesi ve babası karşılıyor.

         Öğretmen dayağından sonra beyin kanaması geçiren ve geçirdiği beyin ameliyatından sonra hiçbir organını kıpırdatamayacak kadar bedensel ve zihinsel engelli haline gelen İbrahim Akkaş'ın her türlü ihtiyacını karşılayan 60 yaşındaki annesi Mahinur Akkaş, oğlunu bir an olsun yalnız bırakmamak için evden dışarı bile çıkmadığını, o tarihten beri hayatını oğluna adadığını söylüyor.

          "Oğlumun bu mahkumiyeti ne zaman bitecek"      

          Oğlunun, okul müdüründen yediği dayak sonrası felç geçirerek bu hale geldiğini anlatan anne Akkaş, "Oğlum dayak yüzünden yatağa mahkum oldu. Oğlumun bu hale gelmesine sebep olan okul müdürü, 4 yıl 8 ay Bolu Yarıaçık Cezaevi'nde yattıktan sonra serbest kaldı. Benim oğlum ise 26 yıldan bu yana yatağa mahkum. Oğlumun bu mahkumiyeti ne zaman bitecek, bunun hesabını kim verecek. Hayatta tek istediğim şey oğlumun iyileşmesi. Oğlumun iyileşmesi için ne gerekiyorsa yaparım. O benim canım ciğerim" diye yakındı.

        "Bütün öğretmenlerin kulağına küpe olsun!"

          Baba Hüsamettin Akkaş (62) ise, müdürün oğluna attığı bir dayak ile hayatlarının karardığını ifade etti ve "İbrahim benim tek oğlum, geleceğimdi. Okul müdürü tarafından atılan bir dayak, oğlumun ve ailemizin hayatını kararttı. Bir öğretmen öğrencisini döver mi? Nasıl bu hale getirir? Nerede insanlık, nerede medeniyet, nerede kalıyor eğitim? Öğretmenlerin öğrencilere sevgi ve şefkatle yaklaşması gerekirken oğlumun başına gelenler ortada. Maalesef zaman zaman bunun başka örneklerini de başka illerde görüyoruz" diyerek kendi başlarına gelen bu acı olayın, bütün öğretmenlerin kulağına küpe olmasını istedi.

        Olay

        Mengen İlköğretim Okulu son sınıf öğrencisi iken 30 Aralık 1993 günü İbrahim Akkaş'ı odasına çağıran okul müdürü Zihni Yetkin'in bu öğrenciyi dövdüğü, İbrahim Akkaş'ın evine gittikten kısa bir süre sonra rahatsızlandığı belirtiliyor. Daha sonra beyin kanaması tanısıyla İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi'ne getirilen Akkaş, acilen beyin ameliyatına alınıyor.

        Ameliyattan sonra beyinde kalıcı hasar meydana geldiği için İbrahim Akkaş bir türlü normal hale dönemiyor. Kollarını ve bacaklarını oynatamayan Akkaş, konuşma yeteneğini de kaybediyor. Ve tam 26 yıldan bu yana yatağa bağlı olarak yaşıyor. Olay sonrası Akkaş'ın ailesinin suç duyurusunda bulunması sonucu Okul Müdürü Zihni Yetkin tutuklanıyor ve mahkeme kendisini suçlu bularak 4 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum ediyor.

  • Kişi11 Aralık 2019 . 12:14

   Yazıklar olsun öğretmenim,eğitimciyim diye gezin ortalıkta.öğretmenlerin eğitim almadan öncePsikolojik testlerden geçirmek lazım.
  • İnsan10 Aralık 2019 . 13:50

   İbreti alem için iyi bir ceza vermek gerekir
  • Asiye9 Aralık 2019 . 21:35

   Böylelerine öğretmen demiyoruz biz. Öğretmenlik meslekler arasında en kutsalı. Bir harf öğretene köle olurum diyor büyüklerimiz . Adalete de hayran kaldım, sadece 4 sene mahkumiyetle bir ödül vermiş .
  • Tahan taylan erarslan9 Aralık 2019 . 20:18

   Böyle öğretmenlerimiz de var kral yeri geldiginde bir anne bir baba gibi öğretmenlerimiz var her öğretmen bunun gibi değildir bunu dikkate alarak lütfen öğretmenlerimizi kotulemeyelim böyle olanları ifşa edelim
  • Şefika çınar8 Aralık 2019 . 11:23

   Rabbim Acil şifalar versin inşallah Allah yardımcınınız olsun
  • İnsan7 Aralık 2019 . 19:16

   Allah belasını versin o mudurun.. vijdansiz..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak