Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerle Kutlandı

Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerle Kutlandı
  25 Kasım 2019

  Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerle Kutlandı 25 ...

  Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerle KutlandıKadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerle Kutlandı

       Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerle Kutlandı     

        25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Ulusal Mücadele Günü Kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Bolu^’da kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık sağlamak amacıyla Anıtpark’ta etkinlik düzenlendi.
        Etkinliğe Bolu Vali Yardımcısı Çağlayan Kaya, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, İşkur Müdürü İsmail Yalçın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fazilet Çobanoğlu, Göç İdaresi Müdürü Derya Erdoğan, AİBÜ temsilcileri ve öğrenciler, Gençlik Merkezi öğrenci grupları, STK’lar ve vatandaşlarımız katıldı.

        Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir KOÇYİĞİT yaptığı konuşmada; Kadına yönelik şiddet çok boyutlu bir sorundur. Konunun sosyal, kültürel, ailevi ve bireysel boyutları bulunmakta ve şiddeti doğuran faktörler farklı yapı sergilemektedir. Ancak genel olarak kadınlar yaşadıkları şiddet konusunda yalnız kalmakta ve haklarını savunmak için yeterli bilgi, donanım ve farkındalığa sahip olamamaktadır. Bu nedenle şiddetle mücadele için “KADININ GÜÇLENDİRİLMESİ” büyük önem arz etmektedir. “Güçlü Kadın, Güçlü Aile ve nihayetinde Güçlü Toplum” ilkesini benimseyerek bu haklı mücadelenin tüm toplumu kapsayacak şekilde önemsenmesi ve yürütülecek çalışmalarda, disiplinler arası bir yaklaşımla, ilgili tüm tarafların önleme, koruma, cezalandırma, sosyo-kültürel, eğitsel ve politik boyutuyla sürecin içinde yer alması oldukça önemlidir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız bünyesinde “Kadına Karşı Şiddete Sıfır Tolerans” sloganıyla bugün burada şiddete karşı omuz omuza durarak kadına şiddete karşı tolerans gösteremeyeceğimizi, mazur görmeyeceğimizi ve her koşulda kadına şiddete karşı mücadelemizi sürdüreceğimizi belirterek bu mücadeleye katılımınızla destek verdiğiniz için teşekkür ederiz dedi.

         Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ise konuşmasında; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne böyle bir organizasyon düzenledikleri için teşekkür ederek başladığı sözlerine kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda İlimizde gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Kadına Karşı Şiddet konusunda toplum olarak topyekün mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi. Konuşmalarının akabinde farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliğe katılanların eşliği ile kamu spotunun çekimi yapıldı.

         Etkinlik Gençlik Merkezi bisiklet grubunun bisiklet turu ile sona erdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon