BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

İlanı duyan ailesi, hayatlarının şokunu yaşadı

İlanı duyan ailesi, hayatlarının şokunu yaşadı
  16 Kasım 2019

  İlanı duyan ailesi, hayatlarının şokunu yaşadı Mengen ilçemizde, girdiği ...

       İlanı duyan ailesi, hayatlarının şokunu yaşadı      

        Mengen ilçemizde, girdiği iddia nedeniyle esnaflık yapan Ercan Kurt’a şaka yapmak için belediyeden ölüm ilanı verdiren Serdar Uğur, arkadaşına ve ailesine hayatlarının şokunu yaşattı.
         Olay, bugün Mengen ilçemizde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, ilçede uzun yıllardır esnaflık yapan 3 çocuk babası Ercan Kurt, işyerinin önünde oturduğu sırada belediyenin hoparlöründen kendisinin öldüğünü ve ikindi namazından sonra defnedileceğine yönelik yapılan anonsunu duydu. Eşi ve arkadaşlarıyla birlikte anonsu dinleyen Ercan Kurt, büyük şaşkınlık yaşadı. Anonsu duyan ilçe halkı ise kalabalıklar halinde Kurt’un işlettiği lokantaya akın etti. Bir yanlışlık olduğunu düşünen Kurt, Mengen Belediyesi’ni arayarak durumun düzeltilmesini istedi. Daha sonra Mengen Belediyesi’nden yanlışlık olduğu ve Ercan Kurt’un ölmediği açıklandı.
   

        Önce ölüm ilanı, sonra ölmedi ilanı
        Başından geçen olayı anlatan Ercan Kurt, “Dükkanın önünde oturuyordum. Belediyeden bir anons duydum. "Pakize ve Cemal Kurt'un oğlu Ercan Kurt vefat etmiştir. İkindi namazında gömülecektir" dedi. Ben de şaşırdım. Kendime baktım bir şey yok. Herkes dükkana koştu. Boynuma sarıldılar. Ben olduğuma inanamadılar. Teyzem bayıldı. Annem “oğlum gitmiş” diyerek gelip boynuma sarıldı. Beni tanıyamadı. Şaşırmış kadın. Belediyeyi arayarak yanlış olduğunu söyledik. Onlar da Ercan Kurt sağdır diye anons yaptı. Şakayı yapan arkadaş geldi. Benden özür diledi. Karakola gittik. Belediye şikayetçi olmuş ama ben olmadım. Yapmış bir cahillik” dedi.

         Ercan Kurt’un eşi Fevziye Kurt ise anonsu dinledikten sonra eşine baktığını ve yanında olmasına rağmen, ölüm anonsunu duyunca çok şaşırdığını belirtti.

       “Ercan abinin seveni çokmuş”

         Ercan abiyi ben çok severim. Bir şaka yapayım dedim ama yaptığıma da pişman oldum. Ercan abinin seveni çokmuş. Ben bu kadar beklemiyordum. Kendisinden özür diliyorum. Arkadaşın biriyle koyun iddiasına girdik. Bakalım koyun yarın mı gelir sonra mı gelir bilmiyorum” şeklinde konuştu.

  • Kerim özdemir23 Kasım 2019 . 18:00

   Aynı oyun banada yapıldı. İlçe esnafın biri oğlum ve kızımı görünce. Çocuklar babanız öldü diyorlar doğrumu demişler. Çocuklar hemen telefona sarılıp.konuşurken. Baba seni öldü diyorlar doğrumu dediler. Çocuklarım öyle şoka girmişlerdi benimle kouşuyorlar ama hayatta olduğuma inanmıyorlardı. Yazık çok çok yazık
  • Vay be.. 20 Kasım 2019 . 02:05

   Allah korusun, adamın anası karısında kalp olsa kalpten gider. Böyle şaka mı olur arkadaş.. İyi bir ceza verilmeli..
  • Cahiller17 Kasım 2019 . 01:32

   Böyle bir şakanın cezası yokmu yani her kafasına göre gelen böyle bir ilan okuyata biliyormu belge felan istemek yokmu nasil bir zihniyet böyle belediye belediyecilik olmaz ayıp ayıp
  • Gülen ADAM16 Kasım 2019 . 21:15

   Töbe töbeee.! :(
  • Köprü 16 Kasım 2019 . 19:57

   Buna ne şakası derler...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak