“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Tünelde ışığın görünmesi Başkan Özcan'a kaldı

Tünelde ışığın görünmesi Başkan Özcan'a kaldı
  11 Kasım 2019

  Karadere Tüneli’nde incelemelerde bulunmak üzere Bolu’ya gelen Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Belediye’nin DSİ’yi beklememesini, kamulaştırmaların yapılarak 3.6 km’lik tünelin beton kaplamasını döşemeleri halinde kendilerinin 3 ay içerisinde tüneli bitireceklerini söyledi.

  Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Fatih Metin, Karadere Tüneli’nde incelemelerde bulundu. Burada çalışan işçilerle sohbet eden ve mühendislerden çalışmalar hakkında bilgi alan Metin basına açıklaması yaptı.

  “BELEDİYE KAMULAŞTIRMALARI YAPMALI”

  Metin bu proje için 2019 yılının son 6 ayı itibariyle 5 buçuk milyon TL ödeneğin bakanlıkça tahsis edildiğini söyleyerek bu kapsamda 3 km’lik tesisatın yapımının devam ettiğini kaydetti. Metin, “Bu hattı şöyle tarif etmek gerekir 12.6 km’lik hattın 3.6 km’si bu tünel. Yine bu hat üzerinde 1,9 Km’lik bir hatta kamulaştırma işlemi yapılması lazım. O da Belediyemizin yapması gereken iş. Biz de 12,6 km’lik hatta içme suyu tesisatımızın işlemini yapmış olacağız” dedi.

  “BELEDİYE BETON DÖŞEMEYİ YAPMALI”

  Belediyenin kamulaştırmaları ve beton kaplamayı yapmasından sonra bir an önce Bolu’nun içme suyuna kavuşmasını sağlayacaklarını belirten Metin, “Belediyemizle hızlı bir şekilde bu işi yaparsak bolumuz suyuna kavuşacak. Belediyemizin bunları yapması için DSİ’yi beklemelerine gerek yok. Zaten DSİ çalışıyor. Dediğim gibi içme suyu hattı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 2 tane iş var Belediye’nin yapacağı. Şu anda tünel graft denilen bir madde ile kaplı ama asıl tünelin işlev görmesi için içme suyu hattının döşenmesi adına da beton ile kaplanması gerekiyor. Belediyenin yapacağı iş bu. Bir an önce belediye işini yapsın biz de işimizi hızlı bir şekilde halledelim. Yine içme suyu hattını yaptığımız 9 kilometrelik bölümde de kamulaştırma bölümü var. Bunu da belediyenin yapması lazım. Şu ana kadar belediye bu konuda da adım atmadı. Buradan sizin vasıtanız ile seslenmiş olalım, belediye bunu bir an önce yaparsa biz 3 ay içerisinde burayı bitiririz” dedi.

  “SIRA ÖZCAN’DA…”

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sözünü tutmasını beklediklerini ifade eden Metin, “Para geliyor, gelmeye de devam ediyor. Biz buraya bir ödenek ayırdık ve para bittikçe gelmeye devam edecek. Sağ olsun bakanımız 5 milyon TL ödeneği hemen imzaladı. Bakanımız sözünü tuttu. Biz şimdi Tanju Özcan’ın sözünü tutmasını bekliyoruz” dedi.

  • akk12 Kasım 2019 . 10:23

   ak soytarılar çıkmış gene yorum yapıyolar.sizden adam olmaz
  • berk12 Kasım 2019 . 04:58

   ey bolu halkı belediyenin yaptığı her tebligat için sizden 16 tl aldığını biliyor musunuz..ptt ye ödenen 2 lira halktan alınan 16 tl ayda 5000 kişiye tebligat yapılsa 5000x16= 80.000 yağlı para ödediğiniz makbuzlara dikkatlı bakın..fazlalıklar oluyor..muhatapta bulamıyorsunuz buluncada müdürüm diye makama kurulanlar vatandaşa hakaret ediyorlar..
  • Misafir 11 Kasım 2019 . 17:30

   Bence bu konuda tanju bey parmagini bile oynatmaz bunu kesin biliyorum. Çünki bu bu eski başkan projesidir elini bile sürmez. Ama sanatçılar gelir konserler verilir.bu daha onemlidir.belli bir kesim bununla ayar çünki

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak