Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Bolu Platformu'nun Ankara temaslarında neler görüşüldü?

Bolu Platformu'nun Ankara temaslarında neler görüşüldü?
  10 Kasım 2019

  Bolu Platformu, Fatih Metin ve Fehmi Küpçü’yü Ankara’da ziyaret etti. Bolu Platformu proje ve güncel konularla ilgili önerilerini Ankara’ya iletti.

  Bolu Platformu'nun Ankara temaslarında neler görüşüldü?Bolu Platformu'nun Ankara temaslarında neler görüşüldü?

  Bolu’nun sorunlarının çözümüne katkıda bulmak ve proje üretmek amacıyla kurulan Bolu Platformu; İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolu Valiliği ve Belediye Başkanlığı ile başladığı ziyaretlerini sürdürüyor.

  Platform Başkanı Orhan Uçar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 5 Kasım 2019 tarihinde Ankara’ya giderek Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’yü ziyaret etti.

  Platform başkanı Orhan Uçar, 104 kurucu üye ve 22 platform meclis üyesi ile 3 aydır faaliyet gösterdiklerini belirterek “Arkadaşlarımız çok farklı alanlarda projeler geliştiriyor. Sayın Bakan Yardımcımıza bunları iletme fırsatı bulduk. Fatih Metin Bey de ziyaret anında en üst düzeyde ilgilileri arayarak çözüm bulunması için diyaloğa geçti. Kendilerine çözüme yönelik bu yaklaşımı için teşekkür ediyoruz” dedi.

  EKRAN BAĞIMLILIĞI İÇİN PİLOT UYGULAMA

  Projelerden örnekler veren Orhan Uçar, “Çocuklarımızı dijital ekran bağımlılığından kurtarmak için bir pilot uygulama yapacağız. Bir köy ilkokulunda çocukları toprak ve hayvan sevgisi içeren uğraşlara yönlendireceğiz” diye konuştu. Uçar, Bolu’ya gelen turistlerin zorluk çekmemesi için taksi şoförleri ve otobüs kaptanlarına temel İngilizce eğitimi vermeyi planladıklarını söyledi.

  ÇÖP YAKMA TESİSİ ZARAR VERİR

  Ziyarette son günlerde Bolu kamuoyunda gündeme gelen ve yaşam alanlarında yapımı planlanan; çöp yakma veya depolama tesisi projesinin iptali ve kimyasal atık barındıran varillerin temizliği ile ilgili konular ile inşaatı yarıda kalan yüzme havuzunun yapımının tamamlanması konuları Fatih Metin’e iletildi. Ayrıca, Ankara ve İstanbul’daki hastanelere gitmek zorunda kalan kanser hastalarının konaklama sorunu da gündeme getirildi. Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hülya Ensari de hastane ile ilgili sorunları aktardı. Bolu platformu üyeleri, ayrıca mevcut haliyle Bolu güney çevre yolu projesi ile ilgili çekincelerini ve alternatif çevre yolu önerilerini de ifade ettiler.

  BOLU DAĞ FINDIĞI MARKA OLABİLİR

  Bolu Platformu Tarım Kurulu üyesi Reşat Demirel, bakan yardımcılığı makamında tarım ve ormancılık ile ilgili geliştirilen projelerle ilgili bilgi verdi. Reşat Demirel, Bolu’da “Türk fındığı” için tohum bahçesi kurulmasını talep ederek, Bolu’da yetişen dağ fındığının Bolu için marka olabileceğini ifade etti. Metin’e sunulan projeler arasında genç çiftçilerin katılımıyla kooperatifler oluşturulması ve çiftçinin ürettiği ürünün üreticiye aracısız doğrudan ulaşmasını sağlayacak “önder çiftçi” projesi yer alıyor. Bolu’da organik tarımın geliştirilmesi için Bolu Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde bir danışma birimi oluşturulması da önerildi.

  YEDİGÖLLER ÇADIRLARDAN KURTARILMALI

  Yedigöller Milli Parkı’ndaki çadırlı kamp alanın kaldırılarak Ayıkayası Tabiat Parkı’na alınması ile Ayıkayası ve Sarımustan İşletme Şeflikleri’nin korunan alan ilan edilmesi de platformun ilettiği öneriler arasında bulunuyor.

  Bakan Yardımcısı Fatih Metin, ziyarette gündeme getirilen konularla ilgili platform üyelerine teşekkür ederek, farklı görüş ve eğilimlerden bir araya gelen platformun Bolu’ya önemli hizmetlerde bulunacağına inandığını söyledi.

  KÜPÇÜ’YÜ ZİYARET

  Bolu Platformu yönetim kurulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’yü de ziyaret etti. Küpçü, Bolu Platformu üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Bolu’nun sorunlarının çözümü için elbirliğiyle çalışacaklarını kaydetti.

  Bolu Platformu’nun Ankara ziyaretlerine Platform Başkanı Orhan Uçar, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Hülya Ensari, Hasan Cumhur Bandakçıoğlu, Halit Yıldız, İlkay Bağatır, İsmail Cantürk, Orhan Kahraman, Reşat Demirel, Semih Dimicioğlu katıldı.

  • Çilekeş Emekli11 Kasım 2019 . 20:09

   Önce merdümenü yapdurun sayın yetgülüle, merdümenü..!
  • insan11 Kasım 2019 . 16:31

   Sayın Yıkıcı Bey, sizin ömrünüz boyunca boluda kalıcı bir eseriniz oldu mu? Siyasette her girdiğiniz yarışta yenildiniz. Bu başarısızlıklar sizi ruhsal bir sıkıntıya sokmuş anlaşılan. İnsanlar iyi niyetle yola çıkmışlar, memleketine bir şeyler yapmak istiyorlar. Siz ise düşmanca hiziplik ve bozgunculuk yapmaya çalışıyorsunuz Fotoğraftaki insanların hepsi memleketine hizmet eden saygın ve vatansever insanlar. Eleştirinin de bir sınırı olmalı, kınıyorum sizi
  • Aladağ 11 Kasım 2019 . 16:15

   Imkanları dahilinde butik işletmeler kurularak olur bu iş. Büyük otel değil küçük tesisler. Dileyen bungalovda kalır dileyen çadırında. Bisiklet vs de konur tesise. Uygun fiyatlarla insanlar gelir konaklar. Yürüyüş yapar güzel vakit geçirir. Aladağlar bunun için çok uygun. Herkesin yürüyebileceği kolaylığa yürüyüş bisiklet parkurları var. Mesele buralarda insanları ağırlayacak tesisleşme.
  • Aladağ 11 Kasım 2019 . 16:12

   Dağ fare doğurmuş desenize. Buradaki kelli ferli adamlardan çıka çıka bu öneriler mı çıkmış. Yedigöllerden çadırlar taşınacakmış. Yok daha neler. Bakin benden size kalkınma önerisi bolu için. Öyle ya da böyle boluyu ihya edecek şey doğa turizmidir. Ama öyle turla otobüsle günübirlik değil tesisleşme yoluyla yatılı turisti çekecek projelerle. Aladaglarda kurulacak bungalov kamping tarzı butik işletmelerle olur bu iş. Abant gibi şehir dışından şahıslara
  • Habib DOĞRU11 Kasım 2019 . 10:39

   Yeni yeni statüko oluşturma çabaları..!
  • Murat Yapıcı10 Kasım 2019 . 23:29

   Ne yazık ki samimi, üretken, dürüst , çalışkan bazı arkadaşlarımızın emekleri, 17 yıllık iktidarın başarısızlıkları sonucu geldiğimiz acı noktayı unutturmaya ve sanki müsebbiplerini kurtarıcı gibi göstermeye matuf bir faaliyetten öteye geçmeyecek. Yazık , ilimiz daha önce yaşadığı bir çok ortaklık kültürünü oluşturma noktasında yaşadığı hayal kırıklığını bir kaç kişinin kişisel hırsı nedeniyle tekrar yaşayacak. Sayın Bakan yardımcısı , sayın milletvekili, sayın sağlık müdürü ve sayın başhekimin bugüne kadar hizmet etmelerini engelleyen , elini tutan mı vardı ? Asıl Kızılay binasının , kredi yurtlar kurumu binasının Türgev e tahsisi , Köroğlu parkının belediyeye tahsisi nin engellenmesi konusunda bir sözünüz olsun da inanalım . Üzgünüm.
  • Çilekeş Emekli10 Kasım 2019 . 19:49

   Yokarçarşıya-Yörüyemeyen merdümen yapdurulsun.!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon