Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Ruhsatsız yapıyı yıkma kararı

Ruhsatsız yapıyı yıkma kararı
  9 Kasım 2019

  İl Genel Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu arsa üzerinde ruhsatsız olarak yapılmış yapılara yönelik mühürleme ve yıkma ile ceza kesilmesi kararı verdi. Buna göre ilk defa bir kümesi mühürleme ve yıkma kararı çıktı.

  Kasım ayı oturumunu gerçekleştiren İl Genel Meclisi Göynük’te faaliyet gösteren ruhsatsız bir yapı ile ilgili rapor hazırladı.

  İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından kümes olarak faaliyet gösteren yapı hakkında oluşturulan raporda Göynük ilçesi Karacalar köyü hudutlarında tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı imar planı yapımlı parselin plan yapılabilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlardan görüş alınarak planının hazırlandığı belirtildi. Komisyonun yaptığı arazi incelemesinde söz konusu taşınmazlar üzerine inşaatların yapıldığının görüldüğü belirtilen raporda izinsiz ve ruhsatsız olarak yapıldığı tespit edilen bu yapılar hakkında ceza kesilmesini öngördü. Raporda “3194 sayılı imar kanunun madde 32 ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak başlanan yapılar hükmü ile madde 42 ceza hükümleri doğrultusunda gerekli işlemlerin idarece yapılması kaydıyla hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesisi alanı amaçlı imar planının 5302 sayılı İl Özel İdare kanunun 10’uncu maddesinin C bendi uyarınca onarılmasını meclisimizin takdirlerine arz ederiz” ifadelerine yer verildi.  Rapor doğrultusunda İl Genel Meclisi arsa üzerinde ruhsatsız olarak yapılmış yapılara yönelik mühürleme ve yıkma ile ceza kesilmesi kararını verdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak