Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

O VAHŞETLE İLGİLİ VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI...

O VAHŞETLE İLGİLİ VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI...
  7 Kasım 2019

  Bolu Valiliği 5 adet sokak kedisinin canice katledilişi hakkında basın açıklaması yaptı.

  Birkaç gündür ön ve arka patileri kesilerek canice katledilen sokak kedileri kamuoyunda korku ve endişeye neden olmuştu. Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Bolu Valiliği kedilerin köpekler tarafından öldürüldüklerini açıkladı.

  Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz Merkezinde farklı adreslerde ayakları kopmuş ölü olarak toplam 5 adet sokak kedisi vatandaşlarımız tarafından bulunmuştur. Konu ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizin yapmış olduğu araştırmalarda; ölü bulunan kedinin, bahse konu adreste bina sakinleri tarafından apartmanın dış merdiven altında beslendiği öğrenilmiş, yapılan güvenlik kamerası incelemesinde kedinin merdiven altına girdiği, saat 04.55 da 4 tane sokak köpeği olduğu değerlendirilen köpeğin gelerek kedinin bulunduğu merdiven altına hamle yaptıkları, kovalamaca yaşandığı ve kedinin ölü bulunduğu yerde köpeklerin kediye saldırdıkları tespit edilmiştir. Görüntülerde başkaca bir canlıya rastlanmamıştır. Ölü bulunan diğer kedilerle ile ilgili araştırmalar devam etmektedir” denildi.

  Ölü bulunan diğer kedilerin de nasıl öldürüldüklerine dair açıklama yapan Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğünce ölü bulunan 3 kedinin veteriner hekimler tarafından yapılan inceleme sonucu; herhangi bir kesici alet izi olmadığı, kopma bölgesinde muntazam olmayan bir doku bütünlüğünün bozulmasının olduğu, ayaklarda düzensiz yırtıklar ve zedelenme olduğu, karın bölgesinde diş izleri olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

  Ölen 2 kedi ile ilgili olarak da Valilik’ten yapılan açıklamada “Bolu Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğünde veteriner hekimler tarafından ön inceleme yapılmış, yapılan incelemede herhangi bir kesici delici alet izi olmadığı, karın bölgelerinde diş izlerinin olduğu ve karın bölgelerinde başka hayvanlara ait salyaların olduğu veteriner hekimler tarafından değerlendirilmiş, 2 ölen kedi detaylı inceleme için Ankara iline gönderilmiştir. Valiliğimizce İlimiz merkezinde sokak köpekleriyle ilgili olarak gerekli önlemlerin alınması yönünde Bolu Belediye Başkanlığına talimat verilmiş olup, meydana gelen olayların tamamıyla ilgili kapsamlı tahkikat devam etmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalarımız aralıksız devam etmekle birlikte, vatandaşlarımızdan gelen öneri, şikayet ve ihbarlar da gecikmeksizin değerlendirmeye alınmaktadır” denildi..

  • KOrktumla11 Kasım 2019 . 05:00

   Bu fotoğraf ney la Dürüm kedi ??? değişin çabuk

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon