Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

MENGEN’DE SÜT HİJYENİ EĞİTİMİ VERİLDİ…

MENGEN’DE SÜT HİJYENİ EĞİTİMİ VERİLDİ…
  7 Kasım 2019

  Mengen Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Köprübaşı Köyü’nde süt hijyeni, sanitasyon, sağım ünitelerinin bakımı, temizliği, sağılan sütün uygun şekilde depolanması, kişisel hijyen ve temizlik kuralları konulu eğitim verildi. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Tatlı tarafından verilen eğitim 4 gün devam etti.

  Mengen’de köylüye süt eğitimi verildi. Mengen Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen seminer 4 gün devam etti. Sahada geçen eğitimde 25 kadın üreticiye sertifikaları da düzenlenen törenle verildi.

  Süt Hijyeni Eğitim Kursunun tamamlanmasının ardından düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Betül Büyükkılıç, İl Müdür Yardımcısı Hasan Taş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray Karatepe, İl ve İlçe Müdürlüğü personelleri, daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

  Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat, "Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bu tarz eğitimler kırsal bölgede yaşayan özelliklede bayan üretici vatandaşlarımıza ulaşma imkanı buluyoruz. Eğitimlerimiz talep, istek ve öneriler doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup eğitim almak isteyen vatandaşlarımız İl/ilçe müdürlüklerimize başvurmaları halinde kendilerine gerekli bilgi ve yönlendirme sağlanacaktır" dedi. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon