Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Çevre illerin çöpleri Bolu'ya gelecek !

Çevre illerin çöpleri Bolu'ya gelecek !
  1 Kasım 2019

  Çevre illerin çöpleri Bolu'ya gelecek ! Ülkemizin cennet köşelerinden ...

        Çevre illerin çöpleri Bolu'ya gelecek !     

         Ülkemizin cennet köşelerinden doğa harikası İlimiz yeni bir çevre kirliliği tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Müstakimler Köyü'nde kurulması planlanan çöp tesisi bir çok tehlikeyi de beraberinde getirecek.

        Yeni kurulacak çöp bertaraf tesisiyle birlikte Düzce başta olmak üzere çevre İllerin çöpleri de Bolu’da toplanacak.

         TÜM ÇÖPLER BOLU’DA TOPLANACAK

          Müstakimler Köyü'nde eski taş ocağının bulunduğu 230 dönüm alanda çöp bertaraf tesisi için çed raporu alındı. Bu bölgede yapılması planlanan çöp bertaraf tesisi için çalışmalar başlatıldı. Bolu Belediyesi Güney Kore’li CEV firmasıyla anlaşmasında 19 yıl daha 180 ton çöp vermek zorunda olduğundan Bolu Belediyesi çöp için yeni tesisi kullanmayacak. Bolu Belediyesi'nin çöp sorunu bulunmadığından yeni kurulacak tesise İlçe Belediyelerinin çöpleri de yeterli olamayacağı için çevre illerinde çöpleri bu tesiste toplanacak.

        DÜZCE ÇÖPÜNÜ BOLU’YA GÖNDERİP KURTULMAK İSTİYOR  

         Düzce gazetelerinde çıkan haberlere göre Belediye Başkanı Faruk Özlü, Bolu Belediyesi ile anlaşarak yaklaşık 400 ton çöpü Bolu’ya göndererek bu tesislerde yakacak. Kurulacak tesisisi 1000 tonun üzerine bir kapasite ile çalışacağından sadece Düzce değil, diğer çevre İllerinin çöplerininde bu tesise getirilmesi ihtimali bulunuyor.

         DOĞAYA BÜYÜK ZARARLAR VEREBİLİR

         Bolu’nun çöp sorunu olmadığını dile getiren bir çok doğasever, İlçe Belediyelerinin çöp sorunlarını da farklı bir çözüm bulunmasını istiyorlar. Bolu’nun doğasının içerisinde böyle bir tesisin yapılmasının hem turizm anlamında hemde doğa anlamında büyük zararları beraberinde getireceğini belirten doğa severler, çöplerin İlimize taşınması esnasında ve tesiste yakılma aşamasında doğanın büyük zararlar göreceğini savunuyorlar. Bu tür teisislerin komşu İllerin sınır bölgelerinde yapıldığını ve şehirlerin ortak kullandığını dile getiren doğaseverler, bir tesis yapılacaksa bunun Bolu’nun eşsiz doğasının içerisinde değil daha ortak bir alanda yapılasının doğru olacağını belirttiler.

        KARAR PAZARTESİ GÜNÜ ALINACAK  

        Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda İlçe Belediye Başkanlarının konuya olumlu bakmasına karşılık bazı  duyarlı siyasilerin karşı çıkması ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kararsız kalması sonucunda karar alınamadı. Tesisin Müstakimler Köyü' nde kurulup kurulmayacağına dair kesin karar Pazartesi günü tüm İlçe Belediye Başkanlarnın ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bulunacağı toplantıda alınacak.

   

   

  • adsız6 Kasım 2019 . 10:39

   Düzce yeşil kalsın kardeşim, tabiatın kalbini kabinden vurmak bu olsa gerek, eğer bu proje olursa ilk ve son belediye başkanlığın olur, demedi deme!!
  • Sabri Çakman4 Kasım 2019 . 23:22

   Bu muktedirler bu efendiler; bilime düşmanlar. okuyan insana düşmanlar, düşünen insana düşmanlar, doğaya düşmanlar, halkına düşman... Ne istiyorsunuz o güzelim doğadan??????
  • Muallim3 Kasım 2019 . 23:50

   1.Öncelikle bu duruma kim karar vermiş..onu bilelim.. 2.Tavuk gübresi kokusundan sonra birde çöp sorunu..Yazıklar olsun..
  • İSMAİL FİDAN2 Kasım 2019 . 19:59

   BOLUMUZ CENNET KÖŞESİ BİR İL TURİZİM YANINA YAKIŞMAZ ÇÖP FABRİKASI.SAYIN BAŞKANIMIZ TANJU BEY BÖYLE BİR TESİSİ KURULMASINA MÜSADE EDECEĞİNİ SANMIYORUM SAYIN BOLU BELEDİYESİ BAŞKANIMIZ VE YÖNETİCİLERİ KURULMASINA MÜSADE EDERLERSE BU VEBALİN ALTINDAN KALKAMAZAR. TARİHE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇER.BOLU HALKI ÇÖP ARITMA TESİSİNE MÜSADE ETMEZ.BOLU HALKINI VE BOLUYU DÜŞÜNÜN .ZATEN DÜŞÜNECEKLERİ KANISIMDAYIM.
  • ahmet2 Kasım 2019 . 17:34

   Evet Bolulu hemserilerim...Çöp toplama alanlarının hem doğaya,hemde çevreye verdiği tahribat ileriki yıllarda görülecek.Şehirden geçen o çöp tırlarının bıraktığı pislik,çöp alanındakı aklınaza gelemiyecek hayvanları düşünmek dahi korkunç...En mütena sehrimiz olan İZMİR deki Çöp toplama alanı HARMANDALI'nın çevreye verdiği o ağır kokunun,tasımadaki pislik görülmeye değer...BOLU'YA SAHİP ÇIKILIP KARŞI KOYULMALIDIR...Başkanın bu düşünces
  • Metin Celık2 Kasım 2019 . 11:54

   Bolu Belediye Başkanına sesleniyorum. Boluyu çöplük Yapmak için mi Belediye Başkanı seçildin . Kararsızmış Neden Kararsız kalıyorsun kardeşim.
  • ismail cantürk2 Kasım 2019 . 02:23

   size de yaranılmıyor!! vizyon misyon projeler... COMING SOON karadeniz ve marmara’nın ennn büyük şeyi bolu’da kurululuyor!!! KOKLAYA KOKLAYA KULLANIN!! hayırlı uğurlu olsun..
  • Deyalla2 Kasım 2019 . 01:47

   Tabiatın kalbi Bolu, tabiatın çöplüğü yapılacak, uyuma Bolu ayağa kalk şehrine sahip çık.
  • Deyalla2 Kasım 2019 . 01:46

   Tabiatın kalbi Bolu, tabiatın çöplüğü yapılacak, uyuma Bolu ayağa kalk şehrine sahip çık.
  • Arif1 Kasım 2019 . 23:51

   Bu nasıl iş yukarı soku ve çevresi Bolu nun çöp kokusunu kaldıramıyor diğer illerin çöpünün kokusunu nasıl cekicez bunu kim kabul ederse allah rızası iyi düşünsün asla kabul etmiyorum edene de hakkımı helal etmiyorum
  • Emekli1 Kasım 2019 . 21:40

   Tam anlamıyla rezalet her il kendi çöplüğünu kullansın
  • demir1 Kasım 2019 . 18:22

   bakalım geri dönüşümünü hanği torpilli ağa alacak
  • berk1 Kasım 2019 . 17:18

   hwe şey çöplukççççgüzel olacak
  • ...1 Kasım 2019 . 16:58

   SONRADA LAVANTA KOKULARI İLE MİS KOKAR İLİMİZ
  • Nil1 Kasım 2019 . 16:55

   Ne demek bu ya bir bu eksikti böyle birşeyi bir vatandaş olarak asla kabul etmiyorum ki sanıyorum kimse de etmez zaten Bolu'da yer alan piliç fabrikaları ve yem fabrikalarından yeterince pis koku yayılıyor bir de çöp olayı olursa Bolu'nun ne cazibesi kalır Allah aşkına? Zaten Bolu şehir olarak kendi çöpünü kaldıramıyor birde çevre illerin çöpünü hiç kaldıramaz.Bir şehir cazibe merkezi olacağı yerde, nasıl yaşanmaz hale gelir bu resmen onun tablosudur.
  • Habib DOĞRU1 Kasım 2019 . 16:01

   Ne çok düşmanı varmış Bolu'nun..!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak