Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Kitabı, Türkiye'de ve Kıbrıs'ta olay oldu

Kitabı, Türkiye'de ve Kıbrıs'ta olay oldu
  17 Ekim 2019

  Anavatan Türkiye ve Yavru vatan Kıbrıs'ta okuyan gençlerimizin okullarda Kıbrıs’ı öğrenebilmesi için müfredat programlarına yeterince zaman ayrılması gerekmektedir.

  Kitabı, Türkiye'de ve Kıbrıs'ta olay olduKitabı, Türkiye'de ve Kıbrıs'ta olay oldu

        Kitabı, Türkiye'de ve Kıbrıs'ta olay oldu     

         Bolu Emekli Subaylar Derneği Başkanı Kıbrıs Gazisi Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a bir mektup yazarak; "1974 ÖNCESİ ve SONRASI KIBRIS" isimli kitabını birlikte gönderdi. Yamaner mektubunda, Kıbrıs’ın Stratejik ve Jeopolitik önemine değinen kitabının, Milli Eğitim müfredat programlarına alınmasını istedi.  

        Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu, Ahmet Şerafettin Yamaner ile kitabın yankıları üzerine konuştu.    

        Fox Tv Ana Haber'e konu oldu        

        Yamaner'in kaleme aldığı "1974 ÖNCESİ ve SONRASI KIBRIS" isimli kitabını Fox Tv Haber Spikeri İsmail Küçükkaya Ana Haber Bülteni'nde tanıtarak, bu kitabın okullarda okutulması gerektiğine vurgu yaptı.

        Kıbrıs’ın jeopolitik önemini anlatıyor      

        Kıbrıs İlim Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Mehmet Balyemez de, Kıbrıs Gazisi Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner’in Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a yazdığı mektubu kitabıyla birlikte bir TV programında gündeme getirdi.

         Balyemez; “Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner, bir Kıbrıs sevdalısı. Her okula gidiyor Kıbrıs harekâtını, Kıbrıs’ın jeopolitik önemini anlatıyor” diyerek, Yamaner'den övgüyle söz etti. 

        BRT-1’de yayımlanan bir programda Kıbrıs İlim Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Mehmet Balyemez, Kıbrıs Gazisi Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner’in Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a yazdığı mektubu gündeme getirerek;     

        “Ticaret hayatına atılmış, muvaffak olmuş oldukça yer edinmiş bir binbaşından bahsetmek istiyorum, Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner. Ahmet Şerafettin Yamaner, hatıralarından, duyduklarından istifade ederek “1974 Öncesi ve Sonrası Kıbrıs” ismini verdiği kitabını yazmış. Bunu ücretsiz olarak Türkiye’de her tarafa dağıtıyor ve Bolu’da Kıbrıs’ı anlatıyor. Bir Kıbrıs sevdalısı. Her okula gidiyor Kıbrıs harekâtını, Kıbrıs’ın jeopolitik önemini anlatıyor.

         Ben kitabı tanıtmayacağım ama Ahmet Şerafettin Yamaner’in yaptığı çok önemli bir girişimden bahsedeceğim. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a hitaben yazılmış bir mektup. Bu mektubun final kısmını okumak istiyorum. Anavatan Türkiye ve Yavru vatan Kıbrıs'ta okuyan gençlerimizin okullarda Kıbrıs’ı öğrenebilmesi için müfredat programlarına yeterince zaman ayrılması gerekmektedir. Kıbrıs’ın öncelikle milli davamız olması dolayısıyla bu yazımı sizlere göndermeyi düşündüm. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Cumhurbaşkanı olmasaydım Milli Eğitim Bakanı olurdum” sözü bulunduğunuz makamı büyüklüğünü göstermektedir” şeklinde konuştu.

  • Ozge20 Ekim 2019 . 12:16

   Bugün 7. Parselde dogalgaz aramasi yapabiliyorsak dur emrine uymayan ve magusa ve maraşı alan kiymetli dedem Kor. Gen. Osman Fazil Polat sayesindedir. Ona ve 28. Tumenin kahraman askerlerine tesekkur ederim
  • dr metin kaloğlu17 Ekim 2019 . 18:30

   tebrikler ahmet abi gururumuzsun

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon