Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Sağlık Müdürlüğü'nden eczacılara ilk yardım eğitimi

Sağlık Müdürlüğü'nden eczacılara ilk yardım eğitimi
  16 Ekim 2019

  Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde hizmet veren serbest eczacılara sertifikalı ilkyardım eğitimleri veriliyor.

       BOLU İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ECZACILARA İLKYARDIM EĞİTİMİ

       Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde hizmet veren serbest eczacılara sertifikalı ilkyardım eğitimleri veriliyor.

        3 gün süre ile tam zamanlı olarak verilen ilkyardım eğitiminde; temel ilkyardım uygulamaları, olay yerinin ve hasta yaralının değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, solunum yolu tıkanıklıkları, kanamalar, bilinç bozuklukları, yaralanmalar, zehirlenmeler, yabancı cisim kaçması, kırık çıkıklar, taşıma teknikleri, yanık donma sıcak çarpması ve havaleler gibi detaylı konular ele alınıyor.

       Eğitim sonunda ezcacılar, sertifikalandırılarak ilkyardım uygulamaya yetkili kılınıyor.

       Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol konu ile ilgili olarak; “Bolu İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık ekibimizin kıymetli bir parçası olan Bolu'daki serbest eczacılarımıza ilk yardım sertifikalı eğitim kursumuzu tamamladık. Hekimden sonra ilk diyaloga girilen, pek çok konuda danışılan ve işleri gereği devamlı hastalarımız ile beraber ve diyalog halinde olan değerli eczacılarımız ani gelişen durumlarda ilk müdahale için ilkyardım eğitimlerini aldılar. Katılımları sebebiyle eczacılarımıza, emekleri için eğitimcilerimize teşekkür ederim” dedi.

        Demirkol ayrıca, ilimizde hizmet veren serbest eczacılara yönelik sertifikalı ilkyardım eğitimlerinin devam edeceğini ve tüm eczacılarımızın sertifikalandırılacağını belirtti.


   

  • Bu nasıl bi saçmalık!!!! 21 Ekim 2019 . 01:20

   Eczacılar daha universitenin ilk yılında ilkyardım eğitimi görüyorlar bunu haber yapacaksanız mikketin oarası nasıl çalınır başlığı altında bunu haber yapın.
  • ARZU BEYKOZ17 Ekim 2019 . 17:57

   SORU..İSMİ İLE YAZAN ŞAHIS...BU NE BİÇİM BİR SORU?? İLK YARDIM EĞİTİMİ KÜÇÜK GRUPLAR HALINDE YAPILABİLEN BİR EĞİTİMDİR ÇÜNKİ UYGULAMALI ÖĞRETİLİR.SEVİYESİZ VE ALAKASIZ BIR CUMLE YAZMIŞSINIZ..
  • soru17 Ekim 2019 . 09:42

   neden boluda cok para kazanan tüm eczacılar yok bu eğitimde
  • Emekli esnaf 17 Ekim 2019 . 09:35

   Çok önemli bazı ilk yardım tekniklerini herkesin bilmesi gerekmezmi suni teneffüs kalp masajı kan kaybını durdurma gibi bilgiler...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon