Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Karsu; “Bu iş hukuksal zemine taşınmadan çözülmelidir“ 

Karsu; “Bu iş hukuksal zemine taşınmadan çözülmelidir“ 
  29 Eylül 2019

  Karsu; “Bu iş hukuksal zemine taşınmadan çözülmelidir “ CHP ...

     Karsu; “Bu iş hukuksal zemine taşınmadan çözülmelidir “ 

      CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu,  Mengen Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Bölümünün Bolu’ya taşınmasının yeniden gündeme getirilmesi konusunda değerlendirmelerde bulundu.   

       Konuyla ilgili resmi açıklamanın yapılmamasına rağmen Rektörlük tarafından Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nün Bolu’ya taşınmasına yönelik bazı çalışmalar içerisinde olunduğuna vurgu yapan Karsu; “ Mengen Belediye başkanımız Sayın Turhan Bulut geçtiğimiz hafta içinde yaptığı açıklamada konunun önemine dikkat çekmişti. İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Baysal ise Cumartesi günü yaptığı basın toplantısında konuya daha fazla ışık tutarak Mengen ilçemizde yıllardır eğitim hizmeti veren 4 yıllık gastronomi bölümünün Bolu merkeze taşınmasına ısrar edilmesi halinde Mengen halkının hakkının yenmiş olacağına ve rektörlüğün vakıfça imzaladığı protokole sadık kalınmamış olacağına vurgu yapmıştır. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 7 yıldır eğitim öğretim faaliyetlerini Türkiye ve Dünyanın dört bir yanında Gastronominin doğduğu yer olarak bilinen Mengen’de sürdürmektedir. Bu konuda yapılan protokol bellidir. Protokol gereği yatırım amacı dışında kullanılamaz ve değiştirilemez.  Sayın rektör bugün böyle güzide bir üniversitede görev yapıyorsa bunu Merhum İzzet Baysal’a borçlu olduğunu unutmamalıdır” dedi. 

        “İzzet Baysal Vakfı'nın hukuksal açıdan konuyu yargıya taşıma hakkı vardır” 

         Karsu sözlerini şu şekilde tamamladı; “İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Ahmet Baysal’ın telefonlarının açılmaması her şeyden önce İzzet Baysal’a karşı yapılmış bir nezaketsizliktir. İzzet Baysal Vakfının hukuksal açıdan konuyu yargıya taşıma hakkı vardır. Yapılan protokole aykırı diye dava açma ihtimali vardır. Sayın Ahmet Baysal’ın açıklamalarından sonra buna gerek kalmayacağını ve konunun hukuksal zemine taşınmadan çözüleceğini düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak kamuoyu adına Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Alişarlı’dan bu konuda net ve kesin bir açıklama beklediğimizin bilinmesini isterim.” 

   

   

  • tarçın3 Ekim 2019 . 23:36

   SİZİN ÖZEL ARABANIZ YANİ GIRİ MERSEDES BELEDİYE NİN KAPISINA KADAR GİRİP İNSANLARIN BELEDİYEYE GİRİŞ ÇIKIŞINI ENGELİYECEK ŞEKİLDE KOYMAYA NE HAKKINIZ VAR GAZETEÇİYİZ DİYE AKILA YIKILA GEZEN LER YAZMAZ BEN YAZAYIM BUNU AKP İL BAŞKANI VEYA BAŞKA BİR PARTİ İL BAŞKANI YAPSAYDI KIYAMETİ KOPARIRDINIZ İŞTE SİZ BU SUNUZ

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak