Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Final Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldı

Final Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldı
  28 Eylül 2019

    Türkiye’de eğitim sektörünün öncü kuruluşlarından Bolu’da uzun yıllardır eğitim ve öğretime devam eden Bolu Final Akademi Okulu açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

  Final Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldıFinal Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldıFinal Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldıFinal Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldıFinal Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldıFinal Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldı

        Final Akademi Okulu görkemli bir törenle açıldı       

        Türkiye’de eğitim sektörünün öncü kuruluşlarından Bolu’da uzun yıllardır eğitim ve öğretime devam eden Bolu Final Akademi Okulu açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

         Bolu Final Akademi Okulu açılışına; AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Final Akademi Ortaokulu ve Final Akademi Anadolu Lisesi Bolu Kurucu Müdürü Fatih Karataş, okul müdürü Selami Terzioğlu, okul idareci, öğretmen, öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.

        40 yıllık tecrübesi ile Bolu’daki 16 yıllık hizmetine geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan Kılıçarslan Mahallesindeki yeni binasında devam eden ve Final Akademi Ortaokulu ve Final Akademi Anadolu Lisesi olarak eğitime başlayan Bolu Final Akademi Okulu açılışı gerçekleşti.

        Bolu Final Akademi Okulu açılış töreni Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından ilk konuşmayı Final Akademi okul müdürü Selami Terzioğlu yaptı.

       “FİNAL AKADEMİ OKULLARI BOLU İLİMİZİN EN ÖNEMLİ KURUMLARINDAN BİRİDİR”
         Terzioğlu, Amaçlarının bilimin ve aklın ışığında fikri, irfanı ve vicdanı hür nesiller yetiştirmek olduğunu kaydederek; “Bir milleti hür, bağımsız, şanlı yüksek bir toplum olarak yaşatan da köleliğe yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Çağımızda ülkeler arasında bilgi, teknoloji toplumu olmak ve üstünlük sağlamak amacıyla amansız ve acımasız bir yarış vardır. Ülkemizin bu yarışta başarılı olması ve çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkabilmesinin yolu iyi bir eğitim sisteminden ve bunun doğru bir şekilde uygulanmasından geçmektedir. Bilimin ve aklımızın ışığında fikri, irfanı ve vicdanı hür nesiller yetiştirmek Final Akademi Okullarının amaçlarındandır. Bolu’da 2014 yılında final dershanesi olarak eğitim hayatımıza başlayan kurumumuzun 2019-2020 eğitim öğretim döneminde Bolu Final Akademi Ortaokulu ve Anadolu Lisesi olarak açılışının gururunu ve mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Okulumuz bu sene yeni binasında yeni yerinde güçlü öğretmen kadrosu ile lider, çağdaş ve hoşgörülü idareci ve personeli ile hem ortaokul hem de lise olarak hizmet verecektir. Final akademi Okulları yarınların güçlü ve büyük Türkiye’sini gerçekleştirecek Bolu ilimizin en önemli kurumlarından biridir” şeklinde konuştu.

       “BOLU’YA YENİ BİR YER KAZANDIRMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ”
        Final Akademi Ortaokulu ve Final Akademi Anadolu Lisesi Bolu Kurucu Müdürü Fatih Karataş ise final ailesi olarak Bolu’ya yeni bir yer kazandırmanın heyecanının yaşadıklarını ifade ederek; “Biz Bolu’da Final olarak 2004 yılında başladık ve bu yolda binlerce öğreniciyi okutmanın verdiği hevesle ve mutlulukla bugünlere geldik. Final Akademi Okulları bu yıl bu güzel binamızda Bolu’ya ve Türk eğitim sistemine hizmet sunmaya başlamıştır. Okulumuz bütün bölümleriyle yaklaşık 5 bin 250 metrekare kapalı alana sahiptir. Final ailesi olarak Bolu’ya yeni bir yer kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.” diye konuştu.

       “FİNALİN ÇİZGİSİ TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR”
        Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Final eğitim kurumlarının bu sene 40.yılına gireceğini aktararak; “40 bizlerde önemlidir. Bizde 40.yılımıza girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir nesil finalle yetişti. 4 milyon 370 bin öğrenci okuttuk. Bu öğrencileri hiçbir arka planı olmadan hiçbir geri planı olmadan sadece Türkiye Cumhuriyetine armağan ettik. Allah’a şükür bizleri gururla temsil ediyorlar. Bugüne kadar her eve giren yayınlarımızla her çocuğa dokunan yayınlarımızla önemli işler yaptığımızı düşünüyorum. Bolu’da bu güzel halkanın bir parçası. Bu sene 15.yılını tamamlıyor Bolu. Bugüne kadar eminim ki bir kuşak yetişti bir nesil yetişti. Finalin çizgisi Türkiye Cumhuriyetidir” ifadelerini kullandı.

       “BOLU EĞİTİMDE ÇOK İYİ BİR YERDE”
        Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, eğitim olarak Bolu’nun çok iyi bir yerde olduğun vurgulayarak; “Bolu ilimiz eğitim sorunlarının ana yekünü oluşturan fiziki altyapı problemlerinin tamamını ortadan kaldırmış. Mükemmelin en mükemmelini ortaya koymak için hem özel sektör hem de resmi olarak bizler bu anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimizde 50 bin öğrenci var. Baktığınızda öğretmen başına 12 öğrenci düşüyor. Derslik başına 11 öğrenci düşüyor. Bütün okullarımız normal eğitim yapıyor. Türkiye’nin diğer illerine bakıldığı zaman Bolumuzun çok iyi bir yerde olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak