Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Mengen’li Burak Yılmaz Türkiye birincisi oldu

Mengen’li Burak Yılmaz Türkiye birincisi oldu
  25 Eylül 2019

  Burak Yılmaz tarafından hazırlanan, “Güneş Enerjisi ile Şarj Edilen Ses, Boyun ve Göz Hareketleri İle Kontrol Edilebilen Engelli Tekerlekli Sandalyesi” tasarlayarak “Engelsiz Yaşam” projesiyle Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorisinde birincilik ödülü aldı.

  Mengen’li Burak Yılmaz Türkiye birincisi oldu

        Mengen’li Burak Yılmaz Türkiye birincisi oldu

         Konya Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu, Mengen’den yetişen degerlerden Rüknettin Köyü'nden aşçı Erdal Yılmaz'ın oğlu yazılımcı Burak Yılmaz, Engelleri Aşalım Projesi ile Türkiye birincisi oldu.

           Selçuk Üniversitesi resmi internet sitesinden alınan bilgi metni:

            Selçuk Üniversitesi paydaşlığında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK), TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen programda “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” Kategorisinde öğrencimiz Burak Yılmaz, Türkiye birincisi oldu.

         TEKNOFEST İstanbul kapsamında bu yıl düzenlenen 19 yarışmaya, 122 ülke ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurdu. Yarışmaların finallerinde ise yaklaşık 2 bin takım ve 10 bin finalist mücadele etti.
  Selçuk Üniversitesi’nden; TEKNOFEST kapsamında düzenlenen “Yapay Zekâ kategorisine” 2 takım, “İnsanlık Yararına Teknoloji Geliştirme Yarışmasına” 6 takım ve TÜBİTAK Konya bölgesinde birinci olup Türkiye Finaline kalan 2 projeyle katıldı.

        TÜBİTAK’ın 2242 – Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında; Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Murat Köklü Koordinatörlüğünde yürütülen ve öğrencimiz Burak Yılmaz tarafından hazırlanan, “Güneş Enerjisi ile Şarj Edilen Ses, Boyun ve Göz Hareketleri İle Kontrol Edilebilen Engelli Tekerlekli Sandalyesi” tasarlayarak “Engelsiz Yaşam” projesiyle Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorisinde birincilik ödülü aldı.

        Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” Kategorisinde Türkiye birincisi olan Selçuk Üniversitesi Öğrencisi Burak Yılmaz’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

  • Mengenli26 Eylül 2019 . 11:45

   Kıymetli hemşehrimizi kutlar, daha büyük başarılar elde etmesini temenni ederiz. Tebrikler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak