Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Çifte standart olan bu haksızlığı önleyin !

Çifte standart olan bu haksızlığı önleyin !
  25 Eylül 2019

  Camları siyah film kaplı araçların içinde sigara içiliyor mu, cep telefonuyla konuşuluyor mu veya emniyet kemerleri takılı mı? gibi sorular, içerisi görülemediği için tespit edilebiliyor mu? 

       Çifte standart olan bu haksızlığı önleyin !

       Araç içinde sigara içenler, telefonla konuşanlar, emniyet kemeri takmayanlar kameralardan tespit edilerek cezalar yazılmaya başlandı. 

       Bu kuralların hiçbirine karşı değiliz elbet. Ancak yasanın çifte standart bir şekilde uygulanmasına ve yetkililerin buna seyirci kalmasına karşıyız. 

       Trafikte en önemli bir kuralı çiğneyerek aracının her yanını (fotoğrafta görüldüğü gibi) simsiyah filmle kaplatanlar bu cezalardan adeta muaf olmuyor mu? 

       Camları siyah film kaplı araçların içinde sigara içiliyor mu, cep telefonuyla konuşuluyor mu veya emniyet kemerleri takılı mı? gibi sorular, içerisi görülemediği için tespit edilebiliyor mu? 

       Sigara içilmesi, telefonla konuşulması ve emniyet kemeri takılmamasından çok daha önemli olan kurala uyarak, aracının camlarının fabrika ayarında şeffaf kalmasına özen gösteren sürücüler, en önemli bir kurala uydukları için cezalarla başbaşa kalırken, aracına film kaplatan sürücülere ceza yazılamaması haksızlığın danişkası değil midir?  

       Bolu'da binlerce araç, içerileri görülemeyecek derecede camları film kaplı olarak trafikte tehlike yaratmaya devam etmektedir. Bunlar trafikten men edilmediği, araçlar yasalar önünde eşit muameleye tutulmadığı sürece, araç içinde sigara içene, emniyet kemeri takmayana ve cep telefonu ile konuşan sürücüye ceza yazmak, haksız ve hukuksuz bir uygulama değil midir?

        Bu konunun en kısa zamanda çözüme kavuşturulmasını ve çifte standart oluşturan bu duruma bir daha izin verilmemesini diliyoruz.  

  • Serkan Öztürk6 Ekim 2019 . 13:15

   oldu olacak otomobillerine kara çarşaf giydirseler tam olacak
  • adnan27 Eylül 2019 . 09:05

   cam filminin ne zararı olur yahu, araçta arama yapılacaksa durdurur arar nihayetinde süpheli yada ihbar olan araçta film gözetmeksizin didik dik köpekle bile arıyorlar bence film serbest olsun diyecem ama korkarım nefes alıyorsunuz diye ceza yiyeceğiz yakında
  • Bolulu26 Eylül 2019 . 10:04

   Yazınızın mantıklı olduğu noktalar var ama mantıksız olduğu noktalar daha çok kendi açınızdan düşünmeyin bir yorumda Murat Bey durumunu belirtmiş herkesin bi durumu olabilir kimisi kız arkadaşıyla görünmek istemez. kimisi iş adamı oluyor yeri geldiğinde para taşıyor değerli eşyasını bırakıyor ve eds sistemi sık sık çalışmıyor bence en önce devamlı çalıştırılmasını sağlasınlar. Not olarakta şunu düşeyim cam filmi kazalarda camın patlamasını
  • Kamuran Alagözoğlu 26 Eylül 2019 . 09:21

   Murat kardeşim, çocuk emzirmek için eşiniz otomobilin ark koltuğunu seçiyorsa, arka camlara birer tülbent takarsın olur biter. Ya da arka camlara film taktırmak serbest zaten trafikteki bu kurallar arkada oturanlar için değil zaten.
  • demir25 Eylül 2019 . 18:11

   YAZAMAZLAR HELE DE ARAC PLAKASI AK OLURSA ZATEN DURDURAMIYOLAR
  • demir25 Eylül 2019 . 18:10

   yazamazlar helede birde bilaka
  • Murat arslan 25 Eylül 2019 . 16:53

   Kamuran abi cam flimi ne karşı değilim benim eşim çocuğunu arka koltukta emzirirken kırmızı Işık’ta durup kamyoncu dayım dik dik bakarsa ben rahatsız olurum bunu cimere yazdım hatası var ise durdursun yazsın ceza sıkıntı yok kurallara uyacak herkes

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak