Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Hakkında açılan 46 davadan tek celsede beraat etti

Hakkında açılan 46 davadan tek celsede beraat etti
  12 Eylül 2019

  Hakkında açılan 46 davadan tek celsede beraat etti Fetö/pdy ...

       Hakkında açılan 46 davadan tek celsede beraat etti 
        Fetö/pdy terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen tarafından kendisine 98 dava açılan ve Feto mücadelesi ile ismini tüm Türkiye'ye duyuran İmdat Aslan, Alaaddin Yılmaz tarafından açılan 46 ayrı davadan tek celsede beraat etti.

         2018 yılında Bolu 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde şantaj iddiasıyla haklarında dava açılan Abant Tv sahibi Mehmet Altun ve İmdat Aslan’la ilgili olarak 46 ayrı suçlama ile dava açılmıştı. Yaptıkları televizyon programlarında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Avukat Fikret Çıracı’ya hakaret ettikleri gerekçesiyle haklarında yapılan şikayet sonrası Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame Bolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

        Kapatılan Abant TV sahibi Mehmet Altun’un moderatörlüğünde ve İmdat Aslan’ın konuk olduğu ‘Abant Objektif’ isimli televizyon programında yer alan konuşmalara dava açılmıştı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Av. Fikret Çıracı tarafından yapılan başvuru Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından kabul edilmişti.

        Dün görülen davada İmdat Aslan ve Abant Tv sahibi Mehmet Altun tek celsede beraat ederek suçsuz bulundu. İmdat Aslan, "Ben elimdeki belgelere dayanarak Bolu halkını bilgilendirdim. Olmayan hiçbir şeyi dile getirmedim. Gazetecinin görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve iddiaları dile getirmektir. Türk yargısı doğru bir karar vererek beni suçsuz buldu. Alaaddin Yılmaz ve avukatı Fikret Çıracı şahsından şikayetçi olduğunda kamuoyunda büyük gürültüler koparıldı. Daha sonra ise davanın lehime dönmesi ile herkes sessizliğe büründü. Benim kimseyle şahsi bir sorunum yok. Kamuoyunda dile getirdiğim tüm iddialar Bolu ve halkın hakkını korumak içindi. Bu tüm vatandaşlarımızın insanı görevidir. Yargımıza vermiş olduğu doğru karardan dolayı çok teşekkür ediyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

        İmdat Aslan daha önce de AK Parti'nin önemli isimlerinden Bülent Arınç'tan şikayetçi olmuş ve Arınç'ın hayatında ilk defa ceza almasına neden olmuştu.

  • Ali13 Eylül 2019 . 17:03

   İmdat Beye geçmiş olsun diyoruz da...
  • Sabiha13 Eylül 2019 . 15:06

   Geçmiş olsun kardeşim
  • Mustafa13 Eylül 2019 . 08:44

   Geçmiş olsun İmdat kardeş. ALLAH, bu tür fetoş gibi ne idüğü belirsiz satılmış tasmalılara karşı mücadele edenlere yardım etsin. Kamuran bey, siz de üzülmeyin, çektiğiniz o ızdıraplı günlerin acısı inşallah çıkacaktır.
  • Metin.Celık13 Eylül 2019 . 07:51

   Sn İmdat Aslana geçmiş olsun . Bu ve benzeri davalar . Bir tarafta iktidar gücünün arkasında insanları ezmeye çalışan bir baskı düzeneği ki bunun adına faşizim denilir diğer tarafta Yargı düzeneği . iki taraf arasına sıkışmış bu ve benzeri davaların sonunda adalet sistemi devleti ele geçirmiş egemenlerin mi yoksa millet adına adalet oluşturan düzeneğin mi zaferi sorgulanmalıdır. Sn Hakime Şahsım adına Teşekkür ederim.
  • Deyalla13 Eylül 2019 . 01:40

   Alüddün ün sihirli lambası söndü deyalla. :)
  • Hande12 Eylül 2019 . 12:24

   İmdat bey yaptıklarının her zaman arkasında duran doğru ya da yanlış neyse onu dobra dobra söyleyen saygıdeğer biridir.Onu esnaflığından beri tanırım, o zaman neyse şimdi de aynı İmdat beydir. Dürüst, dik duruşlu ve özü-sözü bir insan. Diyeceğim şudur ki gerçekten adalet (varsa eğer (!)) ilk defa yerini bulmuş İmdat bey ve ailesi adına sevindirici bir haber, teşekkürler.
  • Bolulu12 Eylül 2019 . 11:41

   Tebrikler imdat arslan

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak