Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 
  30 Ağustos 2019

     30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. 

  30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 

       30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı 

          30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. 

        Anıt Park’taki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Albayrak, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nadir Çelik, daire müdürleri, şehit ailelerimiz, gazilerimiz, Siyasi Parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

         Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sıra ile Atatürk Anıt’a konulmasının ardından Saygı Duruş’unda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

        VALİLİK MAKAMINDA TEBRİKLER KABUL EDİLDİ 

        Anıt Park'ta düzenlenen törenin ardından Valilik Makamına geçildi ve Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından tebrikler kabul edildi. 

        ZAFER BAYRAMI COŞKUSU 

        30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törenle devam edildi. 

         Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen tören Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın  vatandaşlarımızın, öğrencilerin, askerlerin ve protokol mensuplarının bayramını kutlaması ile başladı. 

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları okundu. 

        Garnizon Komutanlığı adına Yüzbaşı Başol Erol’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Bolu Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammed Sadık Aslan “Bu Vatan kimin” adlı şiirini okudu.  

        Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi tarafından halk oyunların oynanmasının ardından Bolu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Songül Aydın “30 Ağustos” adlı şiirini okudu. 

        Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi tarafından gerçekleştirilen halkoyunları gösterisi ile devam eden törende Bolu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Eda Efe “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiirini okudu ve ardından tören geçişi yapıldı. 

        Törenin sonunda Bolu Valisi Ahmet Ümit ve diğer protokol üyeleri töreni düzenleyen öğretmen ve öğrencileri kutladı, onlarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen tören programı sona erdi. 

         RESEPSİYON PROGRAMI 

         Düzenlenen törenin ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit ve eşi Şengül Hanımefendi tarafından İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinin bahçesinde Şehitlerimizin yakınlarına, Gazilerimize ve diğer davetlilere resepsiyon verildi. 

        Resepsiyon öncesi misafirleri karşılayan Bolu Valisi Ahmet Ümit ile eşi Şengül Ümit, karşılama töreninin ardından masaları tek tek dolaşarak misafirlerle sohbet ettiler. 

         Resepsiyon töreninde bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, tüm katılımcıların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıldönümünü kutladı. 

        Konuşmasına Nihal Adsız’ın “Yakarış” adlı şiirinden bir dörtlük okuyarak başlayan Vali Ümit: 

  “Koca Yavuz uyanır bize buyruk verirse bir gün, 

  Kızgın kum çöllerini yeniden aşarız biz, 

  Kanlarımız sebildir, akıtarak hepsini, 

  Belirsiz mezarlarda anılmadan yaşarız biz”. 

        Doğu’dan Batı’ya, Yemen’den Belgrat’a asırlar boyunca Serhatları çınlatan, bağımsızlığı misyon, şehitliği vizyon edinen âziz milletimiz için Ağustos Ayı, zaferler ayıdır. Malazgirt, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Belgrad, Mohaç, Kıbrıs’ın fethi bunlardan sadece birkaç tanesidir. 

  30 Ağustos 1922 ise şairin deyimiyle; 

  “...Koparken büyük zelzele, 

  Son vatan parçası geçerken el’e, 

  Mehmedin düşmanı boğduğu sel’e, 

  Mübarek kanını akıtarak...” Milletimize hürriyet zevkini yeniden tattırdığı gündür. 

  Bu gün,26 Ağustos’ta başlatılan büyük taarruzun zafer ile taçlandığı büyük gündür. 

  “TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE YÂD EDİYOR, KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM” 

        Bu anlamlı günde, doğudan batıya, yemenden Belgrata asırlar boyunca serhatları çınlatan, özgürlük ve bağımsızlık için, insanlık için at sürüp mücadele eden ve bu mücadelesi sırasında feda-i can eden bütün şehitlerimizi,  

        Büyük Taarruzda, Kurtuluş Savaşı’nda, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda aziz milletimize liderlik eden Büyük Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bunlarla kader birliği yapan; Kara Fatmaları, Nine Hatunları, Gördesli Makbule’leri, Yürük Ali Efe’leri, Nezahat Onbaşı’ları, Kâzım Karabekir’leri, Fevzi Çakmak’ları ve daha nice isimsiz kahramanları, yine yakın tarihimizde; Kore’de, Kıbrıs’ta, Doğu’da, Güneydoğu’da ülkemizin her yerinde, 15 Temmuz’da, sınırlarımızın içinde veya dışında şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Halen yurt içinde ve yurt dışında aktif mücadelenin içerisinde olan aziz milletimizin güvenliğini sağlamak, insanlığa hizmet etmek, barış getirmek amacıyla gayret eden, asker, polis, resmi-sivil tüm devlet görevlilerimize tüm güvenlik görevlilerimiz başarılar diliyorum, Allah’a emanet ediyorum. Günümüz mübarek, Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. 

  • demir30 Ağustos 2019 . 22:56

   evet normalıde bu işte protokolde bilmen ne il başkannın yeri olamazzz

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak