Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bolu Patatesi Sofralarda Yerini Almaya Hazır 

Bolu Patatesi Sofralarda Yerini Almaya Hazır 
  29 Ağustos 2019

  Bolu Patatesi Sofralarda Yerini Almaya Hazır Türkiye'nin en önemli ...

      Bolu Patatesi Sofralarda Yerini Almaya Hazır

       Türkiye'nin en önemli ve en dayanıklı patates üretim merkezlerinden olan Bolu'da patates hasadına başlandı. Özellikle son 15 günden beri yoğunluk kazanan patates sökümünü yapan ve çuvallayarak pazara çıkarmak için depolayan üreticiler, bir yıllık çabalarının karşılığını almayı ümit ediyor. Üretilen patates toprak ve ikliminin verdiği katkı ile kalite ve lezzet alarak tercih edilir bir ürün haline gelerek “Bolu Patatesi” adıyla her zaman aranan bir bir ürünümüz ve bir markamız olmuştur. 

        Yoğun olarak sökümün devam ettiği Demirciler Köyü'nde incelemelerde bulunan il Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, 8 dekarlık tarlasında Agria çeşidi olarak ürettiği patatesin hasadını yapmakta olan Önder çiftçilerimizden Cemalettin Günaydın’ın tarlasında patates söküm faaliyetine katıldı.  

         Çiftçiler ve söküm yapan işçilerle sohbet ederek sorunlarını dinleyen İl Müdürü İzzet Murat; “Yakın zamana kadar devam eden yoğun yağışlar bazı bölgelerimizde patates üreticisini sıkıntıya sokmakla beraber, son günlerdeki güneşli havalar söküm için ideal bir ortam oluşturdu. Buna paralel olarak İlimiz patates üreticileri de söküm çalışmalarına hız vermiş durumda. Ayrıca geçen yıllarda büyük sorunlar oluşturan Güve zararlısı bu yıl için önemli bir zararının görünmemesi de sevindirici. Sofralık patates üretimin önemli başrol oyuncularından olan ve lezzeti ile aranan patatesimiz sofralarımızda yerini almaya hazır. Hasadımız İlimiz ve ülkemize hayırlı, bereketi ve kazancı bol olsun. Üretici ve emekçilerimize kolaylıklar diliyorum” dedi.  

   

   

  • SEFER ESENTEPE30 Ağustos 2019 . 15:05

   Kolay olmuyor. Maşşallah rabbim bol bereketli kazançlar versin. ,

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak