Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Akıncı ruhlu, önder çiftçiler, girişimciler ve yatırımcılara ihtiyacımız var

Akıncı ruhlu, önder çiftçiler, girişimciler ve yatırımcılara ihtiyacımız var
  28 Ağustos 2019

  "Düşüncenizi projeye yansıttığınız taktirde Bolu’lu Bakan Yardımcısı olarak elimden gelen gayreti göstereceğimden şüpheniz olmasın. "

       Akıncı ruhlu, önder çiftçiler, girişimciler ve yatırımcılara ihtiyacımız var     

       13. Etap Tanıtım Toplantıları Merkez Ayağı Ticaret ve Sanayi Odasında Gerçekleştirildi  

        13. Etap KKYDP tanıtım ve bilgilendirme toplantıları Merkez ilçesi ayağı Bolu Ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih METİN, Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan ÖZLÜ, Bolu Ziraat Odası,  Bolu Protokolü, Resmi kurum, STK ve Birlik yöneticileri ile yatırımcı ve yatırımcı adayı vatandaşlar katıldı.  

        Açılış konuşmasını yapan İl Müdürü İzzet MURAT;  

        “Başta sayın bakan yardımcım olmak üzere toplantımıza katılımlarınızdan ve ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. İnanıyorum ki 13. Etap KKYDP yatırımları ilimizde tarımsal üretime önemli bir ivme katacaktır. 30 Eylül son tarih olmakla beraber mağduriyet yaşamamak adına başvuruların ivedilikle yapılmasını bekliyoruz. Üretici ve üretici adaylarımıza, İlimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi. 

          "Tarımsal üretim stratejik bir konuma gelmiştir"      

          Konuşma yapan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih METİN tarımsal üretimin stratejik bir konuma geldiğinin altını çizerek; “Toplantıya olan ilgi gerek Bolu’muz gerekse bakanlığımız açısından oldukça sevindirici. Artık hepimizin bildiği üzere gıda üretiminin temel taşı olan tarımsal üretim stratejik bir konuma gelmiştir. Bu açıdan baktığımızda da tarımda gelişmemiz açısından akıncı ruhlu, önder çiftçiler, girişimciler ve yatırımcılara ihtiyacımız var. Bu açıdan başvuruları devam eden Bakanlığımızın 13. Etap KKYDP yatırımlarında ilimizden rekor sayıda projenin yer alması bir Bolu’lu olarak arzum olmakla beraber, küçük ölçekli işletmelerimizin de bu yatırımlara katılımları temennimdir. Biliyorum ki İlimizde yatırımı düşünen ve arzulayan birçok vatandaşımız mevcut. Düşüncenizi projeye yansıttığınız taktirde Bolu’lu Bakan Yardımcısı olarak elimden gelen gayreti göstereceğimden şüpheniz olmasın. Lakin burada önemli olan danışman ile çalışarak doğru ve eksiksiz bir proje oluşturabilmek. ” dedi.   

  Konuşmaların ardından Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü; 13. Etap hakkında soru cevap şeklinde açıklamalarda bulundu. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından da teknik konular hakkında sunum yapılırken, karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleme kaydedildi. Bunların yanında toplantı sonunda vatandaşlar kurulan masalarda bireysel olarak danışmanlarla iletişim kurma olanağı da buldu.  

  Tanıtım ve bilgilendirme toplantıları merkez ilçe ile birlikte son bulmuş olmakla beraber teknik destek kısmında yatırımcı adaylarımızı İl Müdürlüğümüze bekliyoruz. Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz. 

  • Metin.Celık31 Ağustos 2019 . 20:48

   Sn Bakan Yardımcısı 13. Kırsal Kalkınma Destekleri için devlet kime ne amaçla sözleşme yapar bilemem ama bu ülkede Tarım ve Hayvancılık ülkedeki bir çok Tarım il Müdürlüğü Müdür ve Bazı Personellerin ve Siyasetçiler ile Vali ve İlgili Vali Yardımcıların eli ile Tüketilmiştir. Aksini iddia eden varsa istediği platformda tartışmaya hazırım. Hele Öyle Ahlaksızlar var ki Bence Yaşamaya bile hakkı olmamalı onların Gariban Fakri Fukara ve ihtiyaç sahiplerinde
  • vatandaş31 Ağustos 2019 . 12:13

   Agam bizimle dalga gećiyi,önce Boluyu söylediginiz ruhla yönetin sonra konuşun,üreticilerin sorunları ortada,para kazanmadan bu işi devam ettirmek akıncı ruhu,toprak sevgisidir zaten,milletin durumundan bi habersiniz,sadece hatipsiniz.
  • üretici30 Ağustos 2019 . 10:43

   öncelikle buğdaydan başlıyalım hasat zamanı bittikten sonra ofisler göstermelik açılıyor . taban fiyatı belli olan bir ürünü fiyatının çok altında satmak zorunda kalıyoruz .aracı firmalar çiftçinin kazanması gereken parayı onlar kazanıyor .hasat öncesi ofisler açılsa çiftçi bu kadar mağdur olmaz size küçük bir fikir
  • HAKKI HAKYEMEZ30 Ağustos 2019 . 10:23

   ÜLKEDEKİ TÜM DÜZEN GİBİ , TARIMDA ÜRETİM VE FİATLANDIRMAYLA OYNAYARAK, 1 KG BUĞDAY BİR LİRA , 1 LİTRE SU İKİ LİRA PİYASASINI KURUN, BUĞDAYI NOHUTU FASULYEYİ, FİAT AYARLAMASI YAPMAK İÇİN İTHAL EDİN, HER ŞEY BİTTİKKDEN SONRA AKINCI RUHLU ÇİFTCİ ARAYANA BAKIN.
  • Murat GÜCÜM30 Ağustos 2019 . 09:34

   Ucuz mazot, ucuz gübre , iyi tohum ve planlama ya ihtiyaç var. ı
  • vatandaş30 Ağustos 2019 . 01:11

   laflar iyi de icraat yok, köyden kente göç devam ediyor,Bolu için ne yaptınız Fatih bey yaptıklarınız görünseydi bu kadar devlet ve halk desteğine rağmen 31 Martta goool yemezdiniz,önce icraat, üreten çiftçinin yüzü gülsün,üretme hevesi artsın gerisi gelir zaten.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak