Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

 Sülüklü Göl’de mi talana gitti? 

 Sülüklü Göl’de mi talana gitti? 
  24 Ağustos 2019

  Tokad-i Hayrettin Tepesi bir süre önce mesire yeri olarak ihaleye çıkarılmış ve Milli Parklar tarafından buraya yapılan tesislerle birlikte çatal, bıçak, bardak, tabak gibi tüm donanımları devlet tarafından eksiksiz olarak tamamlandığı gün Palazoğlu Ailesi’ne teslim edilmişti. 

   Sülüklü Göl’de mi talana gitti?  Sülüklü Göl’de mi talana gitti? 

         Sülüklü Göl’de mi talana gitti? 
         Türkiye’de en çok ormanlık alana sahip olan iller arasında Türkiye’de 3’üncü sırada yer alan Bolu, Abant Yedigöller, Gölcük, Sünnet Gölü, Sülüklü Göl gibi doğa harikası olarak bilinen göllerinin yanı sıra yüzlerce adet yapay gölleri ile talancıların iştahını kabartıyor. Bolu’nun fırsatçıları cezbeden doğal güzellikleri, Ankara, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya gibi büyük metropollere yakın olması nedeniyle daha da cazip hale geliyor ve çeşitli ayak oyunlarıyla kapanın elinde kalırcasına talan ediliyor. 
         Sülüklü Göl kiralanmış kimsenin haberi yok! 
         Mudurnu ilçemize bağlı Tavşan Suyu Köyü’nün sınırlarında kalan doğa harikası Sülüklü Göl, daha düne kadar bu köy yararına işletilirken, Milli Parklar tarafından yıllık 6 bin liraya Karslı bri kişi tarafından kiralanmış olduğunu öğreniyoruz.
         Tavşan Suyu Köyü halkının iddialarına göre köy muhtarının köy halkına danışmadan bu gölün işletme hakkını feshettiğini, daha sonra da sessiz sedasız bu gölün Milli Parklar tarafından Karslı bir şahsa kiralanmış olduğunu öğrendiklerini belirtiyorlar. 
         Sülüklü Göl’e giriş 12 TL 
         Sülüklü Göl’e giriş için araç başına 12 lira alındığını ve gölün kenarına büfeler konulduğu gören Tavşan Suyu köylüleri, “Köyüküzün Muhtarı gölün işletme hakkını durup dururken, köylüye hiç danışmadan neden feshettiğini anlayamadığımız gibi, Milli Parklar’ın burayı ne zaman ihale ettiğini de bilmiyoruz” diyorlar. 
         Gölcük de talana açılmıştı!
         Hatırlanacağı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Gölcük’te yüzlerce ağacı katlederek buraya bungalov evler kondurmuştu. Evler bittikten sonra mahkeme her kadar yıkım kararı vermiş ise de, edindiğimiz bilgilere göre, yıkılmaması için bir takım yollara başvurulduğu ifade ediliyor. 
         Tokad-i Hayrettin Türbesi de talan edildi!
         Palazoğlu Ailesi tarafından kiralanan Tokad-i Hayrettin Tepesi, dünürleri olan Cübbeli Ahmet Hoca’nın lideri olduğu İsmail Ağa tarikatının İstanbul, Sakarya ve Düzce’den gelen mensupları tarafından her gün ziyaretçi akınına uğruyor. Ziyaretçilerin buradan ayrılırken, çok büyük miktarlarda para ve ziynet eşyalarını bağışladıkları gelen bilgiler arasında. Hatırlanacağı gibi Tokad-i Hayrettin Tepesi bir süre önce mesire yeri olarak ihaleye çıkarılmış ve Milli Parklar tarafından buraya yapılan tesislerle birlikte çatal, bıçak, bardak, tabak gibi tüm donanımları devlet tarafından eksiksiz olarak tamamlandığı gün Palazoğlu Ailesi’ne teslim edilmişti. 
   

  • Bolu_lu27 Ağustos 2019 . 19:17

   At yaylasının da Araplara katarlara verildiği söyleniyor doğru mudur acaba doğruysa çok yazık
  • Xxx25 Ağustos 2019 . 08:20

   Muhtar kendi yapamaz o işi.azalarinda haberi imzası vardır.sunnet gölüde ihale edilmiş.girisde oniki lira alıyorlar.icerde içecek su yok su......
  • Cavit25 Ağustos 2019 . 00:42

   İhaleyi duyan yok el atından nası veriliyosa altıbınlira neki ya herkes verir bence burası ihaleye filan nası bilemem ama el altından gitmiş tavşan suyuna yazık köylulerin bu işten hiç haberi yok burda muhtar hatalı köylusune danışmasan hiç bir sözleşmeyi fes etmeye hakkı yoktur

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak