Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

 Damperi açılan kamyon, EDS’leri iptal etti 

 Damperi açılan kamyon, EDS’leri iptal etti 
  20 Ağustos 2019

  Kırmızıda geçenlerin ve hız yapan sürücülerin korkulu rüyası haline gelen EDS kamera sistemini, seyir halinde damperi açılan bir kamyon çarparak iptal etti. 

   Damperi açılan kamyon, EDS’leri iptal etti  Damperi açılan kamyon, EDS’leri iptal etti  Damperi açılan kamyon, EDS’leri iptal etti 

         Damperi açılan kamyon, EDS’leri iptal etti 
         Seyir halindeyken damperi açılan bir kamyon, hız yapan sürücülerin korkulu rüyası haline olan EDS kamera sistemine çarparak iptal ederken, facianın eşiğinden dönüldü.
         D-100 Karayolu'nda seyrederken damperi açılan kamyon 6 metre yükseklikte bulunan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) tabelasına çarptı. Kaza nedeniyle D-100 Karayolu'nun Ankara istikametinde trafik yaklaşık 3 saat tek şeritten kontrollü olarak sağlandı.

         Edinilen bilgiye göre, kaza, saat 21.30 sıralarında D-100 Karayolu'nun Gölyüzü Kavşağı mevkiinde meydana geldi. Ankara istikametine giden Mustafa Can (38) yönetimindeki 14 AL 073 plakalı kamyonun dorsesi arıza yaparak bir anda açıldı. Dorse, kırmızı ışık ihlalleri ve hız tespiti için konulan kameraların bulunduğu 6 metre yükseklikteki EDS direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle direk devrilmek üzereyken dorseye takılarak durdu. Durumu görenlerin ihbarı üzerine olay yerine polis, karayolları ve Bolu Belediyesi ekipleri sevk edildi. Karayolları ve polis ekipleri yolda önlem aldı. Belediye ekipleri de vinç yardımıyla direği tutarak kamyonun bulunduğu yerden çıkarılmasını sağladı. Kullanılamaz hale gelen direk vinç yardımıyla yoldan alındı.

        Ulaşım 3 saat süreyle tek şerittten verildi 

       Kaza nedeniyle D-100 karayolunun Ankara istikametinde trafik 3 saat boyunca tek şeritten sağlandı. Direk yerinden söküldüğü sırada ise trafik tamamen kapandı. Araçlar alternatif yollara yönlendirildi. Direğin yoldan kaldırılmasıyla ulaşım normale döndü.

  • TURHAN22 Ağustos 2019 . 01:06

   BU GİBİ OLAYLAR ÇOK OLMAKTADIR TEKNİK BİR ARIZADAN OLABİLİR DAMPERLİ ARAÇLARIN BÖYLE BİR DURUMDA ,DAHA DAMPER KALKMAYA BAŞLADIĞINDA ŞOFÖRÜ UYARMAK İÇİN SESLİ BİR SİSTEM "MAKİNA MÜHENDİSLER ODASI , TRAFİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ,JANDARMA TRAFİK ŞUBESİ VE BELEDİYE TRAFİK YETKİLİLERİ" İLE ORTAK ÇALIŞMA YAPIP BUNU DA ARAÇ TÜV KONTROLLERİNDE VE YOLDA YAPILAN KONTROLLERDE KONTROL ETSELER BU GİBİ KAZALAR ÖNLENİR ÜZERİNDE ARGE ÇALIŞMALARI YAPILMALI.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak