Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Düzce turuncu, Bolu sarı alan ilan edildi

Düzce turuncu, Bolu sarı alan ilan edildi
  20 Ağustos 2019

  21 Ağustos tarihli haritada ise Düzce turuncu alan ilan edildi. Düzce dışında Zonguldak, Bartın ve Kastamonu da turuncu alan ilan edildi. Ayrıca Bolu ve Karabük’te sarı alan ilan edildi.

       Düzce turuncu Bolu sarı alan ilan edildi   

        Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü tahminlerine dayanarak Düzce Valiliği yarın çok kuvvetli yağış uyarısında bulunarak, yarın için Düzce'yi turuncu alan ilan ederken, Bolu Valiliği de Bolu için kuvvetli yağış uyarısı yaparak sarı alan ilan etti.  

       Geçtiğimiz ay Düzce'ye metrekareye 161 kilogram yağış düşmüş, Esmahanım ve Uğurlu Köyü başta olmak üzere Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde sel felaketi meydana gelmişti. Düzce Valiliği yarın Düzce için yağış uyarısında bulundu. Metrekareye 51 ila 75 kilogram yağış düşeceği, ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar veya heyelan meydana gelebileceği ilgililerin tedbirli olması istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan 21 Ağustos tarihli haritada ise Düzce turuncu alan ilan edildi. Düzce dışında Zonguldak, Bartın ve Kastamonu da turuncu alan ilan edildi. Ayrıca Bolu ve Karabük’te sarı alan ilan edildi. Turuncu alan uyarısında ise : 'Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir' denildi.

          METEOROLOJİK UYARI 

  Genel Başlık: Batı Karadeniz Bölgesinde Beklenen Kuvvetli Sağanak Yağışlara Dikkat! 

  Beklenen Hadise: Gökgürültülü Sağanak Yağış 

  Beklendiği Yer: Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'de görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Bolu ve Karabük il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Bartın, Düzce ve Zonguldak il genelinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

  Geçerlilik Periyodu: 21.08.2019 00:00 – 21.08.2019 23:59 TSİ 

  Hadisenin Şiddeti: Kuvvetli Yağış 

  Oluşması Muhtemel Riskler : Ani Sel - Su Baskını - Yıldırım - Ulaşımda Aksamalar - Heyelan 

  Uyarı Yapan Merkez: Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak