Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Karadere Projesinin heba olmasına müsaade etmeyeceğiz

Karadere Projesinin heba olmasına müsaade etmeyeceğiz
  7 Ağustos 2019

  “Siz beceremediniz, yapamadınız diye, bizler AK Parti olarak Bolu’yu sahipsiz bırakacak değiliz. Karadere suları için bugüne kadar yaptığımız gibi, bugünden sonrada ne gerekiyorsa yapacağız. O projenin beceriksiz bir Başkan ve yönetimin elinde heba olmasına müsaade etmeyeceğiz”

        Karadere Projesinin heba olmasına müsaade etmeyeceğiz

         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Karadere Suları için gerekli olan ödeneğin Fatih Metin tarafından engellendiği yönünde yaptığı açıklamalara, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den yazılı açıklama ile cevap geldi. Karadere Projesi’nde her hangi bir ödenek sıkıntısı olmadığının altını çizen Metin, “Siz beceremediniz, yapamadınız diye, bizler AK Parti olarak Bolu’yu sahipsiz bırakacak değiliz. Karadere suları için bugüne kadar yaptığımız gibi, bugünden sonrada ne gerekiyorsa yapacağız. O projenin beceriksiz bir Başkan ve yönetimin elinde heba olmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Karadere suları için az ödenek ayrıldığını ve bunu organize eden kişinin de Fatih Metin olduğunu belirtmesi üzerine, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den sert bir açıklama geldi. Metin’ın basın kuruluşlarına ulaştırdığı yazılı açıklaması şu şekilde;

         “ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENMİŞ BULUNMAKTAYIM”

         31 Mart sonrası yeni görevimde üzerime yüklenen sorumlulukla birlikte yoğun bir tempoda çalışırken, hiçbir zaman ihmal etmediğim ve yeni görevimizde Bolu için neler yapabiliriz diye ekip arkadaşlarımızla birlikte projeler üretmeye çalıştığımız bir dönemde, Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın hakkımda dile getirdiği gerçek dışı ifadeleri üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Hemşerilerimizin ve çok değerli Bolu kamuoyunun gerçekleri bilmesi adına bu basın açıklamasını yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

        “KARALAMA VE YALAN İTHAMLAR TAŞIMAKTADIR”

         Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın, Karadere suları için gerekli olan ödeneğin kesildiği ve buna Fatih Metin’in sebep olduğu ifadesi, bir siyasetçiye, bir Belediye Başkanına yakışmayacak derecede gerçekten uzak, karalama ve yalan ithamlar taşımaktadır.

        “SAĞA SOLA ÇAMUR ATMAYA KALKANLAR…”

         Şahsımın da içinde bulunduğu AK Parti kadroları olarak, ilk önce İl Başkanı, sonra Milletvekili, en sonunda da Bakan Yardımcısı olarak, defalarca DSİ’ye giderek, Karadere sularının tahsisini Bolu’ya kazandırdık. Bolu Belediyesince Tünel’in tamamlanmasını müteakip, DSİ tarafından isale hattı inşası tamamlanacaktır. İhalesi yapılmış olan Karadere Projesinin, Bolu Belediyesince Tünel Betonlama işinin bitirilmesi sonrası, DSİ tarafından ikmali yapılarak hizmete alınacaktır. AK Partimizin %95’ini tamamladığı Karadere Projesinin, kendisine düşen %5’lik kısmını gerçekleştirmeyip, sağa sola çamur atmaya kalkanlar, gerçeğin aydınlığında, yalan ve hezeyanlarının karanlığına gömüleceklerdir.

        “BOLU BELEDİYE BAŞKANLIK KOLTUĞUNU İŞGAL EDENLER…”

        Karadere Projesine çivi çakmamış, bir kez DSİ’nin kapısından girip, işini takip etmemiş olan, Bolu Belediye Başkanlık koltuğunu işgal edenler, kendi ihmal ve kusurunu başkalarına yükleme gayretindedir. Geçmişi, hizmet üretmeyen, çirkin muhalefet anlayışının örnekleri ile dolu olan söz konusu zihniyete, birilerinin, oturduğu koltuğun suçlama, çamur atma makamı olmadığını, Bolulu Hemşerilerimize hizmet etme makamı olduğunu hatırlatması gerekmektedir.

        “4 AYLIK SÜRE BİZLERİ HAKLI ÇIKARTTI”

         Tarafımıza yönelttiği iftira ve yalanlar sonrası Belediye Başkanı Tanju Özcan’a söyleyeceğim şudur; Biz senin Bolu Belediyesini yönetemeyeceğini ve bu işin altından kalkamayacağını biliyorduk. Seçim sürecinde de bunu defalarca dile getirdik. Ve görüyoruz ki 4 aylık süre bizleri haklı çıkarttı. Bu işi beceremiyorsanız, kalkın gelin ve biz beceremedik bize yardım edin deyin, sizin yapmanız gereken kısmı da biz yapalım. Yapamadığını bilmek de bir erdemdir. Siz beceremediniz, yapamadınız diye bizler AK Parti olarak Bolu’yu sahipsiz bırakacak değiliz. Karadere suları için bugüne kadar yaptığımız gibi, bugünden sonrada ne gerekiyorsa yapacağız. O projenin beceriksiz bir Başkan ve yönetimin elinde heba olmasına müsaade etmeyeceğiz.

        “KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN”

         Bolu’ya hizmet etmek Fatih Metin için onurdur. Nasıl Doğalgazı, Valilik Binasını, Karadere Sularının tahsisini, Gümrük Müdürlüğünü, Fakülte ve Yüksekokulları, Spor Tesislerini, Onlarca okulu, grup yollarını ve daha nice projeleri Bolumuza kazandırdıysak, Karadere Sularının İsale hattını da tamamlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Memlekete çivi çakmamış olan Sayın Özcan’ın, tünel kaplamasını gerçekleştirmesini müteakip, DSİ’nin isale hattını tamamlamasını da temin edeceğiz. Teslim edeceğimiz tesisi çalıştırmaktan bile aciz bu kadrolara rağmen, Bolulu hemşerilerimizin memba kalitesinde su içmesini temin ederek, 2005’ten beri takip ettiğimiz projemizin tamamlanmasını sağlayacağız. Bundan hiçbir hemşerimizin şüphesi olmasın. Bütün Bolulu hemşerilerimize en kalbi selam ve sevgilerimi sunuyor, yaklaşmakta olan Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum.

  • OY YOK AKPYE, CHPYE, MHPY13 Ağustos 2019 . 17:41

   Ak partiyi sevmiyorum artık, bundan sonra oy yok Fatih metini severim kaliteli adam, fakat yanlış zamanda aday oldu ak partiden artık insanlar nefret derecesine geldi bunca haksızlıklar adaletsizlikler yandaşlık, yetmez gibi bu kadar vergi yükü garibana bindirdiniz... yüzde 21 alamaz artık, nefret ediyorum ak partiden chpden mhpden iyip den... Milliyetçi sağlam parti bulamassam hiç birinede oy vermem.... verirsem namerdim hep gariban eziliyor hep
  • BOLULU 578 Ağustos 2019 . 23:42

   '' SİZEDE O YAKIŞIR.''
  • Özgür Destek8 Ağustos 2019 . 21:21

   Sayın Fatih Metin; Sayın Tanju Özcan o koltuğu işgal etmiyor. Onu oraya Bolu halkı getirdi. Sizin iktidarınız muhalefet belediyelerine gerekli desteği sağlamak zorundadır. Sorun çıkararak, onları zor duruma düşürme isteği ile hareket ederseniz siz kaybedersiniz. Ayrıca biz Tanju Özcan'ın yönetiminden son derece memnunuz. Sizin partinizin mensubu Alaaddin Yılmaz gibi kamu kaynaklarını heba etmiyor.
  • Vatandaş8 Ağustos 2019 . 17:02

   yapıldığından bu yana yüzlerce defa patlayan su hattını da siz yaptınız.
  • Habib DOĞRU8 Ağustos 2019 . 13:21

   "Koltuğu İşgal Etmek" ; Tanju Özcan sanki zorla o koltuğu işgal ediyormuş gibi yanlış algılanabilecek bir ifade kullanmış bu demecinde sayın Metin;.. Halkın iradesiyle o makama gelmiş kişilere, beğenseniz de beğenmeseniz de saygı duymak zorundasınız.. Zamanı geldiğinde ise, o göreve tekrar talip olur ve eleştirirsiniz ve yeni vaadlerde siz de bulunursunuz.. Lütfen halkın iradesine saygı duyalım..!!!
  • Deyalla8 Ağustos 2019 . 02:54

   İnsanın, gönlünden geçen, aklından geçen, dilinden çıkan bir olacak. Deyalla

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak