Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Okulların boya ve onarımlarını hükümlüler yapıyor

Okulların boya ve onarımlarını hükümlüler yapıyor
  1 Ağustos 2019

  Okulların boya ve onarımlarını hükümlüler yapıyor Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ...

  Okulların boya ve onarımlarını hükümlüler yapıyorOkulların boya ve onarımlarını hükümlüler yapıyor

        Okulların boya ve onarımlarını hükümlüler yapıyor 
        Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından başlatılan boyacılık kursu kapsamında, hükümlüler tarafından Bolu’da eğitim veren okullarda, boya ve tadilat işleri yapılıyor. 

        Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, boya, tadilat ve temizlik ihtiyacı bulunan okullarda çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Açıklamada ayrıca, 20 hükümlünün katıldığı kursla ilgili de bilgiler verildi. Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde; “Adalet Bakanlığı CTE Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde yükümlülerin boyacılık alanında meslek sahibi olmalarının sağlanması ve kamu hizmeti cezaları kapsamında eğitim-öğretim yılının yaz tatili döneminde çocukların bulunmadığı okullarda boya, tadilat, temizlik vb. işlerin yapılması planlanmıştır. Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz ile Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Çalışma ve İs Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle 16 Temmuz 2019 tarihi İtibariyle 20 yükümlünün katılımıyla “Boyacılık Kursu” başlatılmıştır.

         İşbirliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğitici desteği sağlamakta olup Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ise mesleki eğitime katılan kursiyerlere günlük cep harçlığı imkânı sağlamaktadır. İl Milli Eğitim müdürlüğünce boya, tadilat ve temizlik ihtiyacı olan 20 okul belirlenmiş, kurs katılımcılarına teorik eğitimin verilmesinin ardından ihtiyacı belirlenen okullarda uygulamalı boyacılık eğitimi başlatılmıştır. Böylelikle bir taraftan yükümlülerin meslek edinerek sertifika almaları sağlanmakta diğer taraftan da hem kişilerin suç islemek suretiyle topluma verdikleri zararı kamu hizmeti cezasını yerine getirerek onarma imkânı sağlamakta hem de kamu bütçesi açısından da işçiliği ücretsiz yerine getirerek ekonomik kazanım sağlanmaktadır. Çalışmalar sayesinde daha sağlıklı, daha bakımlı ve güzel görünümlü okullarda eğitim imkânı sağlanarak öğrencilerin ve öğretmenlerin motivasyonunu artıracaktır.

  • demir1 Ağustos 2019 . 18:07

   işe yarasınlar dişarda suç makınaları içerde çamaşır makınaları

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak