Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Hukuk Fakültesi inşaatına başlanıyor

Hukuk Fakültesi inşaatına başlanıyor
  30 Temmuz 2019

  Protokol imzalanmasının ardından BAİBÜ ve İzzet Baysal Vakfı çalışmaları sürdürürken inşaat için ihale geçtiğimiz hafta yapıldı.

         Hukuk Fakültesi inşaatına başlanıyor      

         İzzet Baysal’ın bir isteği daha gerçek oluyor. İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ında katılımı ile yapılan değerlendirme toplantısında, BAİBÜ Hukuk Fakültesi inşaatının başlangıç aşaması tamamlandı. 

      Protokolü İzzet Baysal Şükran Günlerinde imzalanan Hukuk Fakültesinin inşaatına başlanıldığı açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda inşaat için yapılan ihaleyi Yeni Güney İnşaat kazanmıştı.

         Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne(BAİBÜ) Hukuk Fakültesi kurulma kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla 7 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmişti. Aradan geçen zamanda çalışmalarının hızla yapıldığı BAİBÜ Hukuk Fakültesi’nin protokolü geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen 30’uncu İzzet Baysal Şükran Günlerinde imzalanmıştı.

        İhalesi yapıldı 

        Protokol imzalanmasının ardından BAİBÜ ve İzzet Baysal Vakfı çalışmaları sürdürürken inşaat için ihale geçtiğimiz hafta yapıldı. 8 firmanın katıldığı ihalede en iyi teklifi 16 milyon 814 bin TL ile Yeni Güney İnşaat verdi. İhaleyi kazanan Yeni Güney İnşaat, Hukuk Fakültesi inşaatı için kolları sıvadı.

        “İzzet Baysal'ın bir isteği daha gerçek oluyor“

         İhale sürecinin tamamlanmasının ardından toplanan İzzet Baysal Vakfı ve BAİBÜ yönetimi firma için yer tahsisini yaptı. İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Yamaner, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla inşaatın başladığını açıkladı. Yamaner paylaşımında, “İlimizin manevi babası rahmetli İzzet Baysal’ın bir isteği daha gerçek oluyor. İzzet Baysal Vakfı Başkanımız Ahmet Baysal’ında katılımı ile değerlendirilerek sonuçlanan BAİBÜ Hukuk Fakültesi inşaatımız için başlangıç aşaması tamamlandı. Hukuk Fakültesi inşaatımız ilimize ve üniversitemize hayırlı olması dileğimizle” ifadelerine yer verdi.

  • Muharrem İMAMOĞLU31 Temmuz 2019 . 23:13

   Temelinin atıldığı belirtilen BAİBÜ Hukuk Fakültesinin kısa sürede bitiri lerek faaliyete geçmesini temenni eder ve hayırlı olmasını dilerim. Yeniçağa Akıncılar Köyü Emekli Müftü Muharrem İmamoğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak