Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden kişiye özel iki ilan!

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden kişiye özel iki ilan!
  12 Temmuz 2019

  Kısacası, üniversite bu ilan şartıyla alanında yetişmiş ve akademik kariyer yapmak için kadro bekleyen yüzlerce Turizm mezununa benim alacağım biri var ne siz yorulun ne de biz hiç başvurmayın demek istemiş...

       Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden kişiye özel iki ilan!

        Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından verilen öğretim görevlisi ilanlarında yer alan şartlar kişiye özel nitelikler içeriyor!

        Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından geçtiğimiz hafta 03 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete'de 5 Profesör, 5 Doçent, 8 Doktor Öğretim Üyesi ve 3 Öğretim Görevlisi olmak üzere 21 kadro ilan etti.

        Bu kadrolar içerisinden aşağıdaki tabloda gösterdiğimiz Öğretim Görevlisi kadroları ise özel şartlar ve ilana çıkılan programla uyum açısından bakıldığında tamamen kişiye özel ve adayı tanımlayıcı niteliktedir.

  BİRİM

  PROGRAM

  UNVAN

  ÖZEL ŞARTLAR

  Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu

  Tıbbi ve Aromatik Bitkiler

  Öğr. Gör.

  (Ders Verecek)

  Ziraat mühendisliği bitki koruma bölümünden mezun olmak. Nematoloji bölümünde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

  Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu

  Turizm ve Otel İşletmeciliği

  Öğr. Gör.

  (Ders Verecek)

  Ev Ekonomisi Bölümü lisans mezunu olmak. Ev Ekonomisi Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla yükseköğretim kurumlarında en az 7 (yedi) yıl çalışmış ve ders verme deneyimine sahip olmak.

         Öncelikle Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programına alınacak Öğretim Görevlisi ilanına bakıldığında; Ziraat Mühendisliği bitki koruma bölümünden mezun olmak ve NEMATOLOJİ bölümünde tezli yüksek lisans yapmış olmak şartı yer almaktadır. Nematoloji alanı Ziraat fakültelerinde bitki koruma bölümüne ait olan bir daldır. Ancak, tıbbi ve aromatik bitkiler programı ise ziraat fakültelerinde tarla bitkileri anabilim dalı altında eğitim verilen bir bölümdür. Nematoloji ve tıbbi ve aromatik bitkiler programı araştırma konuları ve ait oldukları bölümler açısından birbirinden oldukça farklıdır. Bu bakımdan ilanın kişiye özel olduğu görülmektedir.

  Diğer taraftan, Turizm ve Otel İşletmeciliği programında ilan edilen kadroya baktığımızda ise yıllar önce kapatılmış "EV EKONOMİSİ" lisans bölümünün özel şartlarda yer aldığını görüyoruz. Ayrıca, buraya başvuracak adayın yine Ev Ekonomisi alanında tezli yüksek lisans mezunu olması ve en az yedi yıl yükseköğretim kurumlarında çalışmış ve ders verme deneyimine sahip olması şart olarak koşulmuştur. Kısacası, üniversite bu ilan şartıyla alanında yetişmiş ve akademik kariyer yapmak için kadro bekleyen yüzlerce Turizm mezununa benim alacağım biri var ne siz yorulun ne de biz hiç başvurmayın demek istemiş...

        Bu değerlendirmeler ışığında, Turizm ve Ziraat alanında kadro bekleyen adaylar tarafından tepki gösterilen bu iki kadrodaki ilan şartlarının Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından yeniden gözden geçirilmesinde fayda bulunmaktadır...

  • Rıfkı Bey18 Temmuz 2019 . 22:03

   Medet umduğun kişiye bak.
  • Adalet İsteriz adalet ada17 Temmuz 2019 . 23:16

   Sayın rektör çok rica ediyorum, kamu vicdanı ve bolulu larda rica ediyor. Bu Erdal ın aldırdığı 3 akrabası işe nasıl alınmış, kim almış neden almış.. bunların jurilerinde kimler var mış açtır bir soruşturma. Ama göz boyamak için değil, onlarında bu uyduruk jurilerinde düz defterini. O zaman göreyim seni.. Geçmişin hatasını düzelt, yoksa her gün yazarım buraya haberin olsun. Sen bu adamları tanımıyrosun, oy derdin yok, adalati işlet milletin beklentisi bu
  • Ya kardeşim 16 Temmuz 2019 . 23:45

   Ya ev ekonomisi diye bir bölüm mü var, o bölüm tarih oldu. Ne evi ne ekonomisi. Gitisn evde otursun onu yapacak kişi bir de 7 yıllık tecrübe vay be.. AKP nin bolu da neden kaybetiği anlaşılıyor. Bolu yu AKP hayri çoşkun yüzünden kaybetmiştir.. derin bir analiz yaparsanız öyle olduğunu görürsünüz.
  • Aladağ 13 Temmuz 2019 . 12:33

   Ilçede bile üniversite varsa o üniversiteden o mezundan hayır gelmez vatana millete. Sadece 2 yıl 4 yıl genç kişi oyalanır sonra mezuniyet ardından hayatın acı gerçekleri. Değil ilçeyi çoğu şehirde bile üniversite olmamalı. Üniversite sayisi da azaltılmalı. Ülkenin kaynaklarının boşa gitmesinden başka bir şey değil bu. Az mezun az üniversite kaliteli öğrenci kaliteli akademisyen.
  • Mustafa Kemal12 Temmuz 2019 . 19:06

   Rektor ve rektör yardımcılarınin akrabalari ve yakınları bitinceye kadar kimse kadro beklemesin. Kim takar liyakati. Önemli olan eşe dosta iş bulunsun.
  • Anlayana 12 Temmuz 2019 . 11:20

   FETÖ Ya da PKK Yani Hukukun egemen olduğu bu ülkede Bu rektör hangi hakla ve hangi cüretle Kişiye özel kadro açmaktadır Bunu daha öncekileri yargılayacak yargı sistemimiz malesef kılını kıpırdatmamaktadır
  • cuma12 Temmuz 2019 . 10:37

   hayret hiç olmazdı
  • Niyazi12 Temmuz 2019 . 09:14

   Evet Kamuran bey, Yıllardır yazıyoruz, çiziyoruz sonuç SIFIR. Her gelen rektör istediği gibi At oynatıyor. Bolu halkı ve STK ses varmı? yok. o zaman ne kafanızı yorun ne kaleminizin mürekkebini bitirin. Sizde yönetimden bir-iki şahıs bulun fırıldağınızı çevirmeye bakın. Düzce üniversitesi başta (Mehmet yazıcı buradan geldi) olmak üzere gönderilen fetoşçular BAİBÜ alınmadı mı? Alanlar berat etmedi mi? Erdal Bekiroğlu akrabalarına kadro açtırmadımı?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri