Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Demokrasi diyoruz, sandıklar burada boş duruyor !

Demokrasi diyoruz, sandıklar burada boş duruyor !
  10 Temmuz 2019

  Demokrasi diyoruz, sandık demokrasisi diyoruz, o zaman neden kurulan sandıklar burada boş duruyor?

         Demokrasi diyoruz, sandıklar burada boş duruyor !
          Bolu Kent Konseyi’nin genel Kurulu’nda Gıda Mühendisleri Odası Temsilcisi Cem Kösemeci’nin konuşması damga vurdu. Seçime tek liste ile gidilmesine tepki gösteren Kösemeci; “Daha önceki dönemde de tek liste dayatılmıştı, yine tek listeyle seçime gidiliyor. Gerçekten istekli ve Bolu için hakkıyla çalışacak insanlara şans verilmediğini görüyoruz. Demokrasi diyoruz, sandık demokrasisi diyoruz, o zaman neden kurulan sandıklar burada boş duruyor?” diyerek değişen bir şey olmadığına vurgu yaptı. Genel Kurulda Kent Konseyi Yönetimi'ne aday oldukları halde, blok liste ile seçime gidildiği için kendilerine seçilme hakkı verilmeyen 7 kişi liste dışında kaldı.         
        Bolu Kent Konseyi, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın çağrısı üzerine Olağan Genel Kurula gitti. Konsey, yapılan çağrı üzerine toplanarak yeni başkan ve yürütme kurulu üyelerini seçti.
        “Demokrasi diyoruz ama değişen bir şey yok !”     
         Belediye Nikah Salonu’nda Divan Başkanlığını’nı Belediye eski Başkanı Yüksel Ceylan’ın yaptığı kongrede, CHP eski İl başkanlarından Haşim Ulusoy’un başkanlığında oluşturulan blok listeyle seçime gidilmesi önerildi. Bu öneriye karşılık söz alan Gıda Mühendisleri Odası Temsilcisi Cem Kösemeci; “İlk kez 3 yıl önce Kent Konseyi genel kurul üyesi olarak bu platforma katılım sağladık. O dönemde önümüze tek liste dayatılarak açık oylama usulü ile yürütme kurulu belirlendi. Aradan 3 yıl geçti, yeni kent konseyi yönetimini belirlemek üzere buradayız. Ancak değişen bir şey olmadı, yine tek liste dayatmasıyla karşı karşıyayız. Gerçekten istekli ve Bolu için hakkıyla çalışacak insanlara şans verilmediğini görüyoruz. Demokrasi diyoruz, sandık demokrasisi diyoruz, o zaman neden kurulan sandıklar burada boş duruyor?” diyerek blok liste ile seçime gidilmesine tepki gösterdi. Haşim Ulusoy ise “Ben ekibimle çalışmak istiyorum” dedi. 

         “Kent Konseyleri aktif çalıştığında belediyemizin çok önemli bir yükünü üzerinden almış olacaktır”
          Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise konuşmasında Kent Konseyinin her geçen gün faaliyetlerini artırdığını belirterek, “Bizim amacımız mümkün olduğu kadar kurullarda kent konseyi üyelerimizin aktif olarak görev alması. Herkesin Kent Konseyi Başkanı gibi yürütme kurulu üyeleri gibi özverili çalışmalarını bekliyorum. Ben önümüzdeki günlerde yürütme kuruluna istişareler sonucu 3 isim bildireceğim. Ama arzu ediyorum ki bir kadın arkadaşımız bu işi üstlensin. Bunu çok istiyorum. Bu noktada çalışmaya gayret edeceğim” ifadelerini kullandı.
         “Toplumun her kesimine el uzatmamız gerekiyor”
          Belediye Başkanı Özcan konuşmasının sonunda Kent Konseyinin uyumlu çalışmasının yeni dönemde de devam etmesini dileyerek,”Toplumun her kesimine el uzatmamız gerekir. Bu konuda Kent Konseyleri aktif çalıştığında da belediyemizin çok önemli bir yükünü üzerinden almış, adeta paylaşmış olacaktır. Kent Konseyimizin genel kurulunun Bolu’muza, belediyemize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
          Haşim Ulusoy tek aday olarak seçime girdi 
          Belediye Başkanı Özcan’ın konuşmasının ardından Bolu Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Muharrem Demirel tarafından bugüne kadar Kent Konseyi olarak yapılan çalışmalar ile gerçekleştirilen projeler anlatıldı. Faaliyet raporu sunumu sonrasında ise Kent Konseyi Başkanlık seçimine geçildi. Bolu Kent Konseyi Başkanlığı için verilen önerge ile Haşim Ulusoy tek aday olarak seçime girdi. Yapılan açık oylama sonucu Haşim Ulusoy Bolu Kent Konseyi yeni başkanı seçildi.

  Genel Kurul sonrası Bolu Kent Konseyi Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluştu:
  Arzu İlçe – Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Temsilcisi
  Halil İbrahim Yılmaz – Baro Temsilcisi
  Muharrem Demirel – Türk Ocakları Temsilcisi
  Mansur Şen – Bolu Belediye Başkanlığı Temsilcisi
  Kazım Konak – AK Parti İl Başkanlığı Temsilcisi
  Mihriban Yerlikaya – İYİ Parti İl Başkanlığı Temsilcisi
  Uğur İlhan – Mimarlar Odası Temsilcisi
  Metin Akgül – Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı Temsilcisi
  Tülay Ertozan – Makine Mühendisleri Odası Temsilcisi
  Ahmet Demir – Batı Karadeniz Otelciler Birliği Temsilcisi
  Mustafa Namdar – Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Temsilcisi
  Enver Tunç – Semerkant Mahallesi Muhtarı
  Ahmet Yoltaş – Esnaf ve Kefalet Odası Temsilcisi
  Hatice Albayrak – Boluspor Kulübü Temsilcisi
  Kemal Sert – İzzet Baysal Vakfı Temsilcisi
  Gönül Olutürk – Arama ve Kurtarma Derneği Temsilcisi

       Genel Kurulda aday oldukları halde blok liste ile seçime gidildiği için seçilme hakkı verilmeyenler        

  Kemal Özçelik – Mahalli İdareler Müdürü
  Lale Canpolat – Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Vakfı Temsilcisi
  Cahit Çokşirin – Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Temsilcisi
  Cem Kösemeci – Gıda Mühendisleri Odası Temsilcisi
  Celalettin Çelebi – Mudurnulular Derneği Başkanı
  Hakkı Fidan – Ziraat Odası Başkanı
  Atilla Yılmaz – Jeoloji Mühendisleri Odası Temsilcisi
   

  • Üniversite 16 Temmuz 2019 . 23:51

   Biz de burda seçim yapıyorduk. Rektörleri seçiyorduk onlarda bizi soyup soğana çeviriyorlardı. Şimdi artık seçim yapmıyoruz. O nedenle soğana zam geldi. Acı soğanlar kokmuş soğanlar cılk soğanlar. Tanrı sizi korusun bu soğanlardan soğan cücüklerinden. Bu cücükler AKP ye Bolu da kaybettiren bu cücükler.
  • Bolulu11 Temmuz 2019 . 22:21

   Cem Bey'i medeni cesaretinden dolayı tebrik ederim. Ülkenin böyle gençlere ihtiyacı var. Maalesef emekliler konseyinden farkı yok
  • Bol uluğ11 Temmuz 2019 . 11:47

   Ahmet YOLTAŞ var ya işte !
  • Metin Ferah11 Temmuz 2019 . 09:15

   Bolu için düşüncelerimi,görüşlerimi,30 yıllık gazetecilik yıllarımda karşılaştığım aksaklıkarı paylaşmak,doğa yürüyüşlerinde karşılaştığım güzellikleri Bolu 'ya turizm adına nasıl kazandırabilirizi anlatabilmek adına Kent Konseyi'ne alınmayı çok arzu etmiştim. Ancak gördüm ki,Kent Konseyi'ne girebilmek için öyle Bolu sevdalısı olmaya hiç gerek yokmuş. Konseye girebilmek için,bir derneğe.vakfa,ocağa v.b bağlı olmak gerekiyormuş.
  • şeref özkurede10 Temmuz 2019 . 21:58

   yorumları toplantı mahallinde yaptık ama ilginizi çekmemiş

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri