Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bolu'daki göllere 108 Bin Pullu Sazan bırakıldı

Bolu'daki göllere 108 Bin Pullu Sazan bırakıldı
  9 Temmuz 2019

  Gelecek nesillerimizin de bu güzelliklerden faydalanmak en doğa hakkıdır.

        Bolu'daki göllere 108 Bin Pullu Sazan bırakıldı

         Tarım ve Orman Bakanlığının 727 göl ve gölete 5.1 milyon sazan yavrusu projesi kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma ve Üretim Enstitü Müdürlüğü tarafından İlimizde 38 farklı noktaya bırakılmak amacıyla 108 bin sazan yavrusu teslim alındı.  

         Teslim alınan pullu sazanların Yeniçağa Gölü balıklandırma ayağına Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi ÇAĞLAR, İl Müdürü İzzet MURAT, ASOF (Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Federasyon) Başkan ve üyeleri, S. S. Yeniçağa su ürünleri koop. Başkanı ve üyeleri,  Yeniçağa İlçe Müdürü ve personeli ile Bolu Su Ürünleri Kontrol Görevlileri katıldı.  

          Balıklandırma Çalışmalarında konuşan Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi ÇAĞLAR;  “Bolu ilimizde 200’e yakın göl ve gölet bulunmaktadır. Fakat önemli olan bunları korumak sahip çıkmaktır. Gelecek nesillerimizin de bu güzelliklerden faydalanmak en doğa hakkıdır. Emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.        

          İl Müdürü İzzet MURAT;  

           “Bakanlığımız kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli protein kaynağına daha kolay ulaşmaları,‬ hane halkı gelirinin artırılması,‬ sportif olta balıkçılığı ve amatör balıkçılığın gelişmesi amacıyla ilimiz için 38 noktada dağıtılmak üzere 108 bin pullu sazan yavrusu tahsis etmiştir. Bakanlığımızın ve müdürlüğümüzün çalışmaları insanlarımız için kaynakların sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Bu amaçla göl ve göletlerimizde düzenli olarak balıklandırma çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricam kaynaklarımızı kullanırken yarınlarımıza da aktarma konusunda hassasiyet göstermeleridir. Arkadaşlarımız gerek kaçak avcılık gerekse sularımızdaki kaynaklarımızın devamlılığı adına özveri ile çalışmaktadır. Başta bakanlığımız ve özveri ile çalışan mesai arkadaşlarım olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.   

         Ayrıntılı bilgi, talep, şikayet ve görüşleriniz için Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz. 

  • Aladağ 13 Temmuz 2019 . 12:47

   Hemen adapazarlilara ve duzcelilere haber verin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri