Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Sarılan Köyleri Yayla Şenliği Düzenlendi 

Sarılan Köyleri Yayla Şenliği Düzenlendi 
  7 Temmuz 2019

  Ecdadımızın bizlere bıraktığı en ideal yaşam merkezleri olan yaylalarımızı, ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi bizler de gelecek nesillerimize mümkün olduğunca daha doğal ve daha temiz bir şekilde bırakmalıyız.

  Sarılan Köyleri Yayla Şenliği Düzenlendi 

       Sarılan Köyleri Yayla Şenliği Düzenlendi 

        Bolu Valisi Ahmet Ümit, Sarıalan bölgesindeki 16 köyümüz tarafından düzenlenen Sarıalan Yayla Şenliğine katıldı.  

  Sarıalan Yaylasında düzenlenen etkinliğe yoğun katılım sağlayan vatandaşlarımızla bir araya gelen Vali Ümit, vatandaşlarımızla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti ve düzenlenen etkinlikte iyi vakit geçirmeleri temennisinde bulundu. 

         Sarıalan Bölgesindeki 16 köyün muhtarlarıyla da görüşen Sayın Valimiz Ahmet Ümit, “Mütevazi ama böylesine anlamlı bir programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yaylacılık kadim kültürümüzün önemli değerlerinden birisidir. Bizim tarihimizde, kültürümüzde yayla kültürü önemlidir. Ecdadımızın bizlere bıraktığı en ideal yaşam merkezleri olan yaylalarımızı, ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi bizler de gelecek nesillerimize mümkün olduğunca daha doğal ve daha temiz bir şekilde bırakmalıyız. Bunun için çevre temizliğine de gerekli önemi vermeliyiz” dedi. 

        Ahmetler, Alıçören, Bahçeköy, Bürnük, Çatakören, Çaygökpınar, Gökpınar, Kındıra, Oğulduruk, Saraycık, Susuzkınık, Tatlar, Yazıören, Yeniakçakavak, Yenicepınar ve Yeniçaydurt Köyleri tarafından Sarılan Yaylası'nda düzenlenen etkinliğe Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, davetliler ve vatandaşlar katıldı. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri