Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Belediye kiracıları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

Belediye kiracıları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu
  4 Temmuz 2019

  Bazı kiracılarla ilgili işlemlere başladık. Belediyeye elektrik parasını ödeten, suyu kaçak kullanan kiracı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

        Belediye kiracıları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu
        Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Belediyeye elektrik parasını ödeten, suyu kaçak kullanan kiracı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Ayrıca gerekli ihtarlar da çekildi. Encümen kararı ile ilgili sözleşmelerinin fesih işlemleri de başladı” dedi. Belediye'ye trilyonlarca lira kira borcu olan kiracılar hakkında da ihtarlar çekildiği öğrenildi. 

        Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1’inci Oturumu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yönetiminde meclis salonunda yapıldı. Cumhuriyet Halk Partililer ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşen oturumda gündem maddeleri meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

         “Suç duyurusunda bulunuldu”

          Oturumun sona ermesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dilek ve temenniler bölümünde kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz aylarda belediyenin suyunu kaçak kullandığı ve elektrik faturasını belediye ödetmesi ile gündeme gelen kiracı firma hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu ifade eden Başkan Özcan, “Bazı kiracılarla ilgili işlemlere başladık. Belediyeye elektrik parasını ödeten, suyu kaçak kullanan kiracı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Ayrıca gerekli ihtarlar da çekildi. Encümen kararı ile ilgili sözleşmelerinin fesih işlemleri de başladı. Bu arkadaşlarımız da yargı yoluna müracaat etmişler. Biz hiçbir söylediğimizi lafta bırakmadık” ifadelerini kullandı.

         Belediye'den aldıkları ihaleleri, belediyenin araçları ile yerine getirmişler 

         Ayrıca geçtiğimiz aylarda yine belediyeden ihale alıp, aldıkları ihalelerde belediyenin araçlarını kullandıkları ile gündeme gelen müteahhitler yeniden konuşuldu. Başkan Özcan, “Şunu da söyleyeyim belediyede geçmiş dönemde bazı müteahhitler, ihalelerde belediye araçlarını kullanmış. Yani ihaleyi kazanmış ve belediyeden aldığı ihalede belediyenin aracını kullanmış. Bu konuda bende de çok kuvvetli duyumlar var. Konuyu çok yakında takip edeceğim ve sonuçlandığın da herkesi en şeffaf şekilde bilgilendireceğim” şeklinde konuştu.

         7 Mayıs 2019 tarihli haberimiz       

        Elektriğini suyunu Belediye ödüyor, kirası 3.500 lira
          Belediye’de skandallar dizisi çorap söküğü gibi peş peşe patlamaya devam ediyor. 3 dönemdir Bolu Belediyesi’ni yöneten Alaaddin Yılmaz’ın, halkın parasını nasıl çar çur ettiğini, belediye kaynaklarını yandaş basın başta olmak üzere, yakınlarına nasıl peşkeş çektiğini hayretle ve ibretle izlemeye devam edeceksiniz.
   

          Belediye’de skandallar dizisi çorap söküğü gibi peş peşe patlamaya devam ediyor. 3 dönemdir Bolu Belediyesi’ni yöneten Alaaddin Yılmaz’ın, halkın parasını nasıl çar çur ettiğini, belediye kaynaklarını yandaş basın başta olmak üzere, yakınlarına nasıl peşkeş çektiğini hayretle ve ibretle izlemeye devam edeceksiniz.

         Son olarak; Ak Partili eski Belediye Meclisi Üyesi, yeni İl Genel Meclisi Üyesi Zerrin Yavuz Açıkalın’ın işletmesinde olan yerin elektrik ve su faturalarının Bolu Belediyesi tarafından ödendiği ortaya çıktı. Yılmaz döneminde tüberkülozlu etleri piyasaya sürdüğü için yaptığımız haberden dolayı Gazetemize 15 bin lira tazminat davası açarak bizi susturmaya çalışan Zerrin Yavuz’un, Bolu Belediyesi’nin yerlerinde cüzi bir miktar kira verirken, elektirk ve suyu belediyeye ödeterek, düğün salonu ve et market gibi işletmeleri ve halen Bolu Belediyesi Mezbahasını da yine cüzi bir kira ile 1810 TL bedel işletmeye devam ettiği ortaya çıktı. Belediye meclis toplantısında ortaya çıkarılan iddialara göre, bu yerlerin işletmesini Bolu Belediyesi yapmadığı halde, hem elektriğini, hem suyunu ödeyiverdiği belirtildi. Bahse konu yerlerin Şelale Kafe ve et market için toplam 3 bin 500 TL gibi bir kira alındığı, buna karşın buranın elektriğini ise 3 yılı aşkın süredir Bolu Belediyesi’nin ödediği ve sadece buranın yaktığı elektrik için 45 bin TL ödendiği ortaya çıktı. Su parası ödememek için ise bozuk sayaç uygulaması yapıldığı iddia edildi. 
        İnsaf ve vicdana sığar mı? 
        Konuyla ilgili Meclis Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu olayın doğru olduğunu, ve ispatlayan belgelerin elinde olduğunu söyleyerek; “Vicdana, insafa sığar mı?” dedi. Başkan Özcan, “Tabi bu hassas bir konu. Mübarek günde kul hakkından bahsediyoruz. Ancak bu olay doğru maalesef. Bolu Belediyesi bu yerleri bir önceki dönem Belediye Meclis Üyesi olan ve şu anda da İl Genel Meclisi üyesi olan bir hanımefendiye vermiş. 10 yıl süre ile 2 ayrı iş yerini 3 bin 500 TL ile sembolik bir bedel ile kiraya vermiş. Buranın elektriğini ise 3 yılı aşkın süredir Bolu Belediyesi ödüyor. Ödenen para ise 45 bin TL. Su parasına gelince bozuk sayaç uygulaması yapılıyor. Bu iki yerle ilgili 30 metreküp ile sınırlandırılıyor ve 3 yıldır bu sayaç bozuk. Az ödesin diye. Vicdana, insafa sığar mı? Böyle bir şey olur mu? 3 bin 500 TL kira alıyorsun, elektriğini ödüyorsun, su parasının önemli bir kısmını sen ödüyorsun. İnsafa da sığmaz vicdana da sığmaz. Tüm faturalarda bende incelemek isteyen varsa bakabilir” şeklinde konuştu.

            9 Ocak 2013 tarihli haberimiz;   

          Dolayüzlü Zerrin, Dolayüz'ü ihya etti !
   
            Geçtiğimiz günlerde Bolu'da bir mekanda, Mudurnu'nun Dolayüz Köyü gençlerinin düzenlediği geceye, son bir yıla kadar mezbaha işletmecisi iken, son zamanlarda Belediye'ye ait Şelale Restoran ve en son olarak da Gölcük'te restoran ve otel işletmeciliğini alarak yıldızı parlayan Zerrin Kışlak'ın Dolayüz Gecesi'ne de Başkan Alaaddin Yılmaz ile birlikte imza attıkları fotoğraftan okunuyordu.     

         Bolu'da düzenlenen geceye Vali İbrahim Özçimen'le birlikte bazı daire müdürleri de çağırılmıştı. Aslen Dolayüz Köyü'nden olan Zerrin Kışlak'ın düzenlediği bu gecede, köyün ihtiyaçları olduğu ve bu ihtiyaçların giderilmesi talebinin gündeme gelmesi, bütün yetkilileri harekete geçirdi. Vali İbrahim Özçimen, verdiği talimatla bu isteklerin yerine getirilmesini istemişti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman'da yaptığı açıklama ile adı geçen köye bu zamana kadar yapılan yatırımları açıkladı.

       Vali İbrahim Özçimen; "Dolayüz Köyü için ne lazımsa yapılsın" dedi          

         Köy gençlerinin düzenlediği bir gece olarak açıklanan gecede adını duyuran Mudurnu'nun Dolayüz Köyü, son günlerin tartışma konusu oldu. Köy gençlerinin 'İhtiyaçlarımız var' diyerek köylerinin suyu, yolu olmadığını belirtince Vali İbrahim Özçimen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Akduman'ı arayarak durumun öğrenilmesi ve gereken ne ise yapılmasını istedi. Bunun üzerine araştırma yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman, söz konusu köye yapılan yatırımları açıkladı.

        Akduman; Dolayüz'e yapılması gerekenlerin zaten yapıldığını belirtti     

        Akduman, "Mudurnu Dolayüz Köyü Mudurnu merkeze 5 kilometre uzaklıktadır. 2006 yılında köy yolu 5.2 kilometre olarak 116 bin TL'ye asfalt yapılmıştır. Yine Dolayüz Muhtarlığı'na Özel İdare kaynaklarından 2006 ile 2012 yılları arasında köy konağı, içme suyu, menfez, kanalizasyon, sondaj etüdü ve sondaj için toplam 22 bin 348 TL yardım yapılmıştır. Yine içme suyu hattı yapımı için 1300 metre boru yardımı yapılmıştır. 2012 yılında Köy-Des projesi çerçevesinde 3.8 kilometre yol için 259 bin 650 TL harcanarak sıcak asfalt yapımı tamamlanmıştır. Mudurnu Dolayüz Köyü'nde yol ve içme suyu açısından ciddi bir sıkıntı bulunmamaktadır" diye konuştu.  

  • bolu beyi10 Temmuz 2019 . 09:44

   ALAATIN ILMAZ DONEMIMDEKI BASIN MENSUBU ARKADASLAR HALA YALAKALIK NIKAH SALONU YANINDAKI KAFELER BASIN MENSUBNDA GOLCUK BIBIKLET VE GOLF ARABALARI BASIN MENSUBUNDA KARACAYIRDAKI TREN VE KOKORECCILER DAHA BUNUN GIBI BIRSURU SY HEPSI SIMDI NOLDU TANJUYA DONDU DAHA NICE KAFE VE İŞLETMELER ORTAKLAR BELLİ DEGIL NASIL BI BOLU BURA YAZIKKK YAZ KAMURAN AI YAZ KI MILET GORSUN IHALAEYE CIKMADAAN VERILEN YERLERI
  • Kütük Ev 7 Temmuz 2019 . 23:43

   Üniversite de de bir kötük ev vardı pahalı bir restorant. Orasıda aylık 9oo liraya kiraya verilmişti. Fetöcülere. Hayrş bey MEHMET bey ve Erdal bey hep orda yemek yiyorlardı. Acaba para veriyorlar mıydı.. Yoksa para alıyorlar mıydı.. Hayri ile Alattin de iyi arkadaştı.
  • Müsteşar 6 Temmuz 2019 . 14:27

   Alaaddin yılmaz zamanındaki tüm idarî personelin iş akdi sonlandirlmazsa şimdiki Tanju özcan yönetimi de bu yolsuzluklara ortak demektir. Sayın Tanju özcan göreve geldikten beri güzel işler yapıyorsunuz. Ama bütün idari kadroyu değiştirin. Çok yediler cooook. Muhurleyun tüm yolsuzların mekanlarını. Ya da işletmecilerini değiştirin. Yeniden ihaleye çıkarın. Ve bunlara dava açın
  • Hayri 5 Temmuz 2019 . 14:28

   Peki üniversite de neler oldu. Onlarda aklandı. Üniversiteyi soyup soğana çevirenler halan işlerinin başında.
  • aLLaddinyanüss yaNarDöner5 Temmuz 2019 . 11:12

   Herşeyi süslü gösterdi herşeyi kendini bile. özelim dedi güzelim dedi. Değişik bişeyy iştee çcokk değişikk.
  • Yıldız5 Temmuz 2019 . 10:07

   Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Yuva yıkanın yuvası olmazmış, Allah'ın sopası yok tabi. Böyle böyle tutacak yaktığın canların ahı. Bekleyip göreceğiz...
  • Deyalla5 Temmuz 2019 . 02:03

   Alüaddün dolanıyomuş deyalla. :)
  • Sadede gelelim4 Temmuz 2019 . 23:53

   Eeeee..butun bu haksiz odemeleri yapan,bilipte koltuklarinda onursuzca oturmak icin herseye eyvallah diyen müdürcükler ne olacak.şimdi hepsi dürüstlük abidesimi kesilmiş...
  • NUMAN4 Temmuz 2019 . 23:00

   aman ne büyük iş..zannedersin ki adamlar kapıyı kırıp kiralamış..kim vemiş neden nasıl vermiş işin orasına bakılmıyor kukla ile uğraşacağına belediye müdürü kuklacıyla uğrassın...eski belediye müdüründen izinsiz sinek uçmazdı boş işler..dava açmışmış...çağır müfettişi aç davanı yaptır soruşturmanı ollmaaaz kankan rahatsız olur...söz mü var...kimin izni onayı ile olmuş bu işler o na bak ağğğam

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri