Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Sahte engelli raporu operasyonu: 40 gözaltı

Sahte engelli raporu operasyonu: 40 gözaltı
  30 Haziran 2019

  Diyarbakır merkezli 15 ilde, sahte engelli sağlık kurulu raporlarıyla engelli ve bakıcı maaşı, ÖTV'siz araç alımı, malulen emeklilik ve askerlikten muafiyet gibi haksız menfaat temin eden 81 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

        Sahte engelli raporu operasyonu: 40 gözaltı
          Diyarbakır merkezli 15 ilde düzenlenen operasyonda sahte engelli raporuyla kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğrattıkları iddiasıyla 40 şüpheli gözaltına alındı.
          Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekiplerince Diyarbakır merkezli 15 ilde, sahte engelli sağlık kurulu raporlarıyla engelli ve bakıcı maaşı, ÖTV'siz araç alımı, malulen emeklilik ve askerlikten muafiyet gibi haksız menfaat temin eden 81 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

        Bu kapsamda "kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet" suçlarını işlemek iddiasıyla aralarında sağlık çalışanları ve öğretmenin de bulunduğu 40 şüpheli gözaltına alındı, 41 şüphelin yakalanmasına yönelik çalışmalar ise devam ediyor.

         Gözaltına alınan şüphelilerin kamu kurum ve kuruluşlarını yaklaşık 5 milyon 250 bin lira zarara uğrattıkları tespit edildi.

  • Raporu veren kişilerin ço4 Temmuz 2019 . 16:05

   Engelliler üzerinden o kadar çok rant sağlayan var ki, bunlar ahir alemde nasıl hesap verecekler merak ediyorum
  • dr metin kaloğlu3 Temmuz 2019 . 04:50

   nafiz bey ben bunla ilgili yazmadım insan kendisi kullanabilyorsa ona göre rapor verilmesi ve düzenleme yapılmasınını söyledim bu kişinin kululanmadığı her araç için indirim bizden giden vergilerdir
  • Nafiz ÇALIŞKAN1 Temmuz 2019 . 16:56

   Dr metin bey engellinin aldığı aracı engelli kullanmıyor zaten. Çok yaşlıysa Onun Emniyete belirttiği kişi (oğlu,torunu) gibi şahıslar kullanıyor. Veya adam 35-40 yaşında Diyaliz hastası bunlarda kendi kullanabiliyor.
  • Xxx30 Haziran 2019 . 22:28

   Aynen doğru.dedesinin ninesinin kolunu bacağını kırıp engelli yapacaklar neredeyse.yuzbinlik aracı altmis bine alayım diye !!!
  • dr metin kaloğlu30 Haziran 2019 . 21:27

   engelli raporlarının % 95 i ÖTV siz araç almaya yönelik bir hırsızlık çeşiti ve sağlık kurulları bunun aletidir ama bu doktorların suçu değil 4 kişiyle arabaya zor taşınan engellilerin araba kullanabileceği mucizesi ile yaşayan zavallı iktidarındır

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri