Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş. kuruldu

Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş. kuruldu
  24 Haziran 2019

  Bolu Belediye Meclis Salonu’nda, Başkan Özcan yönetiminde meclis üyeleri toplanarak şirketin hibesi için karar aldı.

        Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş. kuruldu        

         Bolu Belediyesi olağanüstü meclis toplantısı yapılan oturum gerçekleştirdi. Toplantıda, Necati Yılmaz ve Murat Sarper Şen tarafından kurulan Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş., Bolu Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağanüstü Toplantısı’nda oy birliği sağlanarak  Bolu Belediyesi’ne  hibe edildi. Başkan Özcan Bolu Belediyesine hibe edilen Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş’nin belediyenin işe alımları ve işçi çalıştırmaları ile ilgileneceğini kaydetti.

         Bolu Belediye Haziran Ayı Toplantıları’nda gündeme gelen Necati Yılmaz ve Murat Sarper Şen tarafından kurulan Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş.’nin hibe edilmesi konusu meclis üyeleri arasında tartışmaya neden olmuştu. Başkan Tanju Özcan ve meclis üyeleri maddenin oylamasını erteleyerek, bir sonraki meclis toplantısına bırakmıştı.

         Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yeni bir yürütmenin devreye girmesi üzerine Bolu Belediye Meclisi, Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş.’nin belediyeye hibe edilmesi için olağanüstü toplanma kararı aldı. Bolu Belediye Meclis Salonu’nda, Başkan Özcan yönetiminde meclis üyeleri toplanarak şirketin hibesi için karar aldı.

        Olağanüstü bir toplantıyla aceleye ne gerek vardğı 

        Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, söz alarak şirketin hibe edilmesi konusundaki görüşlerini bildirdi. Balaban, bir hafta sonra gerçekleşecek olan meclis toplantısında bu kararı rahatça alabilecekken, olağanüstü bir toplantıyla ve acele bir şekilde yapmaya gerek olmadığını ifade etti.

        “Bu şirket sadece personel çalıştırmak için kuruldu”

         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise Burak Balaban’ın sözlerine karşılık yaptığı açıklamada; “Öncelikle bu şirketi siz de kursaydınız hibe etmek isteseydiniz memnuniyetle kabul ederdik. Kişiler belediyemize katkı yapmış oluyor. Bu şirket personel çalıştırmak dışında başka bir vasfa sahip olmayacak. Kurucular şunlarmış, bunlarmış bundan dolayı herhangi bir kaygınız olmanız. Bu şirket ihalelere girmeyecek. Olağanüstü toplanma nedenimiz ise bu şirketin bütün haklarını ve bildirmesi için 30 Haziran tarihi esas alınmış. Dolayısı ile bizim meclis toplantımız 30 Haziran’dan sonra olacağı için 1 aylık daha gecikme olacaktı. Biz de böyle yaptık. Prensip olarak sizler de personel şirketinin ayrılmasına itiraz etmiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

        Madde oy çukluğu ile kabul edildi

         Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından “Bolu’yu Seviyorum İnşaat A.Ş.”nin, Bolu Belediyesi’ne hibe edilmesi konusu meclis üyelerinin oylarına sunuldu ve gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. AK Partili Meclis Üyeleri gündem maddesine olumsuz yönde oy kullandı.

  • BRAVO Çilekeş Emekli..26 Haziran 2019 . 13:02

   Evet, bizlerde katılıyoruz Çilekeş Emekli amcamıza.. Aslında düşünceleri ve dile getiriş şekli oldukça kibar anlayana.. Diyorki amcamız-Meali; Yürümeyen merdiveni yaptır Tanju başkan Merdiveniii.! Belki bu yeni şirkettekiler yaptırabilir orayı.. Yaptırmayacaksan eğer hiç olmazsa eskileri söktür de, millet merdivenleri kullanabilsin. Yukarıçarşıya iki kişi yanyana yürüyerek dahi çıkamıyoruz yeminlen. Hiç mi görmüyorsun karşıdan Belediyeden bu durumu anlamı
  • Çilekeş Emekliye Destek26 Haziran 2019 . 10:15

   Çilekeş Emekli aynen böyle devam. senin lugatın milletle dalga geçen değil, bolunun yerli, mahalli lugatı, kültürü, hatırası, zenginliğidir. Ayrıca tarzın ile insanlarına iyilik yapıyorsun. Nasıl mı?: Güldürüyorsun. Bundan büyük iyilik mi var bu coğrafyada insanlarımıza :)))
  • Ufuk Sarıca26 Haziran 2019 . 10:07

   15 yıllık AKP'li belediye Bolu'da kamu kaynaklarını heba etmiştir. heba etmekle kalmayıp belediyeyi borç batağına sokmuştur. CHP yönetiminden ve sayın Tanju ÖZCAN'dan çok umutluyuz. Göreceksiniz hak, hukuk ve adalet doğrultusunda çok güzel işler yapılacak.
  • haluk25 Haziran 2019 . 12:41

   NE OLDU YOLSUZLUK VAR KEPAZELİK VAR DİYE BAĞRIYORDUNUZ SU ÇOK PAHALI DİYE FERYAT FİGEN DİNİZ KAÇ TANE YOLSUZLUK DOSYASI SAVCILIĞA VERDİNİZ KAÇ KURUŞ DÜŞÜRDÜNÜZ SUYUN FİYATINI TABİYATIN KALBİ ŞİRKETİ GİTTİ BOLUYU SEVİYORUM ŞİRKETİ GELDİ HEP DİYORUM YOK BİR BİRİNDEN FARKI BUNLARIN YOK HEP BERABER GÖRECEZ
  • özbolulu arkadaşa;25 Haziran 2019 . 12:08

   Kişi kendinden bilir işi
  • OzBolu25 Haziran 2019 . 11:07

   Cebi doldurma sirasi yavas yavas sizlere ve belediyede fabrika bekcisi olamayacak kapasitede ama sozde yonetici olanlar geldi. Sizlere akilli adamlar lazim degil azizim rant kaldigi yerden devam etmeli sende haklisin. yoksa cark nasil doner.
  • Sağlık mahallesi25 Haziran 2019 . 09:28

   sağlık mahallesi kayapark evlerinin yanındaki parkı daha sık temizleseniz iyi olacak haftada 1 az her tarafı pislik otlar 1 metre oldu ilk defa sağlık mahallesini bu kadar pis görüyorum
  • Çiçek Abbas25 Haziran 2019 . 08:50

   Koca koca ağaçları keserken neredeydiniz efendiler..
  • Çilekeş emekliymis25 Haziran 2019 . 07:23

   Çilekeş emekli rumuz sahibi vatandaş her kimsen bilmiyorum ama insanlar ile dalga geçer gibi lügat kullanman hiç hoş olmamış
  • Çilekeş Emekli24 Haziran 2019 . 22:41

   Yörümeyen merdümennerü yapduu Tancu baskan Merdümennerüü..! Bekü, bu yenü şirketteküle yapabülü orayı.. Yapdumucusang eğellüm hiçolmazsa eskileri sökdüde, millet merdümennerü gullanabülsün.. Yokarçarşuya iki kişi yanyana yörüyerek dahü çıkamoyoz yemünnen.. Hiçmi görmeyang garşıdan beledüyeden bu durumu annamayan billallah..!!
  • numan24 Haziran 2019 . 20:35

   süslü ismler..bakalım içi nasıl dolacak..tırpancılarınız etrafta çiçek bırakmadı parkları bahçeleri karadüzemn yoldular kepçeleriniz yeşillikleri kökünden tarumar etti..vatandaşın ektiği çiçekleri biçtirdiniz...anlaşılan bolunun işi zor

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak