Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

"Yargılanmaları sağlanmalıdır"

"Yargılanmaları sağlanmalıdır"
  4 Haziran 2019

  Bolu Belediye Meclisi, Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını yok saymıştır!

          "Yargılanmaları sağlanmalıdır"

         Gölcük Platformu Sözcüsü Murat Ataman, yaptığı yazılı açıklama ile Gölcük Tabiat Parkı yapılaşması ile ilgili hukuk mücadele süreci ve gelişmeleri değerlendirdi.

         Gölcük Platformu Sözcüsü Murat Ataman, yazılı bir basın açıklaması yaparak Gölcük Tabiat Parkı'na mahkeme kararına rağmen yapılan kır evleriyle alakalı kamuyu zarara uğratanların yargılanması gerektiğini söyledi. Açıklamasına Gölcük Platformu’nun Gölcük Tabiat Parkı’nda başlatılan yapılaşma sonrası açtıkları dava ile yürütmenin durdurulduğunu belirterek başlayan Ataman şunları söyledi:

             Bolu Belediye Meclisi, Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını yok saymıştır!

            "Gelinen aşamada Bolu İdare Mahkemesi 08.05.2019 tarihinde 2018/230 esas,2019/474 karar sayılı kararla 25 adet kır evi , idare ve konuk evi binası ile alanın etrafının çit ile çevrilmesine ilişkin kullanım kararları yönünden 2016 onaylı Bolu Gölcük Tabiat Parkı Gelişme Revizyon planının iptaline karar vermiş ve haklılığımız onaylanmıştır. Mahkeme süreci devam ederken mahkeme sonucu beklenmeden Bolu Belediyesi 25 adet kır evi ihalesini yapmış , orman içinde evlerin yapımına başlanarak bitirilme aşamasına getirilmiştir. Bolu İdare Mahkemesi yürütmenin durdurma kararını Bolu Belediye Başkanlığı’na 27.12.2018 de tebliğ edilmiş olmasına rağmen, Bolu Belediye Meclisi, Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını yok sayarak 03.01.2019 tarihli 10 sayılı karar ile söz konusu 25 adet kır evlerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi hususunda Belediye Encümeni’ne yetki vermiştir. Belediye meclisinin aldığı bu kiralama kararının iptali için de dava açılmıştır." 

           Hukuka karşı gelerek kamuyu 7 milyon TL zarara uğratanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmalıdır!

           Açıklamasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın konuyla ilgili demeçlerine de değinen Ataman ayrıca, "Gölcük'te yapılaşma çalışmaları başladığında, projenin ve ihalenin iptali için birlikte mücadele ettiğimiz Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 31 Mart seçimlerinde Bolu Belediye Başkanı olmuştur. Yeni başkanımız basına yaptığı açıklamada bu evlerin yapılması için 7 milyon TL harcama yapıldığını beyan etmiştir. Hukuka aykırı olarak inşa edilen 25 kır evinin kiralama kararı alan eski belediye başkanın bu kararının yeniden Belediye Meclisine getirilerek iptal edilmesi ve yapılan Gölcük’ten kaldırılması gerekmektedir. Ayrıca hukuka aykırı kararı alarak kamuyu 7 milyon TL zarara uğratanlar hakkında suç duyurusunda bulunularak yargılanmaları sağlanmalıdır. Hukuken geçersiz ve aceleyle ihaleye çıkılarak kamuyu zarara uğratan, Gölcük Tabiat Parkına zarar veren 25 adet kır evini yapım kararında onayları bulunan, 31 Mart seçimlerinde aday dahi olamayarak siyaset sahnesinden silinen Alaaddin Yılmaz ile AKP’li meclis üyelerini Bolu halkı unutmayacaktır" ifadelerine yer verdi.

  • MOKOKO20 Haziran 2019 . 16:52

   CEHENNEME ODUN DA LAZIM
  • ALLODDİNİ YILMAZETTİ13 Haziran 2019 . 23:40

   15 yıl başkanlık koltuğun da otur kendin ve saz ekibin kazansın ama Bolu halkı 461 milyon lira borçlansın Ohh ne alaaa. Ahirette veremezsin inşallah yaptığın işlerin hesabını..
  • Vah memleketim vahhh10 Haziran 2019 . 15:44

   Gölcükteki kır evlerini durdurma kararı alındı ama maalesef milletin dikkati gölcük üzerindeyken yedigöllere yapmışlar orman içine Psagor Evleri adı altında kondurmuşlar orman içine evleri
  • MUSTAFA ÖZKESER7 Haziran 2019 . 11:53

   GÖLCÜK PLATFORMUYLE, GÖLCÜK GELECEK NESİLLERE BOZULMADAN BIRAKILMALIDIR KARARINI VERENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN, BU YAPILAŞMA KARARINI ALANLAR ZAMANIN BAKANI DAHİL İMZA SAHİPLERİ MUTLAK CEZALARINI ALMALILAR Lİ BİR DAHA BÖYLE KEYFİ YANLIŞ KARAR ALAMASINLAR.
  • ALPAÇİNO5 Haziran 2019 . 20:59

   ALLODNİNİ Belediyedeki bir memur/işçi v.s. personele kanunlara uygun yada değil bir emir verecek te yerine getirilmeyecek ha? anında sürüverir bir yerlere ama Gölcük ile ilgili Mahkeme kararına uyması mecburken uymayacak ha?.UNO MOMENTO SAKRAMENTO ÇİMENTO KODES yaniiiiii......... Adalet geçte olsa tecelli eder deniliyor umarım ve inşAllah tecelli eder.
  • Habib DOĞRU5 Haziran 2019 . 11:18

   Hukuk tanımazlara gereken yapılmalıdır..!
  • bolulu5 Haziran 2019 . 10:17

   Rüzgar eken fırtına biçiyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri Bolu Kamera Sistemleri Tonet Sandalye