Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Soya fasulyesi bolu topraklarını sevdi

Soya fasulyesi bolu topraklarını sevdi
  31 Mayıs 2019

  Bolu’da soya yetiştiriciliği adına gelişim yarınlar ve verim açısından umut verici olarak nitelendirildi. 

  Soya fasulyesi bolu topraklarını sevdi

        Soya fasulyesi bolu topraklarını sevdi 

          Bolu İl Tarım ve orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile İl Özel İdaresine sunulan ve özel idarenin de %100 finansmanı ile gerçekleştirilen tamamı ücretsiz olmak üzere “Soya Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi” kapsamında 5 üreticimize 45 Dekar alan üzerinde ekim yapmak üzere soya tohumluğu, gübre, herbisit, fungusit ve insektisit dağıtım yapılmıştı.  

        Ekimi yapılan soya sahalarında çıkım ve gelişim kontrollerini takip için İl Müdürü İzzet Murat ve Ziraat Mühendisi Ali Demirer ekim alanlarını ziyaret etti. Ziyaret esnasında çıkımlar ve gelişim memnuniyetle karşılanırken, Bolu’da soya yetiştiriciliği adına gelişim yarınlar ve verim açısından umut verici olarak nitelendirildi.  

       Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat; “İlimiz toprakları emeğin karşılığını her zaman vermiştir. Burada da gördüğümüz üzere başarılı bir çıkım ve gelişim gösteren soya fasulyesi bolu topraklarını sevmiştir. Sahip olduğu entegre fabrikalarla önemli bir üretim üssü olan Bolu’da soya yetiştiriciliğin yaygınlaştırılması hammadde ihtiyacının karşılanması adına önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.  

        Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz. 

  • Metin.Celık7 Haziran 2019 . 13:56

   Kimi aldatıyorsunuz Boluda ekim dikim Yapılacak saha mı var. Zaten Patetesin kğ fiyatı almış başını gitmiş ürütici değil aracı ve stokçunun cebine girmiş zaten ülke insanın patates ihtiyacı varken Patates üretiminin en yoğun yapıldığı şehrimizde soya üretimi için şov yapmak Tirübünlere oynamaktır. Sizler Bu Şehirde Tarım Bakanlığının imkanlarını Tarım üretimini artırmak için devletin verdiği çaba bir tarafta dururken diğer tarafta da birilerinin ne
  • Süleyman Ertan3 Haziran 2019 . 13:04

   55 sene önce de denenmişti. O zaman neden vazgeçilmiş olabilir. Şimdi gözde bir bitki olmuşsa aradaki kaybı kim izah edebilir ?
  • Ayhan1 Haziran 2019 . 04:56

   Çok güzel işler. Bu öncülüğün her üründe devamını bekliyoruz.yeniliklere açık olmalıyız.tebrikler emeği geçenlere

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri Bolu Kamera Sistemleri Tonet Sandalye