Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 Engelli temizlik işçisisinden “İnsanlık ölmedi” dedirten örnek davranış 

 Engelli temizlik işçisisinden “İnsanlık ölmedi” dedirten örnek davranış 
  30 Mayıs 2019

  Güler’in, bulduğu altını sahibine ulaştırarak Boluluların ne kadar dürüst insanlar olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade eden Özcan, herkese örnek olması amacıyla ona teşekkür belgesi vermek istediklerini kaydetti.

   Engelli temizlik işçisisinden “İnsanlık ölmedi” dedirten örnek davranış  Engelli temizlik işçisisinden “İnsanlık ölmedi” dedirten örnek davranış 

       Engelli temizlik işçisisinden “İnsanlık ölmedi” dedirten örnek davranış 
         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bulduğu çeyrek altını sahibine teslim eden engelli temizlik işçisi 47 yaşındaki Nevzat Güler’e teşekkür belgesi verdi.
          İzzet Baysal Caddesi’nin trafiğe kapalı alanında yerleri süpürerek çöp kutularını boşaltan Güler’in yanına gelen Özcan, Güler’e yaptığı bu örnek davranışından ötürü teşekkür etti.
           Güler’in, bulduğu altını sahibine ulaştırarak Boluluların ne kadar dürüst insanlar olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade eden Özcan, herkese örnek olması amacıyla ona teşekkür belgesi vermek istediklerini kaydetti.

         Güler de kendisine verilen belgeden dolayı Özcan’a teşekkür etti.

        Yerleri süpürürken bulduğu çeyrek altını sahibine teslim etti         Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde, engelli kadrosunda temizlik işçisi olarak çalışan 47 yaşındaki Nevzat Güler, yerleri süpürürken bulduğu çeyrek altını sahibine teslim etti.

        Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde, 4,5 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan 2 çocuk babası Nevzat Güler, İzzet Baysal Caddesi trafiğe kapalı alanında yerleri süpürürken küçük bir altın kesesi buldu. Keseyi açan ve içinde çeyrek altın olduğunu gören Güler, çevredeki vatandaşlara kesenin sahibini sordu kimseden olumlu cevap alamadı. Durumu arkadaşlarına haber veren Güler ve arkadaşları, kesenin üzerinde ismi yazılı olan kuyumcuya giderek altın bulduklarını söyledi.

        Kuyumcu sahibi Vedat Yardemir, altının kendilerinden alındığını teyit ederek, satış yaptıkları İrfan Başaran’ı aradı. Satın aldığı altını düşürdüğünün farkında olmayan Başaran, ceplerinde altını bulamayınca kuyumcuya gitti. Başaran’ı kuyumcuda bekleyen temizlik işçisi Nevzat Güler, bulduğu altını sahibine teslim etti.

        Nevzat Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 sene önce kaza yaptıktan sonra 3 ay komada kaldığını ve konuşma bozukluğu yaşadığını ifade ederek, 4,5 yıldır Bolu Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalıştığını söyledi.

         “5 milyar da bulsam sahibine veririm”

         Daha önce de bulduğu çanta ve cep telefonu gibi eşyaları sahiplerine ulaşamayınca belediyeye teslim ettiğini anlatan Güler, “Ben almam. 5 bin lira da para bulsam yine sahibine veririm. Ben ekmeğimi belediyeden yiyorum. Daha önce bir çanta buldum. Cep telefonu buldum. Onları belediyeye teslim ettim.” dedi.

        "Bu örnek davranışından dolayı çok teşekkür ederiz"

        İzzet Baysal Caddesi üzerinde kuyumculuk yapan Vedat Yardemir, Nevzat arkadaşımıza bu örnek davranışından dolayı çok teşekkür ederiz. Her insanı yaptığı işe göre hor görmemek lazım. İnsanların dürüst olacağını düşünmek lazım. İzzet Baysal Caddesi’nde çalışması bize güven veriyor. Kaybolan bir eşyamız olsa her zaman sahip çıkılacağı gördük. Böyle arkadaşlarımıza sahip çıkmamız lazım. Temizlik İşleri Müdürü Gülden hanımı da arayarak, böyle insanları çalıştırdıkları için teşekkür ettim” şeklinde konuştu.

  • Cevahir Güneş31 Mayıs 2019 . 10:48

   Boluluların ne kadar dürüst insanlar olduğunu bir kez daha ifade eden Özcan hangi bolululardan bahsediyor acaba. Yıllarca öğrenciyi, memuru kazıklayacam diye uğraş veren esnaftan mı? Yakıt parası ve otomat faturalarından bile kar etmek isteyen ev sahiplerinden mi? Cebinde akreple dolaşan, önüne gelene ‘ısmarlasana’ diyen bolulular mı bunlar. Geçin bunları. Ayrıca Nevzat bey iyilik yapmamış. Yapması gerekeni yapmış. Olması gereken şeylerin adını iyilik koymayı
  • Numanfucker31 Mayıs 2019 . 02:54

   La geri zekalı mısın sen numan, akape trolü müsün ? Haberde ne anlatılıyo, sen acaba nerenle ne anlıyon
  • numan30 Mayıs 2019 . 21:00

   başkan meydanın önünde olmak için olur olmaz her fırsatı değerlendiriyor..eski başkana oy vermedim lakin su kanalizasyon ve diğer işler için müracaatta hemen araç ve adam gönderip hallediyorlardı evleri su bastığı gün belediye cevap vermedi zor bea aldığı kayda 15 gün sonra ekip değil sadece mesaj geldi ..kaydınız alındı..sorununuz çözüldü..yalancının dibi tutsun ne gelen oldu nede sorun çözüldü..bolunun işi zor relamdan başka iş yok..poz ver başkannnn

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri Bolu Kamera Sistemleri Tonet Sandalye