Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Belediye’ye daha neler kakalanmış neler, bunları bir bir açıklıyoruz!

Belediye’ye daha neler kakalanmış neler, bunları bir bir açıklıyoruz!
  27 Mayıs 2019

  BolununSesi Gazetesi olarak bu konuyla ilgili Başkan’ın bilmediği veya bildiği halde açıklamadığı geri dönüşüm işinin perde arkasında daha neler kakalanmış bunları bir bir açıklıyoruz. 

        Belediye’ye daha neler kakalanmış neler, bunları bir bir açıklıyoruz
           Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, BolununSesi Gazetesi olarak davet edilmediğimiz iftar yemeğinde, geri dönüşüm işini yapan Hira firmasının belediyeye olan 187 bin borcuna karşılık hurda araçları kakaladığını belirtmiş. BolununSesi Gazetesi olarak bu konuyla ilgili Başkan’ın bilmediği veya bildiği halde açıklamadığı geri dönüşüm işinin perde arkasında daha neler kakalanmış bunları bir bir açıklıyoruz. 
        Kağıt atık işinin perde arkası;
        Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıkladığı bilgiler dışında kağıt atık işinde yaşanan daha büyük şerefsizlikler var; 
         Yürekli Kağıt Firması’na cezalar yazılarak şirket iflas ettirildi
         Bolu Belediyesi’nde kağıt atık işini; Suat Güner'in sahibi olduğu Hira Şirketi’nden önce Yürekli Kağıt isimli bir firma yapıyordu. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bu firmaya sürekli cezalar ıyazarak şirket kapatılana kadar uğraştı. 82 kişi işsiz kaldı o şirketteki makinalar Almanya’ya satıldı. Şirketin tek suçu sahibi Ercan Yürekli’nin solcu olmasıydı 
         Hira’nın sigortasız işçisi kaza geçirince aynı gece Belediye’de işe başlatıldı. Sakat kalan işçiye şirketin ödemesi gereken tazminatı belediye ödedi. 
         Yürekli Kağıt Firması’nın işi bırakmasından sonra hemen arkasından Hira diye bir Şirket Çıktı. Hira şirketi Belediye’de işe başladığında, Hira firması için Belediye’nin araçları ile toplanan geri dönüşümler, dere denilen yere dökülüyordu. Döküm sahası karanlık ve tehlikeliydi. Bir gece döküm sırasında araç geri yanaşırken 5 metre yükseklikten geri takla attı. Bayram Dilsiz isimli çalışanın beli kırıldı felç oldu. Bayram Dilsiz Hira şirketinde sigortasız çalıştırılan bir işçiydi. Böyle bir iş kazası yaşanınca Hira firmasının işçisi olan Bayram Dilsiz hemen o gece belediye işçisi olarak SGK girişi yapıldı. Ve sakat kalan bu işçi için SGK tarafından ödenen yaklaşık toplam 250 bin lira tazminat ve cezaları Bolu Belediyesi’nden tahsil edildi. Bolu Belediyesi de aracı kullanan Şoför Vedat Ocakçı’dan bu parayı tahsil etmek için Şoför Vedat Ocakçı’yı icraya verdi. Ancak belediyeye ait araç ile belediyenin şoförü olarak Hira şirketinin işinde, çalıştırılmaya mecbur bırakıldığı ve özel şirketin kazalarını Bolu Belediyesi’nin üzerine alması sonrası, belediye yediği cezayı şoförden tahsil etmek istiyor. 
          Yakıt parası YOK, su parası YOK, araçlar belediyeden, şoförler belediyeden Ohhhh gel keyfim gel
           Hira şirketi, Belediye’nin geri dönüşüm işini aldıktan sonra, geri dönüşüm toplama işini belediyenin araçları ve belediyenin şoförleri ile yakıt giderleri de belediyeden olmak üzere çöplerden korsan olarak kağıt toplayarak satanları da belediyenin zabıta kuvvetleri ile engelleyerek Hira şirketine büyük bir kıyak yaptı. Burada da Şelale kafe ve et satış markette olduğu gibi buradan da su parası alınmadı. Yakıt parası YOK, su parası YOK, araçlar belediyeden, şoförler belediyeden Ohhhh gel keyfim gel. 

        BolununSesi Gazetesi olarak soruyoruz: 

        *Bolu Ticaret Odası kayıtlarında, Hira Şirketi'nin sahibi olarak Suat Güner görünüyor. Alaaddin Yılmaz'ın Oğlu Burak Yılmaz ve bazı kişilerin daha, bu şirketin gizli ortakları olduğu doğru mudur? Doğruysa bu şirketteki esas rolleri nedir?  

  • sun28 Mayıs 2019 . 02:48

   Ben demeyan başkaları deye galıcı gonutların ordaki engelli okuluna ...................................................................................................................
  • Burhan 27 Mayıs 2019 . 20:08

   Yazılanlar tamamen doğru eksiği yok fazlası var ortada bir haksızlık var ise esas şöför olarak çalışan Vedat ocakcı arkadaşımızdan Bolu belediyesinin parayı tahsil etmeye çalışması dır
  • yandaş27 Mayıs 2019 . 18:42

   Eğer doğru ise Allah burunlarından fitil fitil getirsin. Allah belalarını versin. Ulan Cumhurbaşkanı size güvendi 15 yıl Bolu yu emanet etti,bunumu yapacaktınız hain sürüsü.
  • Emekli esnaf27 Mayıs 2019 . 16:46

   Bu ne allah aşkınıza yahu eğer yazılanlar doğru ise. Pes...
  • Habib DOĞRU27 Mayıs 2019 . 12:39

   Eeee hak, Hukuk, Kanun, din, iman nerede..?????

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri Bolu Kamera Sistemleri Tonet Sandalye