Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Gurbetçi’nin arkadaş özlemi ile 65 yıl öncesine gittiler 

Gurbetçi’nin arkadaş özlemi ile 65 yıl öncesine gittiler 
  22 Mayıs 2019

   Bolu’da Lise olmadığı yıllarda Hisar Tepesi’ndeki Bolu Ortaokulu’ndan 1955-58 yıllarında mezun olan gençler, 65 yıl sonra bir araya geldiler. 

  Gurbetçi’nin arkadaş özlemi ile 65 yıl öncesine gittiler 

        Gurbetçi’nin arkadaş özlemi ile 65 yıl öncesine gittiler 
         Bolu’da Lise olmadığı yıllarda Hisar Tepesi’ndeki Bolu Ortaokulu’ndan 1955-58 yıllarında mezun olan gençler, 65 yıl sonra bir araya geldiler. 
          İsveç’te yaşayan Bolulu Gurbetçi İsmail Öztürk yıllar sonra Bolu’ya geldi ve ortaokul arkadaşı Hikmet Manaz’dan okul arkadaşlarıyla bir araya gelmek istediğini söyledi. Ortaokul arkadaşının bu isteğini yerine getirmek için kolları sıvayan Hikmet Manaz, Bolu’da ve il dışında yaşayan okul arkadaşlarını tek tek arayarak herkese ulaştı. 
          Şu an 75 yaşın üzerinde olan gençler, 6 Haziran 1958 yılında Türkçe öğretmenleri Merhum Hayati Tuncel ile çektirdikleri fotoğrafa bakarak, tam 61 yıl geriye giderek geçmişi, gençlik yıllarını yad ettiler.
         Birlikte iftar açan 1940-45 doğumlu gençler, gecenin geç saatlerine kadar sohbet ederek hasret giderdikten sonra gecenin anısına birlikte fotoğraf çektirdiler. 
       

        Fotoğraf: Sol üstten İsmet Bandakçıoğlu, İsmail Öztürk, Kudret Mühürcüoğlu, Ahmet Karageyik, Fikret Başgüney, İbrahim Kaygusuz, Gazanfer Aslanyürek
       Ön sıra: Seval Erzincanlı, Pakize Çaylaklı, Aysan Selen, Lütfiye Tayşi
  Hikmet Manaz.
        Nostalji foto: 6/6/1958 Sınıf Gazetemiz Pınar Gazetesi ve Türkçe Öğretmenimiz Hayati Tuncel (rahmetli) ile birlikte çektirdiğimiz Ortaokul son sınıf hatırası.
   

  • Mehmet Hoçaş24 Mayıs 2019 . 12:00

   Kamuran bey Seval ERZİNCANLI benim ilkokul öğretmenimdi. Benim bu günlere gelmemde çok büyük emeği var.Kendisi çok iyi bir öğretmen olmasının yanında mükemmel bir insandır. Bize hem öğretmenlik hemde annelik yapmıştır. Kendisine ALLAH dan sağlıklı ,huzurlu uzun yıllar dilerken ellerinden hürmetle öperim.
  • Mehmet Gündoğdu meh.gund23 Mayıs 2019 . 11:19

   lise diploması aldı ve Ankara hukuk fakültesine kaydolarak avukat oldu.Bolu lisesinin ilk mezunları arasında rahmetli Hayati Tuncel de vardır.Sevgili Kamuran Alagözoğlu inşallah bu yorumlarımı da silmezsin umarım.
  • Mehmet Gündoğdu meh.gund23 Mayıs 2019 . 11:14

   Kamuran Alagözoğlu kardeşim, bu arkadaşlar çok güzel ve övünülecek bir olaya imza atmışlar. Ancak bunlardan bazıları Bolu lisesinde okudu ve mezun oldu, bazıları Bolu erkek öğretmen okulunda okudu, Hikmet Manaz Kastamonu kız öğretmen okulunda okudu, Kudret Mühürcüoğlu erkek sanat enstitüsünde okudu. Lise Bolu'da 1954 yılı sonbaharında açıldı. Ben bolu orta akulundan 1953 yılıda mezun olunca liseyi Bolu dışında okudum. Hayati Tuncel öğretmen de 1957 yıl

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri Bolu Kamera Sistemleri Tonet Sandalye