Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Kopmadığı sürece SORUN YOK !

Kopmadığı sürece SORUN YOK !
  22 Mayıs 2019

  halen ana hattın kopmamış olması ve ağacın ağırlığını taşımaya devam etmesi nedeniyle olsa gerek, arıza ekipleri “Telefonlar çalışıyorsa sorun yok demektir” mantığı ile şu ana kadar hiçbir şey yapmadan beklemeye devam ediyor.

         Kopmadığı sürece SORUN YOK !

         19 Mayıs günü Bolu’da yaşanan sağanak yağış sonrası Alpağut Mahallesi Alpağut Caddesi üzerindeki camiinin bahçesinde bulunan bir kavak ağacı rüzgardan devrilerek, elektriklerin kesilmesine neden olmuştu. Sedaş ekibi aynı gece gelerek, elektrik tellerinin üzerine binen ağacın dallarını keserek kendi hatlarını temizlemişti.

        Ancak bu defa Telefonların ana hattının bulunduğu kablo üzerinde askıda kalan ağaç dalları, bölgede bulunan birçok telefonun her an kesilmesine yol açacak biçimde hattın üzerinde öylece duruyor. Defalarca Telekom Müdürlüğü arıza servisi aranmasına rağmen, halen ana hattın kopmamış olması ve ağacın ağırlığını taşımaya devam etmesi nedeniyle olsa gerek, arıza ekipleri “Telefonlar çalışıyorsa sorun yok demektir” mantığı ile şu ana kadar hiçbir şey yapmadan beklemeye devam ediyor.

  • sağduyu24 Mayıs 2019 . 11:06

   buna benzer bir olayda Baltalı Köyünde yaşanıyor. Dedemin tarlasında bulunan telefon hattını taşıyan ahşap direk kırılıp tarlanın ortasında 2 yıl durdu. Artık biz yetkililerin gelmeyeceğine kanaat getirdik ve kaldırdık. Ancak bağlı olduğu kablolar neredeyse yere değiyor. o kadar bildirilmesine rağmen hala daha kimse ilgilenmiyor ve her sene tarlayı hasat ederken biçer döver makinesi takılıyor herhangi bir şey olursa müsebbibi kim olur bilmiyorum.. bununla ilgili

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri Bolu Kamera Sistemleri Tonet Sandalye