Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Yukarı Çarşı Çadırkent'e döndü !

Yukarı Çarşı Çadırkent'e döndü !
  19 Mayıs 2019

  Aylardır çözülmeyen bu sorun karşısınında esnaf çareyi dükkan üstlerine çadır germekle buldu.

  Yukarı Çarşı Çadırkent'e döndü !Yukarı Çarşı Çadırkent'e döndü !Yukarı Çarşı Çadırkent'e döndü !

        Yukarı Çarşı Çadırkent'e döndü !

         Yukarı Çarşı Arasta sokak sağlıklaştıma işi müteahhitin tasfiye talebi nedeniyle durmuş ve esnafın  sökülen sundurmalarının yerine yapılması gereken sokağın cam örtüyle kapama işi de yarım kaldı. Çarşı esnafı ile konuşmalarımızda; yağmurdan ve aşırı güneş ışığından rahatsız oldukları ve vitrindeki mallarının zarar gördüğünü belirttiler. Aylardır çözülmeyen bu sorun karşısınında esnaf çareyi dükkan üstlerine çadır germekle buldu. Ama bununda yeterli olmadığı, fırtına ve yağmurdan korunamadıklarını belirtiyorlar. Esnaf eski sundurmalarının, ya da yeni oluşturulacak tek tip sundurmaların belediye tarafından bir an önce yapılmasını istiyor.  

         Bu konuyla ve arasta esnafının diğer sorunlarıyla ilgili nisan ayı meclisinde konuyu gündeme getiren Ak Parti Meclis Üyesi Semih Dimicioğlu'nun önergesi ise CHP'li üyeler tarafından reddedilmişti. Dimicioğlu konuyu kürsüde tekrar dile getirmesine rağmen, belediye tarafından bu konuda şu ana bir önlem alınmadı.  

         Dimicioğlu verdiği önergede;  

         "Arasta esnafımızın dükkan önündeki malzemesinin yağmurdan koruyacak, Arasta'nın tarihi yapısına uygun sundurma projesi hazırlatılarak, Koruma Kurulu'ndan onaylatılarak Bolu Belediyesi tarafından acilen yapılmalıdır. 

        Sokak kaplamaları tamiratları bir kazaya sebep olmadan acilen yapılmalıdır. 

         Yağmur iniş boruları bir çok dükkanda bina dibine akmakta ve dükkanlarda rutubete sebep olmaktadır. Öncelikle  yağmur giderleri için yağmurlama hattı döşenmeli ve yarıda kalan yağmur inişleri bu hatta bağlanmalıdır. 

         Yürüyen merdivenler tamir edilemiyorsa merdiven haline getirilmelidir     

          Yukarı Çarşı'yla Bolu merkezini bağlayan en önemli artere yapılan yürüyen merdivenler acil tamir edilmeldir. Edilemiyorsa, tamamen sökülerek dış mekana uygun yeni yürüyen merdiven yapılmalıdır. Hiçbir şey yapamıyorsak, tamamen sökülerek eski haline yani sadece geniş merdiven haline getirilmelidir. 

          Ekonomik olarak zaten zor şartlarda olan Arasta esnafı için hayati önem taşıyan bu konularda acilen müdahale yapılmalıdır. Yukarıdaki soru ve önerilerin incelenerek Bolu Belediye Başkanlığı olarak gereğinin yapılarak konunun çözümü konusunda tarafımıza yazılı olarak bilgi verilmesini arz ve talep ederiz." 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri Bolu Kamera Sistemleri Tonet Sandalye