Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

BolununSesi İkinci Bahar…

BolununSesi İkinci Bahar…
  17 Mayıs 2019

  Merak etmeyin Sn. Alagözoğlu ve de Bolu Basını, artık eleştiri ve kritiği, hakaret olarak algılamayan, istişareye önem veren, farklı ve karşı düşünceleri dinleyen, egosu olmayan bir Belediye Başkanı ve yönetimine sahiptir bu şehir. Bolu’da hiç kimse bundan sonra sizin ekmeğinizle oynamayacak, emeğinize ve rızkınıza engel olmayacaktır. BolununSesi’nin İkinci Baharı şimdiden kutlu olsun. 

        BolununSesi İkinci Bahar…
        Bolu’nun en eski ve en çok okunan gazetesiydi. Birçok gazeteye ve gazeteciye rol model oldu. İnternet devrimiyle birlikte, anında intertette de yayın yapmaya başlayan Türkiye'deki ilk 5 yerel gazeteden biri oldu. Bütün dünyada Bolular’ın en gözde haber sitesi oldu. Tarafsız haberciliğin merkeziydi. Ta ki, 28 Mart 2004 tarihine kadar. Bu tarih Bolu ve BolununSesi için bir kırılma noktası oldu. O dönemi, AK Parti iktidarından yana esen rüzgarlar ve mevcut Belediyeden yana olan olumsuzluklar Bolu Belediyesi’nde de değişim getirdi. Güçlü tek parti iktidarını da arkasına alan yeni belediye başkanı, zaman içerisinde tipik bir güç zehirlenmesi sarmalının içine düştü. Ne derse doğru, neyi işaret ederse en iyisiydi. Bu sakat ve sakıncalı durum, gün geçtikçe bir yönetim şekline dönüştü. Maalesef kendisi ve belediyesi için hiçbir eleştiriyi ve kritiği kabul etmemeye başladı. Etrafında ki şakşakçı ve çıkarcı takımının etkisiyle her geçen gün bir kibir abidesine dönüştü. Yakın çevresi bu hataları görse de sesini hiç çıkarmadı, çıkaramadı. 
          BolununSesi ve BolununSesi’nin İmtyaz Sahibi Kamuran Alagözoğlu, bu çarpık  dönemde çok büyük bedeller ödedi. Kendisine, belediye marifetiyle yapılmayan eziyet- zulüm kalmadı. Adeta bir Orta Çağ karanlığına mahkum edildi.            
          Bolu’nun en popüler gazetesi kara bir devrin, karanlık oyuncuları ve gözlerine kara düşmüş seyircilerinin elinde 15 yıl geçirdi. 
         Sonuç olarak; BolununSesi çok darbe yedi, çok sendeledi ama, yıkılmadan ayakta kalabilme başarısını gösterdi. Bu geçen 15 yıl Bolu’ya da çok pahalıya mal oldu. Türkiye’nin en güzel şehri olabilme şansı elindeyken, arabesk ve vasat bir şehir olarak gelişti. Hiçbir çekicilik ortaya koyamadığı gibi, hemen hemen bütün yatırımlar YAP-BOZ halinde yapıldı. Bu  yatırımlar Bolu’ya en az iki misline mal oldu.   
         31 Mart 2019 Bolu’nun Kurtuluşu olarak, Bolu’da bir MİLAT olarak tarihe geçebileceği gibi, BolununSesi’nin de kurtulduğu ve özgürlüğüne kavuştuğu gündür. Her ikisi de çok daha iyi olacaktır. Merak etmeyin Sn. Alagözoğlu ve de Bolu Basını, artık eleştiri ve kritiği, hakaret olarak algılamayan, istişareye önem veren, farklı ve karşı düşünceleri dinleyen, egosu olmayan bir Belediye Başkanı ve yönetimine sahiptir bu şehir. Bolu’da hiç kimse bundan sonra sizin ekmeğinizle oynamayacak, emeğinize ve rızkınıza engel olmayacaktır. BolununSesi’nin İkinci Baharı şimdiden kutlu olsun. 
                                                                        Cumhur Bandakçıoğlu 


   

  • Seben18 Mayıs 2019 . 12:52

   Alaattin Yılmaz Bolu ya gelen en büyük felaketlerden biridir. Ama maalesef bunun anlaşılması daha uzun yıllar alacak.
  • Ayhan Can17 Mayıs 2019 . 22:02

   Bandakçıoğlu ailesinin tüm fertleri son derece kaliteli, dürüst ve asil insanlardan oluşur... Tanju Bey bunun bilincindedir... Bolu yönetiminde onları gerektiği şekilde rol almasını sağlayacaktır... Böylelikle şehrimizin yüzünün değişeceğine, ve her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum...
  • Ayhan Can17 Mayıs 2019 . 21:48

   Bolu Belediyesi'nin rutin yurtdışı seyahatlarına dair yazmış olduğum bir yorumdan dolayı ALAADDİN YILMAZ beni mahkemeye vermişti... Kaldı ki 18. Maddenin yanlış uygulanmasıyla ilgili benim onu mahkemeye vermem lazımken, o beni mahkemeye verdi... Neticede mahkemeyi kaybeden o oldu... Rahmetli annem ona çok beddua etti... Hak, hukuk gibi kavramlar ona çok uzak kalmıştı... Umarım öbür tarafta huzur-u ilahide helallaşırlar...
  • Emekli esnaf 17 Mayıs 2019 . 21:42

   Mevsim bahar olunca Güller açar yolunca Her kışın bir yazı vardır Sabreden derviş...
  • Ali Kaygusuz17 Mayıs 2019 . 19:34

   Bolunun sesi gazetesinde eğitim konusunda az yazı yazmadım.İki yazımı hiç unutamadım; "Kıymayın bu çocuklara" ve "temizlik imandandır" Temizlik imandandır yazımın altına adımı yazmıştım. size" Kamuran Kardeş imamların çoğu beni tanır, adımı gazeteye yazma demiştim, yazmamıştınız. Yazı yayınlanınca sabahleyin Bolu Müftüsü sizi telefonla arayıp size:" bu yazıyı kim yazdı" diye sormuş siz adımı vermemiştiniz. Ben işte o an sizin iyi bir gazeteci ve dürüst bir insan olduğunu anlamıştım. Size yapılan bu zulümleri hiç kimse tasvip edemez. Size yapılanları kınıyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak