Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Yılın Ebesi ve Hemşiresi Bolu’dan 

Yılın Ebesi ve Hemşiresi Bolu’dan 
  14 Mayıs 2019

  Bolu’dan “Yılın Hemşiresi” seçilen Verem Savaş Dispanseri hemşiresi Güler Erbilen, “Yılın Ebesi” seçilen İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi Ebesi Serpil Tavis” teşekkür belgelerini Sağlık Bakan yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven’ın elinden aldılar.

         Yılın Ebesi ve Hemşiresi Bolu’dan 
          Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla düzenlenen “Yılın Hemşire ve Ebesi” ödülüne, Verem Savaş Dispanseri’nde görev yapan hemşire Güler Erbilen ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi’nde görev yapan Ebe Serpil Tavis layık görüldü.
        Törene,  Bolu’dan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Güler Erbilen, Ebesi Serpil Taviş ve 81 ilden ebe, hemşire, il müdürleri katıldı.
        İftar yemeğinden sonra Sağlık Bakanlığı’nın “Yılın Hemşire ve Ebesi” ödül töreninde, 81 ilden seçilen hemşire ve ebeler Sağlık Bakanlığında düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Bolu’dan “Yılın Hemşiresi” seçilen Verem Savaş Dispanseri hemşiresi Güler Erbilen, “Yılın Ebesi” seçilen İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi Ebesi Serpil Tavis” teşekkür belgelerini Sağlık Bakan yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven’ın elinden aldılar.
        Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Muhammed Emin Demirkol ise konuya ilişkin Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Ebeler ve Hemşireler Günü sebebiyle Bolu’dan yılın ebesi seçilen Serpil Taviş ve yılın hemşiresi seçilen Güler Erbilen ile Sağlık Bakan Yardımcımız Muhammet Güven Bey’den Bolu olarak tüm ebe ve hemşirelerimiz adına ödüllerimizi aldık” ifadelerine yer verdi.
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak