Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet  Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 3 yeni üye katıldı

İzzet  Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 3 yeni üye katıldı
  12 Mayıs 2019

  İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 3 yeni üye katıldı ...

        İzzet  Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 3 yeni üye katıldı
        İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti üyelerinden vefat eden Mesut Kalaycıoğlu ve kendi isteği ile ayrılan Uğur Tunçok ile Sabahattin Eratalar’dan boşalan üyeliklere; Petek Kırtasiye Mağazası'nın Sahibi Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Kemal Sert, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İnşaat ve Yapı İşleri Daire Başkanı Makine Mühendisi Mustafa Meterelliyoz ile Avukat Ferit Atalay seçildiler.

           Mustafa METERELLİYÖZ 

          1974 Yılı Bolu İli Seben ilçesi Kızık Köyü doğumluyum. İlkokulu Bolu inkılap İlkokulu, Ortaokulu Bolu Atatürk Ortaokulu, Liseyi Bolu Atatürk Lisesinde bitirdim. 1991 Yılında girdiğim Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun oldum. Milli Eğitim Bakanlığında 1 (bir) yıl öğretmen olarak çalıştım. Yedek subay olarak askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra 07. 02. 2000 tarihinde Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi Yapı işleri ve Teknik Daire Başkanlığında Makine Mühendisi olarak çalışmaya başladım. Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi ve Düzce Üniversitesinin (2008 yılına kadar) Tüm altyapı, Bina ve Hastane inşaatlarında ve izzet Baysal Vakfı tarafından Üniversitemize yaptırılan binaların proje, kontrollük ve ihale aşamasında bil fiil çalıştım. Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi Yapı işleri ve Teknik Daire Başkanlığında Makine Mühendisliği Görevinin yanında 10 sene Şube Müdürlüğü Görevini de ifa ettim. Halen Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesinde Makine Mühendisi olarak çalışmaktayım. İzzet baysal Vakfının 178 No'lu bursiyeriyim. Evli ve 2 kız çocuk babasıyım. 

         Kemal SERT 

          04.01.1971 Tarihinde Bolu Büyük Cami mahallesinde dünyaya geldi. Annesi öğretmen Ayşe SERT, babası matematik öğretmeni (merhum) Nuri SERT 'dir. Bolu'daki öğrenim hayatını inkılap ilkokulu, 50.yıl Ortaokulu ve Bolu Atatürk Lisesi'nde tamamladı.  

         1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993 Yılında İngiltere’de Yabancı dil eğitimi aldı. 1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladı.  

         Askerlik görevini Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargahında 1997 yılında tamamladı.  

       1978 yılında kurulan aile işletmesi Petek Kitap Kırtasiye Elektronik limitet Şirketini 1995 yılından bu yana yönetmektedir.  

        Bolu Ticaret ve Sanayi Odası 2005-2018 tarihleri arasında.3 dönem meclis üyeliği,1 dönem yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Bu süreçte Bolu Kent Konseyi, Milli Eğitim Komisyonu ve KOSGEB kurullarında Ticaret Odası'nı temsil etmiştir.  

          2007 ve 2009 yılları arasında Bolu Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Bolu Abant Tenis ihtisas Kulübü ve Aşağı soku Gençlik ve Spor Kulübü, Yukarı Çarşı Güzelleştirme ve Destekleme Derneği yönetim kurulu üyeliklerin; sürdürmektedir.  

         Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, Kızılay, Elektrik Mühendisleri Odası, Polis Hizmetleri Güçlendirme ve Destekleme Derneği ve TÜKİD Kırtasiyeciler Derneği Üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarından bazılarıdır.  

        1995 yılında Kimya öğretmeni Nurten YILMAZ ile evlendi. Nurten SERT şu anda TOBB Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi Kimya Öğretmenidir. Ayşenur SERT ve Elif SERT adında iki kızı vardır.  

         Ayşenur SERT, TOBB ETÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi 5.sınıf öğrencisidir. Elif SERT, UFUK Üniversitesi Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisidir.  

         Av. Ferit ATALAY  

         1952 yılı Konya doğumluyum. İlk ve ortaokulu Konya'da, Lise muadili öğrenimimi İstanbul Öğretmen Okulunda tamamladım. 1969 yılında İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsüne girerek 1972 yılında mezun oldum. Ülkenin muhtelif yerlerinde öğretmen olarak çalıştıktan sonra 1975 yılında Bolu'ya atandım. Aynı yıl İstanbul Hukuk Fakültesine girerek 1980/1981 öğretim yılında bitirdim ve Bolu'da avukatlık stajına başladım. Avukatlık ile birlikte Abant izzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Bolu A.İ.B. Üniversitesi idari Bilimler Yüksek Okulunda iş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Dersleri Öğretim Görevlisi olarak yıllarca görev yaptım.  

        1991 yılında kamu görevinden tamamen istifa ederek serbest avukatlığı sürdürdüm. Bolu'da birçok sivil toplum örgütünde çalıştığım gibi Bolu Barosu Genel Sekreterliği, Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptıktan sonra 2012 yılında Bolu Barosu Başkanlığı görevine seçilerek bu görevi 6 yıl (2018 yılına kadar) taşıdım.  

          2018 Kasım ayında yılında Türkiye Barolar Birliği Eğitim Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. Halen serbest avukat olarak görevimi sürdürmekte ve Bolu'nun önemli kurumlarının vekilliğini deruhte etmekteyim. Eşim Bolu doğumlu Harita Mühendisi olup ve iki çocuğumdan biri Uzman Doktor diğeri de Uzman Hukukçudur. 

  • çelik e14 Mayıs 2019 . 04:11

   çevik doğru bir tespit
  • Metin ÇELİK 13 Mayıs 2019 . 13:08

   Mustafa Meterellöyöz'e Hayırlı olsun Kendisine inancımız Tamdır dolayısı ve hayırlısı ile Mustafa Yaman da artık Tagavuta ayrılsa izzet Baysal Vakfının çok daha başarılı çalışmalara imza atacağını düşünüyorum. Tabii emeği geçenlere Bu güne kadar Yapmış olduğu hizmetlere teşekkürler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak