Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Sivrihisar’da helikopterle gösteri yapan İngiliz pilot kanseri yendi

Sivrihisar’da helikopterle gösteri yapan İngiliz pilot kanseri yendi
  7 Mayıs 2019

  Sivrihisar’da helikopterle gösteri yapan İngiliz pilot kanseri yendi Geçen ...

  Sivrihisar’da helikopterle gösteri yapan İngiliz pilot kanseri yendi

        Sivrihisar’da helikopterle gösteri yapan İngiliz pilot kanseri yendi

        Geçen yıl Sivrihisar Havacılık Gösterileri’nde MD500E helikopteri ile muhteşem bir gösteri yapan Martin Lovell, Ali İsmet Öztürk tarafından gelecek yıl gerçekleştirilecek gösterilere de davet edilmişti.
        Bu davet kabul eden Lovell, kısa bir süre sonra kötü haberi Öztürk ile paylaştı. Ne yazık ki sağlık kontrolü sırasında doktorlar kanser olduğunu tespit etmişti. Öztürk’ten özür dileyerek gelemeyeceğini söyledi.
         ALİ İSMET ÖZTÜRK PAYLAŞTI
         Mailde şöyle diyordu : " Sevgili Dostlar, yaptırdığım son tıbbi tetkiklere göre maalesef kanserim. Şu andan sonra neler olacağını bilmiyorum. SHG Airshow 2019 un aksamaması için dilerseniz siz benim yerime başka bir helikopter pilotu arayabilirsiniz”
         CEVAP: YERİNE PİLOT ARAMAYACAĞIZ
         Böylesine üzücü bir habere Ali İsmet Öztürk şu cevabı verdi: "Sevgili Martin, biz asla senin yerine başka bir pilot aramayacağız ! Senin adını web sayfamızdan çıkartmayacağız ! Çünkü sen bu hastalığı yenip SHG Airshow 2019 da bizimle birlikte olacak ve MD 500 E helikopter gösterisini yapacaksın ! “
         BU CEVAP GÜÇ VERDİ
         Gelişmeleri Ali İsmet Öztürk şöyle yazdı: “Martin bu cevabımız üzerine çok duygulandı ve elbette kanseri yenmek için bu düşünce bile ona güç verdi. Bugün Martin' den çook iyi haberler var ! Ameliyat ve sonrasındaki zorlu süreçler tamamlandı ve Martin İngiliz Sivil Havacılık Doktorlarından uçabilir sağlık sertifikasını aldı... Şimdi hep birlikte SHG Airshow 2019 da O' nu yine semadaki yerinde izleyeceğiz... 
            Şunu hatırlamakta fayda var "Asuman aşkı her ne şekilde olursa olsun içinde hep güzellikler olandır.”

           Sivrihisar’dan önce Bolu’ya kazandırmak istemişti !
           Bolu’da Gövem Köyü’nde evi bulunan Ali İsmet Öztürk Sivrihisar’a Uluslararası Sivil Havacılık tesisleri kuruluşuna öncülük etmeden çok önce, bu projesini Bolu’da gerçekleştirmek istemişti. Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu, arkadaşı olan Akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk’ü dönemin Milletvekili Metin Yılmaz ile buluşturarak, Filiz Makarna’nın karşısındaki Akçakavak Mevkii’nde birlikte incelemede bulunmuşlardı. Çok geniş hazine arazilerinin bulunduğu bu bölgeyi uçuşlar için de uygun bulan Öztürk, Dönemin Vekili Yılmaz’dan bu bölgede 1 km. uzunluğunda ve bir karayolu genişliğinde alanın tahsis edilmesi halinde kendisinin de projeye teknik olarak destek vereceğini taahhüt ederek, küçük uçakların iniş kalkış yapabileceği bir hava limanının Bolu’nun turizmine çok şey katacağının altını çizmişti. Ancak milletvekilliği dönemi boyunca kendi Köyü Civril’e, hiç kimsenin kullanmadığı bir çadır spor salonu kazandırmaktan başka hizmeti olmayan Yılmaz bu projeye gülüp geçerek, kılını bile kıpırdatmamıştı. 
          Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Uluslararası Sivil Havacılık Tesisleri projesine yapılacak basit bir yatırım konusunda harekete geçmeyince, halen evi Bolu’da olan Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk de Bolu’ya kazandırmak istediği bu projesini, kendisine kucak açan ve yer gösteren Sivrihisar’da gerçekleştirdi. 
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye