Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Elektriğini suyunu Belediye ödüyor, kirası 3.500 lira

Elektriğini suyunu Belediye ödüyor, kirası 3.500 lira
  7 Mayıs 2019

  Belediye’de skandallar dizisi çorap söküğü gibi peş peşe patlamaya devam ediyor. 3 dönemdir Bolu Belediyesi’ni yöneten Alaaddin Yılmaz’ın, halkın parasını nasıl çar çur ettiğini, belediye kaynaklarını yandaş basın başta olmak üzere, yakınlarına nasıl peşkeş çektiğini hayretle ve ibretle izlemeye devam edeceksiniz.

  Elektriğini suyunu Belediye ödüyor, kirası 3.500 lira

          Elektriğini suyunu Belediye ödüyor, kirası 3.500 lira
          Belediye’de skandallar dizisi çorap söküğü gibi peş peşe patlamaya devam ediyor. 3 dönemdir Bolu Belediyesi’ni yöneten Alaaddin Yılmaz’ın, halkın parasını nasıl çar çur ettiğini, belediye kaynaklarını yandaş basın başta olmak üzere, yakınlarına nasıl peşkeş çektiğini hayretle ve ibretle izlemeye devam edeceksiniz.

         Son olarak; Ak Partili eski Belediye Meclisi Üyesi, yeni İl Genel Meclisi Üyesi Zerrin Yavuz Açıkalın’ın işletmesinde olan yerin elektrik ve su faturalarının Bolu Belediyesi tarafından ödendiği ortaya çıktı. Yılmaz döneminde tüberkülozlu etleri piyasaya sürdüğü için yaptığımız haberden dolayı Gazetemize 15 bin lira tazminat davası açarak bizi susturmaya çalışan Zerrin Yavuz’un, Bolu Belediyesi’nin yerlerinde cüzi bir miktar kira verirken, elektirk ve suyu belediyeye ödeterek, düğün salonu ve et market gibi işletmeleri ve halen Bolu Belediyesi Mezbahasını da yine cüzi bir kira ile 1810 TL bedel işletmeye devam ettiği ortaya çıktı. Belediye meclis toplantısında ortaya çıkarılan iddialara göre, bu yerlerin işletmesini Bolu Belediyesi yapmadığı halde, hem elektriğini, hem suyunu ödeyiverdiği belirtildi. Bahse konu yerlerin Şelale Kafe ve et market için toplam 3 bin 500 TL gibi bir kira alındığı, buna karşın buranın elektriğini ise 3 yılı aşkın süredir Bolu Belediyesi’nin ödediği ve sadece buranın yaktığı elektrik için 45 bin TL ödendiği ortaya çıktı. Su parası ödememek için ise bozuk sayaç uygulaması yapıldığı iddia edildi. 
        İnsaf ve vicdana sığar mı? 
        Konuyla ilgili Meclis Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu olayın doğru olduğunu, ve ispatlayan belgelerin elinde olduğunu söyleyerek; “Vicdana, insafa sığar mı?” dedi. Başkan Özcan, “Tabi bu hassas bir konu. Mübarek günde kul hakkından bahsediyoruz. Ancak bu olay doğru maalesef. Bolu Belediyesi bu yerleri bir önceki dönem Belediye Meclis Üyesi olan ve şu anda da İl Genel Meclisi üyesi olan bir hanımefendiye vermiş. 10 yıl süre ile 2 ayrı iş yerini 3 bin 500 TL ile sembolik bir bedel ile kiraya vermiş. Buranın elektriğini ise 3 yılı aşkın süredir Bolu Belediyesi ödüyor. Ödenen para ise 45 bin TL. Su parasına gelince bozuk sayaç uygulaması yapılıyor. Bu iki yerle ilgili 30 metreküp ile sınırlandırılıyor ve 3 yıldır bu sayaç bozuk. Az ödesin diye. Vicdana, insafa sığar mı? Böyle bir şey olur mu? 3 bin 500 TL kira alıyorsun, elektriğini ödüyorsun, su parasının önemli bir kısmını sen ödüyorsun. İnsafa da sığmaz vicdana da sığmaz. Tüm faturalarda bende incelemek isteyen varsa bakabilir” şeklinde konuştu.

            9 Ocak 2013 tarihli haberimiz;   

          Dolayüzlü Zerrin, Dolayüz'ü ihya etti !
   
            Geçtiğimiz günlerde Bolu'da bir mekanda, Mudurnu'nun Dolayüz Köyü gençlerinin düzenlediği geceye, son bir yıla kadar mezbaha işletmecisi iken, son zamanlarda Belediye'ye ait Şelale Restoran ve en son olarak da Gölcük'te restoran ve otel işletmeciliğini alarak yıldızı parlayan Zerrin Kışlak'ın Dolayüz Gecesi'ne de Başkan Alaaddin Yılmaz ile birlikte imza attıkları fotoğraftan okunuyordu.     

         Bolu'da düzenlenen geceye Vali İbrahim Özçimen'le birlikte bazı daire müdürleri de çağırılmıştı. Aslen Dolayüz Köyü'nden olan Zerrin Kışlak'ın düzenlediği bu gecede, köyün ihtiyaçları olduğu ve bu ihtiyaçların giderilmesi talebinin gündeme gelmesi, bütün yetkilileri harekete geçirdi. Vali İbrahim Özçimen, verdiği talimatla bu isteklerin yerine getirilmesini istemişti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman'da yaptığı açıklama ile adı geçen köye bu zamana kadar yapılan yatırımları açıkladı.

       Vali İbrahim Özçimen; "Dolayüz Köyü için ne lazımsa yapılsın" dedi          

         Köy gençlerinin düzenlediği bir gece olarak açıklanan gecede adını duyuran Mudurnu'nun Dolayüz Köyü, son günlerin tartışma konusu oldu. Köy gençlerinin 'İhtiyaçlarımız var' diyerek köylerinin suyu, yolu olmadığını belirtince Vali İbrahim Özçimen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Akduman'ı arayarak durumun öğrenilmesi ve gereken ne ise yapılmasını istedi. Bunun üzerine araştırma yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman, söz konusu köye yapılan yatırımları açıkladı.

        Akduman; Dolayüz'e yapılması gerekenlerin zaten yapıldığını belirtti     

        Akduman, "Mudurnu Dolayüz Köyü Mudurnu merkeze 5 kilometre uzaklıktadır. 2006 yılında köy yolu 5.2 kilometre olarak 116 bin TL'ye asfalt yapılmıştır. Yine Dolayüz Muhtarlığı'na Özel İdare kaynaklarından 2006 ile 2012 yılları arasında köy konağı, içme suyu, menfez, kanalizasyon, sondaj etüdü ve sondaj için toplam 22 bin 348 TL yardım yapılmıştır. Yine içme suyu hattı yapımı için 1300 metre boru yardımı yapılmıştır. 2012 yılında Köy-Des projesi çerçevesinde 3.8 kilometre yol için 259 bin 650 TL harcanarak sıcak asfalt yapımı tamamlanmıştır. Mudurnu Dolayüz Köyü'nde yol ve içme suyu açısından ciddi bir sıkıntı bulunmamaktadır" diye konuştu.  

  • Ugur8 Mayıs 2019 . 23:00

   Yazıklar olsun tek kuruşum geçtiyse haram olsun.Unuttukları ahirette hesaplaşıcaz.
  • Gerçek kasap 14 8 Mayıs 2019 . 14:01

   Aşağıdakii kasap 14 nikiyle yapılan yorum bana ait değildir dikkate almayın lütfen
  • Gerçek kasap 14 semih8 Mayıs 2019 . 13:58

   Yukarıda kasap 14 nikiyle yorum yapan şerefsiz, korkak, kalleş insan kasap 14 nerene battıda ismini kullanıyorsun sorunun varsa yerim belli yurdum belli gel çözelim aslanım. Belliki kasap 14 Semih sana çok kötü koymuş
  • Lagacım8 Mayıs 2019 . 09:47

   Allah belalarını versin. A yılmaz ve çevresinde kul hakkı yiyenlere, ben hakkımı helal etmiyroum bir sebenli olarak utanç verici. biliyorduk bazı şeyleri ancak bu kadarı da pes..
  • Serkan8 Mayıs 2019 . 09:40

   Numan dostum müfettiş kim ya da kimin adamı????? Tabiki yapılan yolsuzlukları basın ile paylaşacaksın ki kimin ne olduğu ortaya çıksın. Çöp toplamak şov ise keşke bütün başkanlar bütün insanlar şov yapsa.
  • Bolulu8 Mayıs 2019 . 09:15

   bi insanı karalamak ne kadar basit demi neyin ne olduğunu bilmeden konuşmak, vebali boynuna onların
  • Adam8 Mayıs 2019 . 06:01

   Arzular şelâle
  • yaaaylalar yaylalar7 Mayıs 2019 . 23:51

   yaaaylalar yaylalar. Anladın sen onu....
  • numan7 Mayıs 2019 . 21:17

   şu anda belediyede bu işlere imza atanlar görevde ve başkanla çöp toplamada açılıştan açılışa geziyor..laga luga ile iş olmaz çağırısın müfettişleri pislikler çıkar özelliklede emlakta gereken yapılır türbine oynamayın..
  • Kasap 147 Mayıs 2019 . 18:02

   Cemala arkadaş Zerrin hanımın boluspor tarihinin ilk kadın yöneticisi yapıldığını da de ben hatırlatayım
  • Demem oki7 Mayıs 2019 . 17:01

   Alaaddin.nurettin.arzu aydin.zerrin. tayyibe elbirlik numara cektiler secimlerde dedeeeeee !!!!
  • YILMAZ BEKTAŞ7 Mayıs 2019 . 16:10

   YAĞMA HASAN BÖREĞİ YE KÜRKÜM YE. BASTIR KAMURANCIĞIM . DAHA NELER ÇIKACAK. BİRDE ŞU HAYVEY YOLUNU NEDEN KAPATTI, NEDEN AÇTI? ALATTİN BEY.
  • CEMALA7 Mayıs 2019 . 15:18

   Vay be ne Zerrin imiş Belediye Meclis Üyeliği, İl Yönetim Kurulu Üyeliği devamında İl Genel Meclis Üyeliği bu ne tekelleşme Memlekette başka insan mı kalmadı. Bu gibi kişilerin ve bu şahısa Zerrin'e çanak tutan kişiler yüzünden Ak Parti ciddi kan kaybediyor, Bolu'da il genel mecliside Zerrin'e 2. sıra adaylık verildiği için İl Genel Meclis Üyelinin yarısını Ak Parti kaybetti. Bu kadının mutlaka mal varlığı araştırılması lazım ve hesabı sorulmalı
  • Hidayet Varlı7 Mayıs 2019 . 14:49

   Yahu, Belediye'deki tüm bu alengerli işlerden dolayı imza ve sorumluluk makamları olan eski başkan yardımcılarına kimse birşey demiyor.. Peki tüm olanlardan onların ve bağlı müdürlerin hiç mi sorumluluğu yok..? Ya da birbirlerinden habersiz bir şey yapabilirler mi..?
  • Harbici Vatandaş..7 Mayıs 2019 . 14:45

   Ben 4000 veriyom.! bana verin oraları.. Hem elektirik ve suyu da kendim öderim.. ;)

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak