Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

İntihar eyleminden sonra özür diledi 

İntihar eyleminden sonra özür diledi 
  22 Nisan 2019

  Bolu Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Barış Yiğit belediye binasına çıkarak intihar etmek istedi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın hiçbir işçiyi çıkartmayacağına dair söz verdiği 19 Aralık 2018 tarihinden sonra Bolu Belediyesine 97 işçi alınmıştı. Bu işçilerin iş akitlerine bugün son verilmesiyle ortalık karıştı.

         İntihar eyleminden sonra özür diledi 
         Bolu Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Barış Yiğit belediye binasına çıkarak intihar etmek istedi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın hiçbir işçiyi çıkartmayacağına dair söz verdiği 19 Aralık 2018 tarihinden sonra Bolu Belediyesine 97 işçi alınmıştı. Bu işçilerin iş akitlerine bugün son verilmesiyle ortalık karıştı. Şubat ayında işe giren Barış Yiğit, Bolu Belediyesi çatısına çıkarak intihar etmek istedi.  İntihar girişimde bulunan Barış’ı Bolu Belediye Başkan’ı Tanju Özcan ikna etti.
         Tanju Özcan belediye başkanlığı adaylık sürecinde söz verdiği 19 Aralık tarihinden sonra Bolu Belediyesi’ne alınan 97 işçi bugün işten çıkartıldı. İşine son verilen Barış Yiğit Belediye binasının çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.
         Bolu Belediyesi temizlik işlerinde görevli Barış Yiğit öğle saatlerinde işten çıkarıldığını öğrendi. Bolu Belediyesi’nin hizmet binasının çatı katından dakikalarca intihar girişiminde bulunan engelli işçi Barış Yiğit, Yunus ekipleri ve asayiş ekiplerinin ikna çabası sonrası eyleminden vazgeçirildi. Yiğit, daha sonra özel bir odaya alınarak, psikolog eşliğinde terapiye alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.
        Olayın ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan intihar girişiminde bulunan temizlik işçisi Barış Yiğit ile makamında görüştü.
        “19 Aralık itibariyle ben kimseyi çıkarmayacağım dedim”
         İşçilerin işten çıkarılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, çok üzüldüğünü belirterek; “Bizi çok üzen bir hadiseydi. 2002-2003 yılından bu yana Barış’ı tanıyorum. Barışla konuştum, gerekçelerini anlattım. Biz böyle şeyler arzu etmeyiz ama işçi arkadaşlara da söyledim. 19 Aralık itibariyle ben kimseyi çıkarmayacağım dedim. Bu tasarruflar 19 Aralık’tan sonraki Ocak-Şubat ayından arkadaşlarımız işe alınmış. Öyle bir noktaya gelmiş ki, bütçe bunu karşılayamaz duruma gelmiş. Yoksa biz kimsenin ekmeğiyle oynama derdimizin olmadığını hep söyledik. Zaman içerisinde önümüzdeki süreçte bu arkadaşlarımızın bir kısmı yeniden başlayabilir, hizmet gerekliliğine, bütçeye göre hareket edeceğimizi de söyledik. Barış bizi biraz üzdü, kendi de üzüldü. Biz Bolu’da ihtiyaç sahibi olan herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama tabi hizmetin gereği de bazı işlemleri yapmamız gerekiyordu. Bunları da Barış’a anlattım” ifadelerini kullandı.
         “Özür diliyorum”
          Barış Yiğit ise kimseyi dinelemeden böyle bir yola başvurduğunu ifade ederek kamuoyundan özür diledi. Yiğit; “Ben böyle bir şeyi bekliyordum. Siz değil başkası da gelse. Zaten son dönemde girmiştim. Kadroya da geçtiğimde de şüphelenmiştim. Beni alıp kadroya nasıl aldılar diye. Korku içindeydik. Belki bir umut, belki bir kaydırma falan olur falan diye düşündüm. Birde size ulaşmak istedim ulaşamadım. Çalışırken de böyle bir yola başvurdum. Sinir hastasıyım. Bugün ilacımı da almadığım için biraz sinirliyim. Sinirlerime hakim olamadım. Bayrağı bağla demişlerdi. Bende orada bayrağı bağlarken, işten çıkarıldığımı duydum. Dinlemeden etmeden, böyle bir yola başvurdum, sizlerden özür diliyorum. Kamuoyundan özür diliyorum. Böyle bir şey yapmak istemezdim. Engelliyim, iş bulamıyorum. Yeni iş bulmuştum. Kendimi kaybettim” şeklinde konuştu.
   

  • Akil24 Nisan 2019 . 09:27

   İyi, güzel, anladık ama ; Her önüne gelen belediyenin çatısına nasıl çıkar, oranın kilidi kapısı sorumlusu yok mu. Daha ilk günden bu böyle olacaksa önümüzdeki günlerde vay halimize. Acaba diyorum ! ! ???
  • M.Celık23 Nisan 2019 . 15:29

   Barış Kardeşim geçmiş olsun. Neden böyle şeyler yapıyorsun anlamıyorum. Barış son derece düzgün efendi bir kardeşimiz. Namussuz Embesiller Evini elinden aldılar. İcra Yolu ile Sattılar görme engeli olduğu nedenle emekli olmuştu sonra Malum egemenler senin emekliliğini gasp ettik dediler Tekrar Sağlık Kuruluna sevk ettiler bu arada işsiz ve parasız kaldı Yazık memlekete Ne Barışlar var bu ülkede Allah Belalarını versin Birilerin çocukları üniversiteye AKADEMİSY

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon